HW-302 cieknie spod głowicy

Sposoby na filtrację akwarium.
Awatar użytkownika

austen721
Zapaleniec
Posty: 346
Rejestracja: pn lis 14, 2016 3:48 pm
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#31

Post autor: austen721 »

Ostatni post z poprzedniej strony:

W takim razie spróbuję :)
Dodano po przerwie do tego postu:
Wysmarowanie nic nie dało.
Welonkowy potwór

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#32

Post autor: krasnal »

austen721, w części zaworowej (ala aquastop) są też małe oringi .
Przy pompce zalewowej pewnie też cos sie znajdzie .
Ostatnio zmieniony śr mar 29, 2017 11:26 pm przez krasnal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

austen721
Zapaleniec
Posty: 346
Rejestracja: pn lis 14, 2016 3:48 pm
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#33

Post autor: austen721 »

To będę musiała go znowu rozkręcić. Postaram się znaleźć wszystkie i przesmarować.
Welonkowy potwór

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#34

Post autor: krasnal »

Awatar użytkownika

austen721
Zapaleniec
Posty: 346
Rejestracja: pn lis 14, 2016 3:48 pm
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#35

Post autor: austen721 »

W sumie to by miało sens, bo pierwszy raz użyłam ten wajchy, żeby zamknąć obieg w kubełku(wcześniej nie byłam na tyle inteligentna, żeby wiedzieć do czego ona służy :oops: ). I tak się zaczęło.
Welonkowy potwór

Mateus
Gaduła
Posty: 118
Rejestracja: pt sty 02, 2015 11:52 pm
Lokalizacja: Pruszków-Warszawa
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#36

Post autor: Mateus »

Mam ten sam filtr, i miałem tą samą awarię bezpośrednio po którymś kolejnym czyszczeniu. Słabym punktem Hw jest główny oring pomiędzy głowicą a kubłem, który jest podatny na odkształcanie, przestaje być okrągły w przekroju i przepuszcza wodę. Rozkładałem filtr na części pierwsze szukając przecieku i ostatecznie nabyłem fluwala. Po kilku miesiącach nabyłem oring o nieco większym przekroju i zreanimowalem HW i filtr działa bez problemu. Niestety jest on tak dziwnie skonstruowany, że przeciek z uszczelki najpierw zalewa pustą przestrzeń w głowicy i dopiero jak się ona wypełni przeciek pojawia się na zewnątrz, zazwyczaj niestety dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach od uruchomienia filtra, wiec nie zawsze od razu wiadomo, że filtr przecieka. Ja po pierwszym zalaniu szafki i paneli, teraz trzymam HW w niewielkim pojemniku/ misce i po czyszczeniu sprawdzam po jakimś czasie czy jest sucho. Niemniej z wiekszym oringiem trzeba dobrze smarować żeby go w ogóle zamknąć, więc teraz mam dużo szczelniej niż poprzednio. Wszystkim użytkownikom HW zalecam aby mieli w zapasie główny oring i trzymali filtr w dodatkowym pojemniku, i nie czyśćili filtra o ile nie będą z godzinę w domu po jego ponownym uruchomieniu. Jak odnajdę zdjęcia opisanego problemu z zalewaniem najpierw wnętrza głowicy to je wstawię.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#37

Post autor: Lech-u »

Mateus pisze: nabyłem oring o nieco większym przekroju
Gdzie kupiłeś?
Podaj wymiary tego nowego O-ringu.
Awatar użytkownika

austen721
Zapaleniec
Posty: 346
Rejestracja: pn lis 14, 2016 3:48 pm
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#38

Post autor: austen721 »

Chodzi o ten oring, który zaznaczyłam wcześniej na zdjęciu?
Welonkowy potwór
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#39

Post autor: sum »

austen721, jest jeszcze doraźne rozwiązanie. Zdejmij oring i wyklej kanałek taśmą teflonową. Załóż oring i gotowe :)
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.
Awatar użytkownika

Andrzej7123
Gaduła
Posty: 109
Rejestracja: ndz lut 12, 2017 7:04 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Andrzej
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#40

Post autor: Andrzej7123 »

Ech HW-302 użytkuje od połowy lutego było git do niedawna teraz wydaje mi się ze coraz głośniej coś brzęczy w głowicy otworzyłem wyczyściłem sprawdziłem kosze uruchomiłem nadal brzęczy delikatnie ale słyszalne zamówiłem nowy wirnik może to to? gdzieś ktoś miał podobny przypadek i pomogło podobno zobaczę po wymianie a może ktoś miał podobny przypadek i go rozwiązał? ;]
112 l roślinne gupik endlera

