Żałobniczka fluo

Nasze doświadczenia z rozmnażaniem podopiecznych, czyli jak zostać ojcem/matką :) Masz pytania na temat rozmnażania swoich ryb? Sprawdź tu!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Żałobniczka fluo

#1

Post autor: Karol10125 »

Hej,
Miał ktoś doświadczenie w rozmnożeniu zalobniczki fluo?
Mam ich około 20 szt u siebie, bardzo mi się podobają, mam dużą gamme kolorystyczna, ponoć to bardzo płodna rybka. Ktoś wie co wyjdzie że zmieszania różowej z zieloną? Pół rozowe, pół zielone i coś pomiędzy, czy może działa to jak u krewetek i wychodzą szare i brzydsze niż rodzice jeśli chodzi o młode (przy zmieszaniu kolorów)?
Jeśli ktoś się podzieli swoim doświadczeniem to będę wdzięczny
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Żałobniczka fluo

#2

Post autor: Ziemiojad »

Jeśli mnie pamięć Nie myli ich sprzedaż nie jet chyba już legalna. Na pewno nie należy ich rozprzestrzeniać. Oznacza to że nie można ich dawać na sprzedaż, wymianę, oddawanie czy zakup nowych. I rozmnażanie.

Naprawdę podoba Ci się ryba która wygląda jak sztuczna zabawka? Pomijając fakt, czy to ją boli czy nie. Jest totalnie nienaturalne, toż to ryba genetycznie modyfikowana. Jestem na nie!
Dodano do tego postu po 4 minutach 36 sekundach
Znalazłem info w Googlach, cytat: Kupujący ryby GloFish muszą zgodzić się na warunki licencji, które zakazują rozmnażania, handlu oraz barteru tych ryb. I to prawo obowiązuje w Stanach, gdzie można je kupić w sklepie.

W Unii Europejskiej są zakazane. Więc nie chwal się nimi, i nie kombuinuj z rozmnażaniem.
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Żałobniczka fluo

#3

Post autor: Karol10125 »

Nie są już modyfikowane już, kolor przechodzi w genach. A z zakazem, pytałem w zoologicznych tylko kakadu nie sprzedaje, a tak naprawdę nikt tego nie kontroluje. Tak samo jak danio fluo czy brzanki.
Jesli mnie pamięć nie myli to tylko tym niebieskim wstrzykują barwnik pod skórę, reszta już ma to w genach i im nie wstrzykują barwników.
Mam też albinosy nie modyfikowane i czarne naturalne.
Mi się osobiście podobają te kolorowe i albinosy, czarne nie.
Wpisz na olx tą frazę "zalobniczka fluo", "tetra fluo" "żałobniczka" A napewno wyskoczy kilka ofert rybek fluo, co będzie oznaczać ze nikt tego nie kontroluje.
Nas obejmuje ten zakaz bo jesteśmy w uni Europejskiej, z ampularią jest tak samo, a jak wyglądają realia tego zakazu? Przy mieczykach czy molinezjach też człowiek kombinował, a jednak wyszly ładne osobniki (weloniaste itp, molinezje weloniaste na upartego się znajdzie (no i balonowe które mi się jakoś nie podobają)).
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Żałobniczka fluo

#4

Post autor: Ziemiojad »

Karol10125 pisze: sob mar 05, 2022 9:59 am Nas obejmuje ten zakaz bo jesteśmy w uni Europejskiej, z ampularią jest tak samo, a jak wyglądają realia tego zakazu?
Ale kto się przyczynia do tej sytuacji? Skoro jest zakaz nie kupujemy.
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Żałobniczka fluo

#5

Post autor: Karol10125 »

Ale też skoro jest popyt, to znak że nie tylko ja posiadam te ryby.
Ampularie to pożyteczne slimaki, w kraju swego pochodzenia zjadały uprawy, gdyby ktoś w Polsce wpuścił je do jakiegoś jeziorka, to nie przeżyją długo, może podczas ciepłej wiosny, ciepłego lata przeżyją, choć raczej nie.
Dodano do tego postu po 3 minutach 31 sekundach
Jednakże nie chce się kłócić, bo to do niczego nie będzie prowadzić.
Może ktoś na forum ma doświadczenie w rozmnożeniu zalobniczki albinosa i mi napisałby.
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Żałobniczka fluo

#6

Post autor: Ziemiojad »

Rozmnażanie tych ryb jest nielegalne i nie powinno być promowane na forum. Tyle w temacie.
Awatar użytkownika

Autor
Karol10125
Zapaleniec
Posty: 304
Rejestracja: czw kwie 29, 2021 1:44 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Karol
Płeć:

Żałobniczka fluo

#7

Post autor: Karol10125 »

Ziemiojad
Rozmnażanie ryb fluo, a albinos nie jest rybą fluo.
Awatar użytkownika

czarny.skalar
Zapaleniec
Posty: 202
Rejestracja: pt wrz 23, 2022 9:21 pm
Lokalizacja: Rypin
Na imię mam: Mateusz
Płeć:

Żałobniczka fluo

#8

Post autor: czarny.skalar »

danio np. się swoim kolorem naturalnym podobno komunikuje a ich kolor to zakłuca przy innych rybach jest tak samo a po drugie że nikt nie kontroluje to nie znaczy że zakaz jest zniesiony pełno ryb się torturuje genami labeo,danio,tetra,przeźroczka i wiele i INNYCH

.............................................................. :!: NIGDY NIE KUPUJ TYCH RYB WIĘCEJ :!: ....................................................................
moje akwarium to 200l ze skalarami i to tyle chyba z tego.
mam w każdej chwili nadwyżkę nurzańca jak szukasz.

Gaber
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: ndz sie 07, 2022 1:37 am
Lokalizacja: City

Żałobniczka fluo

#9

Post autor: Gaber »

Awatar użytkownika

czarny.skalar
Zapaleniec
Posty: 202
Rejestracja: pt wrz 23, 2022 9:21 pm
Lokalizacja: Rypin
Na imię mam: Mateusz
Płeć:

Żałobniczka fluo

#10

Post autor: czarny.skalar »

sam sobie odpowiedziałeś
moje akwarium to 200l ze skalarami i to tyle chyba z tego.
mam w każdej chwili nadwyżkę nurzańca jak szukasz.
ODPOWIEDZ