grzałka dobór ?

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
slavo81
Gaduła
Posty: 193
Rejestracja: ndz gru 27, 2020 7:38 pm
Lokalizacja: gliwice

grzałka dobór ?

#1

Post autor: slavo81 »

siemka
jak dobrac grzałke do 54L akwarium ?
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 602
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

grzałka dobór ?

#2

Post autor: jacekzabki »

No opakowaniu każdej grzałki masz napisane do ilu litrów wody w akwarium jest ta grzałka przeznaczona.

Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

grzałka dobór ?

#3

Post autor: Krolic »

nie lubię robić anty reklamy ale nie polecam grzałek aquaela.. miałem różne od chińskich po eheima ale tylko aquael probowa mi ugotować ryby - 2 razy

Eva
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: pn lip 12, 2021 9:16 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Ewa
Płeć:

grzałka dobór ?

#4

Post autor: Eva »

KrolicMam wszystkie grzałki właśnie aquaela. Czy możesz napisać na jakie niepokojące sygnały zwrócić uwagę? Jakie to były modele?

Agagin
Zapaleniec
Posty: 372
Rejestracja: sob sty 29, 2022 7:46 pm
Lokalizacja: Kielce/Bremen
Na imię mam: Aga
Płeć:

grzałka dobór ?

#5

Post autor: Agagin »

Ja prawie zawsze polecam eheim (poza najmniejszą chyba, która jest niby do 25l, a przy 20l musiałam ustawiać ją na 30stopni żeby grzała do 25...). Ale jeśli jest na niej napisane, że się nadaje do 54l, to powinna się nadawać:)

Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

grzałka dobór ?

#6

Post autor: Krolic »

Eva nie bylo niepokojących syndromów - po prostu któregoś dnia ryby zaczynała się dziwnie zachowywać.. psuł się termostat i cały czas grzał. Pamiętam ze z raz dojechała temperatura do 38. i co dziwne kirsy to przetrwały

r10
Uzależniony
Posty: 675
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

grzałka dobór ?

#7

Post autor: r10 »

Eva pisze: pt lut 18, 2022 7:53 pmgrzałki właśnie Aquael. Czy możesz napisać na jakie niepokojące sygnały zwrócić uwagę? Jakie to były modele?
Modelu nie pamiętam, taki z "potencjometrem" od góry, styki się sklejają i wówczas grzeje bez opamiętania. Bezpieczniej mieć dwie mniejsze grzałki niż jedną mocną.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

Krolic
Moderator
Posty: 798
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

grzałka dobór ?

#8

Post autor: Krolic »

r10 pisze: wt lut 22, 2022 9:27 am Bezpieczniej mieć dwie mniejsze grzałki niż jedną mocną.
lepiej w cenie tych dwóch kupić jedna dobrej firmy.
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 602
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

grzałka dobór ?

#9

Post autor: jacekzabki »

Krolic pisze: wt lut 22, 2022 9:29 am lepiej w cenie tych dwóch kupić jedna dobrej firmy.
+1👍

Miałem kiedyś tanią grzałkę– jakieś chińskie dziadostwo. Grzałka ustawiona na 25 stopni a temperatura wody spadała do 21 następnie podnosiła się do 27 i tak kilka razy w ciągu dnia. Było to na pewno niekorzystne dla ryb znajdujących się w akwarium.

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

grzałka dobór ?

#10

Post autor: don_Vall »

J zwykle dobieram 1 W na 1 litr. Może jest przewymiarowane ale nie zawodzi. Koniecznie z termostatem, nawet jak jest sterowanie innym sposobem (sterownik).
Nie używałem żadnych nonamów ale nie widzę różnicy między dostępnymi producentami.

wdflorek
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
ODPOWIEDZ