Mateus
Gaduła
Posty: 118
Rejestracja: pt sty 02, 2015 11:52 pm
Lokalizacja: Pruszków-Warszawa
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#41

Post autor: Mateus »

wstawiam obiecane zdjęcia przecieków w HW przy nieszczelnej głównej uszczelce. zdjęcia przedstawiają filtr HW ze zdjętą górną osłoną i zamontowaną głowicą na kuble. Na głowicy są podcięcia które są poniżej poziomu górnej krawędzi kubła. Przy zużytym oringu głównym, woda przecieka tymi podcięciami najpierw na głowicę, i dopiero jak wypełni pustą przestrzeń to wylewa się na zewnątrz. Na zdjęciu pierwszym widać wyraźnie cieknącą wodę, zdjęcie drugie poglądowe na sucho :). Jak się o tym nie wie to filtr jest tykająca bombą zegarową :!: :!: :!: :!: :!:

Obrazek

Obrazek


austen721 pisze: Chodzi o ten oring, który zaznaczyłam wcześniej na zdjęciu?
Tak
Lech-u pisze: Gdzie kupiłeś?
Podaj wymiary tego nowego O-ringu.
Byłem przejazdem w Rzeszowie i namierzyłem sklep z oringami, niestety było to rok temu i nie pamiętam rozmiaru i głupio nie zapisałem nigdzie. dobierałem ze sprzedawcą do starego z HW ale miał trochę grubsze i wziąłem w ciemno. Pamiętam też, że w Wawie na Wale Miedzeszyńskim 262 był/jest sklep z oringami, gdzie kupowałem oringi do firmy kiedyś.
Ostatnio zmieniony czw mar 30, 2017 7:48 pm przez Mateus, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#42

Post autor: marcinzabki29 »

Andrzej, Koleżanka miała taki przypadek w Eheimie.
Winny był wirnik, podłużne pęknięcie magnesu wirnika.
Przyjrzyj się swojemu.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#43

Post autor: rupert »

Przed wakacjami będę musiał i do swojego zajrzeć. Nie rozbieram go dopóki nie będę miał tych części:
zestaw połączeniowy
uszczelka głowicy
w sumie niecałe 3 dychy za wszystko.

Ewentualnie jeszcze wirnik ceramiczny
Awatar użytkownika

austen721
Zapaleniec
Posty: 346
Rejestracja: pn lis 14, 2016 3:48 pm
Lokalizacja: Tarnów
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#44

Post autor: austen721 »

Kupiłam nową uszczelkę tą główną, o której pisał kolega Mateus. Minęły 4 godziny na razie nic nie cieknie, miejmy nadzieję, że w tym był problem :)
Welonkowy potwór

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#45

Post autor: r10 »

