Helena a krewetki i ryby denne

Krewetki, ślimaki i inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Helena a krewetki i ryby denne

#1

Post autor: bory »

Podobno Helena może się połasić na krewetki - tak znalazłem w kilku artykułach. Z kolei na forach ludzie twierdzą, że Helena nie interesuje się krewetkami w ogóle. Jakie są Wasze doświadczenia? Wpuściłem do krewetkarium z CR jedną Helenę aby wspomogła mnie w walce z plagą ślimorów i teraz się zastanawiam czy aby na pewno dobrze zrobiłem.

Drugą Helenę wpuściłem do 200L bo zaczęły się pojawiać zatoczki (nie mam pojęcia skąd bo już od daaawna do akwarium nie wkładałem nic nowego). Czy Helena nie zrobi krzywdy rybom dennym, np. glonojadowi? Czytałem, że większość czasu spędza zakopana w podłożu, a wiadomo, że to ślimak jadowity.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Helena a krewetki i ryby denne

#2

Post autor: saintpaulia »

Mam helenki z rybkami przydennymi i tu nie widzę żadnych problemów. Czasem któras ryba sie połasi na wystającą helenią trąbę, ale ta zazwyczaj zdąża się schować. Krewetek mam nie wiele i nie wpatruję się z uwagą w ich życie. Natomiast rozmnażają się i tam, gdzie są helenki. A helenki są wszędzie. Łatwo sobie zasiedlić nimi akwarium, bo jajka rozklejają na dekoracjach, roslinkach, szybach.
Awatar użytkownika

tkmsledz
Maniak
Posty: 915
Rejestracja: pn cze 11, 2012 1:54 pm
Lokalizacja: Warszaw,Mokotów
Na imię mam: Grzesiek
Płeć:

Helena a krewetki i ryby denne

#3

Post autor: tkmsledz »

U mnie helenki zjadały krewetki aczkolwiek zdąża się to sporadycznie
Awatar użytkownika

sum
Arcymistrz
Posty: 4995
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 12:31 am
Telefon: 510847789
Lokalizacja: Warszawa[gocław]
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Helena a krewetki i ryby denne

#4

Post autor: sum »

tkmsledz pisze:helenki zjadały krewetki
Chyba chore lub zdechłe.
Podobno winniczki są szybsze od maserati(jak te ma pusty zbiornik :evil: )
A tak poważnie nigdy nie zaobserwowałem żeby helenki zagrażały rybom i krewetkom.
Nie jestem na garnuszku żadnego sklepu akwarystycznego itp.
Nie należę do żadnej loży,towarzystwa wzajemnej adoracji,sekty,kasty itp.
Jestem prostym miłośnikiem naszego hobby.

Rrrrogaty

Helena a krewetki i ryby denne

#5

Post autor: Rrrrogaty »

Bzdura totalna. Przecież to nie jest jakiś super szybki zwierzak polujący z zasadzki. Jest fizycznie awykonalne, by ona upolowała cokolwiek innego niż inny ślimak.

Helenka nie poluje na krewetki ani na ryby. Co najwyżej może się zainteresować nimi jak znajdzie gdzieś padlinkę.

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Re: Helena a krewetki i ryby denne

#6

Post autor: cinek1916 »

Nie wygląda na trupka :)

[youtube][/youtube]
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

Rrrrogaty

Helena a krewetki i ryby denne

#7

Post autor: Rrrrogaty »

Poproszę film gdzie helenka łapie krewetke. Bo chorą krewetkę, leżącą na dnie czy mającą problem z wylinką i unieruchomioną to i ampularia wciągnie.

BeeShrimp
Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 7:30 pm
Telefon: 504433431
Lokalizacja: Stanisławów
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Helena a krewetki i ryby denne

#8

Post autor: BeeShrimp »

Helenki atakują krewetki :)!
Sprawdzone nie w jednym a w 10 zbiornikach gdzie zdrowe krewetki zostały atakowane :)!
Najcześciej następuje to przy jedzeniu .
Krewetki nie uciekają przed ślimakami bo przyzwyczajone są że ślimaki są w ich zbiornikach i nie mają się czego bać .
Najcześciej atakowane zostawały krewetki o czerwonym pigmencie .

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Helena a krewetki i ryby denne

#9

Post autor: cinek1916 »

Spotkałem się też z opinią, że atakują podczas "snu" krewetek.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek

Akwariusz
Zapaleniec
Posty: 253
Rejestracja: pt wrz 30, 2011 1:11 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Helena a krewetki i ryby denne

#10

Post autor: Akwariusz »

Mam w akwarium krewetki Blue Velvet i Cristale, wpuściłem tam helenki w nadziei pozbycia się ślimaków i wypławków. akwarium jest duże, a fauny mało, więc efekty trudno wypatrzeć. ale jeden, jaki zauważyłem - i to jakoś w godzinę po wpuszczeniu ślimaków - to helenka zjadająca samicę Blue Velvet. wcześniej nie widziałem żadnej "słabującej" krewetki, więc przyjmuję, że są zdrowe, na pewno młode i silne. polowania nie widziałem, tylko helenę obejmującą lubieżnie padniętą krewetkę.
Cristale łażą raczej po korzeniach i górnych partiach, ale Velvety często po dnie - i tam mogą być narażone na ataki - chyba z zasadzki raczej, bo pościgu sobie nie wyobrażam ;)
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Helena a krewetki i ryby denne

#11

Post autor: saintpaulia »

Przyglądałam się wczoraj relacjom redek i helen. Krewetki łażą po slimakach, wspólnie z nimi pałaszują tabletki, oba gatunki totalnie się ognorowały.

ubik
Zapaleniec
Posty: 473
Rejestracja: ndz kwie 19, 2015 11:39 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Prosimir
Płeć:

Helena a krewetki i ryby denne

#12

Post autor: ubik »

Jak wrzucam dropsa do akwarium to wszystko się o tego dropsa bije (krewetki próbują go wyrwać helenką, a helenki krewetkom i nie ma w tym jakiejś większej wzajemnej agresji) Bardzo często widzę jak np. krewetka podpływa do ślimaka i mu dokucza;), a on nie jest zainteresowany tylko się chowa lub idzie w innym kierunku... ale widziałam też jak Helenka zjadała całkiem sporą krewetkę. Nie widziałam "procesu konsumpcji" od samego początku więc trudno mi powiedzieć czy była wcześniej martwa lub słaba.
ODPOWIEDZ