Przeterminowany test na Gh JBL-a?

Parametry wody i sposoby ich poprawy.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Przeterminowany test na Gh JBL-a?

#1

Post autor: Christo »

Witam.

Mam prośbę do posiadaczy testu kropelkowego na Gh JBL-a, aby w wolnej chwili sprawdzili numer serii na buteleczce i jaką mają datę przydatności na opakowaniu. Bodaj Pkucaba w ten sposób sprawdził przydatność swojego testu na NO3. U mnie numer serii z buteleczki to "0003". Jako blondynka wyrzuciłem pudełko. :P Ostatnio test zaczął mi się zachowywać w dziwny sposób. Przydałyby się co najmniej dwie osoby, posiadające serię 0003. Mam nadzieję, że podadzą tę samą datę z pudełka.

pozdrawiam

-- wtorek, 16 czerwca 2015, 09:24 --

Znalazłem wątek

http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=17&t=26630" onclick="window.open(this.href);return false;

Test jest prawdopodobnie do lipca 2015 i już zachowuje się dziwnie. Chciałem zmierzyć GH w moim czteroletnim RO. Po 1 kropli próbka bezbarwna, po 2 lekko zielona, po 3-4 zielona, po następnej zmienia kolor na czerwony (odwrotnie niż w instrukcji) :?:

Wątpię aby czteroletni filtr produkował wodę o GH 0-1. Z tego co pamiętam wcześniej nawet po "przedawkowaniu" kropel próbka zostawała już zielona. Pobawię się jeszcze na innej wodzie i zobaczymy.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
ODPOWIEDZ