Mateus pisze: czw mar 30, 2017 12:57 amMam ten sam filtr, i miałem tą samą awarię bezpośrednio po którymś kolejnym czyszczeniu. Słabym punktem HW jest główny o-ring pomiędzy głowicą a kubłem, który jest podatny na odkształcanie, przestaje być okrągły w przekroju i przepuszcza wodę. Rozkładałem filtr na części pierwsze szukając przecieku i ostatecznie nabyłem fluwala. Po kilku miesiącach nabyłem oring o nieco większym przekroju i zreanimowalem HW i filtr działa bez problemu. Niestety jest on tak dziwnie skonstruowany, że przeciek z uszczelki najpierw zalewa pustą przestrzeń w głowicy i dopiero jak się ona wypełni przeciek pojawia się na zewnątrz, zazwyczaj niestety dopiero po kilkunastu lub kilkudziesięciu minutach od uruchomienia filtra, wiec nie zawsze od razu wiadomo, że filtr przecieka. Ja po pierwszym zalaniu szafki i paneli, teraz trzymam HW w niewielkim pojemniku/misce i po czyszczeniu sprawdzam po jakimś czasie czy jest sucho. Niemniej z wiekszym oringiem trzeba dobrze smarować żeby go w ogóle zamknąć, więc teraz mam dużo szczelniej niż poprzednio. Wszystkim użytkownikom HW zalecam aby mieli w zapasie główny o-ring i trzymali filtr w dodatkowym pojemniku, i nie czyśćili filtra o ile nie będą z godzinę w domu po jego ponownym uruchomieniu. Jak odnajdę zdjęcia opisanego problemu z zalewaniem najpierw wnętrza głowicy to je wstawię.
Mam ten sam problem z Sunsun Hw-3000. Kupiony w czerwcu, zaczął cieknąć w grudniu. Podobnie jak u Ciebie napełniła się wodą głowica, po jej podniesieniu sporo i długo wyciekało (raczej nie przechylałem żeby nie zalać elektroniki). Nie wiem którędy dostawała się woda do głowicy, lecz na obcojęzycznych forach wyczytałem (o podobnym filtrze HW-404B), że to może wcieka do głowicy po zestawie przyłączeniowym (w HW-3000 sa po dwa czarne oringi na rurkę nominalnie chyba 22x2mm, razem cztery oringi trzymają dwie rurki). Był w serwisie trzy tygodnie (akurat Święta), podłączyłem w piątek, dziś poniedziałek w nocy różnicówka odłączyła wszystkie gniazdka przypodłogowe, bo akurat trochę przypadkiem a trochę celowo listwa zasilająca była w misce podstawionej pod kubełkiem. Chyba szczęście w nieszczęściu ta różnicówka, choć jednocześnie napowietrzanie i napędzany brzeczykiem filtr podżwirowy się wyłączyło (czyli nie było ani filtracji ani napowietrzania).
Chciałbym wymienić na inny model (Sunsun HW-704B lub Aquael Ultramax 2000), ale sprzedawca proponuje ponowny serwis, co raz jest makabrycznie upierdliwe (żyjcie bez filtra dwa tygodnie - akwa jechało na podżwirówce, ale dużo czasu na rurkologię), dwa nie pozwoli mi spokojnie wyjechać na weekend, a co dopiero na wakacje :devil:.
Zdjęcia Twojego filtra niestety znikneły z forum.

Obrazek
Obrazek
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#46

Post autor: Dzik »

Czesc. Jezeli glowica napelnia sie woda to najprawdopodobniej przez wade modulu podlaczenia rurek .
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 601
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

HW-302 cieknie spod głowicy

#47

Post autor: jacekzabki »

Gdy następnym razem będziesz chciał kupić filtr typu hw, sunsun czy inny typu chinashit to przeczytaj tę historię:
Swój filtr Eheim 2075 kupiłem w lutym 2015 r. za 599 PLN, mój brat to zbliżonej wielkości zbiornika (360 litrów) kupił w kwietniu jakiś hw i dał 250 PLN. Do mojego filtra dołączone były media filtracyjne (co prawda Eheim Mech pro jest wątpliwej jakości i należy go wymienić) do filtra hw nie było nic dodane i brat dokupił wkłady filtracyjne za około 100 PLN- czyli jego filtr kosztował już 350 PLN. Mój filtr działa do dziś bezawaryjnie i tylko raz do roku wymieniam watę. Filtr brata zaczął przeciekać po około 0,5 roku mimo, że nie był w tym czasie otwierany. Zalało mu podłogę przez co musiał wymienić panele na półpiętrze (tam stoi akwarium) co kosztowało go około 400 PLN. Filtr po około 3 latach praktycznie przestał pracować, nie zasysał wody, był bardzo głośny. Brat wymienił trzpień, uszczelki i zaczep, który się ukruszył (słabej jakości plastik)- koszt naprawy to około 150 PLN. 2 lata temu barat zakupił kolejny (co prawda innej firmy ale nadal chiński) filtr bo w tamtym starym padł całkiem silnik. Dał za te nowe chińskie dziadostwo prawie 400 PLN. Przed świętami filtr zalał mu mieszkanie... . W sumie- ja dałem za swój Eheim 600 PLN i działa bezproblemowo do dziś, brat dał za dwa chińskie filtry (z kosztami naprawy filtra i podłogi) ponad dwa razy tyle i czeka go jeszcze wymiana paneli... .
Nie wspomnę, że mój Eheim pobiera 16 W a jego filtry ponad 20 W co przy użytkowaniu przez kilka- kilkanaście lat też wpływa na sporą różnicę w kosztach utrzymania tych filtrów.
Czy opłaca się kupować byle jaki filtr byleby był tani- odpowiedz sobie sam.
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

HW-302 cieknie spod głowicy

#48

Post autor: Komarowa »

jacekzabki pozwól, że dopiszę do Twojej historii.... +1
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Karat
Uzależniony
Posty: 595
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#49

Post autor: Karat »

