Zamawianie szafek w gotowych elementach?

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....
ODPOWIEDZ

Autor
r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Zamawianie szafek w gotowych elementach?

#1

Post autor: r10 »

Marzy mi się zamówienie szafki w gotowych elementach (płyty przycięte na wymiar i z oklejonymi krawędziami), ale co wejdę na jakąś stronę www to wychodzi mi cena jak za Ludwika XXI :shock:.
Lata temu docinałem płyty wykańczając mieszkanie i zawsze się krawędzie siepały (nawet w sklejce), więc nie chcę sam ciąć tarczówką, cięcie wolałbym zostawić fachowcom z odpowiednimi maszynami.
Może znacie jakiś sensowny punkt w W-wie do zamówienia i osobistego odbioru elementów szafki?
Na aledrogo znalazłem taką:
Szafka pod akwarium 80x35 różne kolory
(nie jestem związany z ofertą, wręcz odwrotnie), cena 220 zł nie wydaje się wysoka, lecz w kilku szczegółach szafka nie podoba mi się, przede wszystkim śruby konfirmaty przechodzące na wylot przez blat (i pewnie przez podstawę, choć po ustawieniu akwa łby śrub już nie będą widoczne, to jednak utrudni to wykorzystanie szafki do innego zbożnego celu (gdy np. szkło zbiornika nam urośnie) jak np. na buty w przedpokoju) oraz wolałbym lica płyt blatu i podstawy mieć zakryte drzwiczkami.
Awatar użytkownika

igor255
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz sty 11, 2015 12:22 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Igor
Płeć:

Zamawianie szafek w gotowych elementach?

#2

Post autor: igor255 »

Płyty możesz zamówić docięte i oklejone w Forpłyt albo markecie budowlanym (większość popularnych ma taką usługę). Sądząc po ogólnym wzroście cen, a w szczególności materiałów budowlanych to przypuszczam, że tanio jednak nie będzie :/

Samemu ciąć to rzeczywiście nie ma sensu - raz, że będzie brzydko, a dwa, że może wyjść niewiele taniej. Ale za oklejanie krawędzi to pewnie zedrą. Rozważ czy nie lepiej samemu. Mi się zdarzało robić krawędzie za równo samemu jak i zamawiać. Gdybyś robił samemu to na odcinanie nadmiarów polecam sposób z dłutem. Odkąd poznałem ten sposób to zmieniłem zdanie na temat oklejania krawędzi samemu (nożykiem do tapet zawsze jakaś porażka wychodziła).
Dodano do tego postu po 1 minucie 12 sekundach
Ups. Trochę odgrzebałem, sorry. Było na samej górze działu DIY - nie pomyślałem, że wątek może być stary ;)

Autor
r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Zamawianie szafek w gotowych elementach?

#3

Post autor: r10 »

Spoko :-).
W międzyczasie skręciłem szafkę z elementów szafki kuchennej Metod z IKEA, ale ciągle nie wiem, jak zrobić do niej drzwiczki. Kolorystycznie pasują mi fronty jednej z serii Metod, ale nie chcę drzwiczek dwuskrzydłowych z podziałem na środku szafki (szafka ma 80 cm szerokości, a nie chcę drzwiczek 2* 40 cm). Ta seria szafek ma szuflady szerokości 80 cm więc kombinuję, jak zamocować fronty szuflad jako drzwiczki szafki.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Zamawianie szafek w gotowych elementach?

#4

Post autor: Dzik »

Czesc. Szafki kuchenne z Ikea mozna dobierac rozmiarami oraz z opcja drzwi lub szuflady .
Awatar użytkownika

andriejewicz
Gaduła
Posty: 174
Rejestracja: śr wrz 08, 2021 12:59 pm
Lokalizacja: wawa

Zamawianie szafek w gotowych elementach?

#5

Post autor: andriejewicz »

r10
szafka z linku w 1 poście ma wysokość 55 (jak dla mnie to dość nisko)
ja zamówiłem z pomysłowych mebli szafkę modyfikując trochę wymiary pierwotne szafki 80x35x70h na 85x35x100h
chciałem szafkę 100h, a na rynku takich "gotowców" nie ma i trzeba zamawiać pod wymiar
porównując cenowo z innymi 70-tkami (h) - wcale źle nie wyszło cenowo. a szafka jest 2 drzwiowa z zamykaniem na klik :rock:
można taniej szafkę bez drzwi, ale z drzwiami wygląda estetyczniej i jest gdzie schować sprzęt :)
to taka dygresja a propos pomysłowych mebli :-D

Marek141
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: pt maja 13, 2016 10:52 am
Telefon: 695237773
Lokalizacja: Warszawa,Ursynów-Imielin
Na imię mam: Marek
Płeć:

Zamawianie szafek w gotowych elementach?

#6

Post autor: Marek141 »

Ja bym zamówił formatki na 2 drzwi. W markecie i nie kombinował. Liczysz szerokość i wysokość z szt. Odejmujesz 5mm z wysokości 4mm dzielisz na pół i masz dwoje drzwiczek. Frezy pod zawias też zrobią i po sprawie.

Mam szafkę o tych wymiarach robiona przez mojego znajomego. Tanio nie wychodzi ale solidność wykonania nie do porównania nawet z Ikea.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dodano do tego postu po 3 minutach 58 sekundach
Mam szafkę o tych wymiarach robiona przez mojego znajomego. Tanio nie wychodzi ale solidność wykonania nie do porównania nawet z Ikea.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Marek141
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: pt maja 13, 2016 10:52 am
Telefon: 695237773
Lokalizacja: Warszawa,Ursynów-Imielin
Na imię mam: Marek
Płeć:

Zamawianie szafek w gotowych elementach?

#7

Post autor: Marek141 »

Mam szafkę o tych wymiarach robiona przez mojego znajomego. Tanio nie wychodzi ale solidność wykonania nie do porównania nawet z Ikea.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