HW to loteria, trafiają się lepsze i gorsze sztuki. Swój używam od 2016 roku. Do dziś działa bezawaryjnie.
Otwieram dwa razy w roku, wymaga to delikatności i spokoju, plastik faktycznie słaby
Trzeba pamiętać o smarowaniu uszczelek, a parametry filtra traktować z przymrużeniem oka
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 601
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

HW-302 cieknie spod głowicy

#50

Post autor: jacekzabki »

Karat pisze: śr sty 19, 2022 11:19 am HW to loteria, trafiają się lepsze i gorsze sztuki.
Czy aby na pewno chcemy mieć sprzęt, który albo będzie działał albo nie, albo zaleje nam mieszkanie albo nie, albo sąsiad z dołu przyjdzie z rzeczoznawcą bo właśnie wymienił swoją podłogę na deski machoniowe z podświetleniem a my mu wylaliśmy 300 litrów wody w czasie gdy on był na urlopie... albo nie przyjdzie?
Jasne, że istnieje prawdopodobieństwo, że trafi się chiński filtr, który będzie jako tako działał. Tylko na jeszcze jedno zwróćcie uwagę- praktycznie na każdym zdjęciu (na olx , allegro itp) używane filtry zza wielkiego muru stoją w miskach :duży uśmiech: przypadek? :hmm:

Adriel
Bywalec
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 05, 2022 9:19 am
Lokalizacja: łomianki
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#51

Post autor: Adriel »

JacekZabki ja mam w domu multikani 800 i on też stoi w misce...złota zasada mojego ojca "nie ważne jakiej marki mamy filtr, to mechanika miska zawsze chociaż trochę ratuje sytuację" sam w nowym akwa będę miał hw-302 i będzie stał w misce od nowości... Jak napisał Karat loteria, to samo może być z autem czy z czymkolwiek innym co kupimy :D
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#52

Post autor: Dzik »

Czesc. Moj eheim wysiadl po 13 latach . 13 lat bez napraw , wymian czegokolwiek . Moglem naprawic ale kupilem nowy , taki sam model tylko z wiekszym kublem o jeden koszyk .
Awatar użytkownika

Karat
Uzależniony
Posty: 595
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#53

Post autor: Karat »

jacekzabki pisze: śr sty 19, 2022 12:28 pm Czy aby na pewno chcemy mieć sprzęt, który albo będzie działał albo nie, albo zaleje nam mieszkanie albo nie, albo sąsiad z dołu przyjdzie z rzeczoznawcą bo właśnie wymienił swoją podłogę na deski machoniowe z podświetleniem a my mu wylaliśmy 300 litrów wody w czasie gdy on był na urlopie... albo nie przyjdzie?
Mając akwarium musimy liczyć się nie tylko z zalaniem przez filtr, ale z rozszczelnieniem samego akwarium również.
Każdy musi sam ocenić ryzyko posiadania chińskiego filtra jak i samego akwarium
Ja i mój mahoniowy parkiet podjęliśmy wyzwanie ;)
Filtr nie wypompuje całej wody z akwarium jeśli założymy skimmer, ewentualnie zrobimy dziurę w rurze zasysającej nieco poniżej poziomu wody. Po kilku litrach zapowietrzy się
Nie chcę być ambasadorem marki. Po prostu jako kilkuletni zadowolony posiadacz nie zgodzę się, że są do niczego

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#54

Post autor: r10 »

-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#55

Post autor: Dzik »

Oczywiscie ,ze kazdy moze zaczac cieknac ale w przypadku hw czy innych tego typu to jak napisano wyzej : loteria . Loteria duzego prawdopodobienstwa wycieku

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

HW-302 cieknie spod głowicy

#56

Post autor: r10 »

Po ponad roku mój SunSun HW-3000 przedwczoraj spróbował zalać mi salon. Szczęśliwie byłem niedaleko, a z filtra zaczęło cieknąć gdy go wyłączyłem z prądu dla oczyszczenia prefiltra. Strużki wody na spod pokrywy (głowicy) po zewnętrznych ściankach kubełka. Czyli do tej pory podciśnienie od pracy musiało trzymać wodę w kuble. Kubeł stał szczęśliwie w misce (zdobyte doświadczenie m.in. z grup akwarytycznych), ale ta całej wody nie zatrzymała, kilka litrów poleciało do szafki i na podłogę, suszę parkiet :-/ Mineło chyba 23 miesiące od zakupu, składam reklamację. Tak czy inaczej jestem na rozdrożu (czy kupować inny filtr? ale jaki?), bo nie chciałbym aby podobna awaria wydarzyła się podczas mojej nieobecności.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
ODPOWIEDZ