Oczekuję pomocy, opis zbiornika. Pomożecie?

Identyfikacja. Profilaktyka. Zwalczanie. Porady.
ODPOWIEDZ

Autor
corall
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pn lut 02, 2015 1:18 pm
Lokalizacja: Bielawa

Oczekuję pomocy, opis zbiornika. Pomożecie?

#1

Post autor: corall »

Witam.
Oferujecie pomoc no to pomóżcie towarzysze.

1. Kiedy akwarium zostało zalane (data) - około października 2013
2. Litraż i wymiary akwarium - 25l, chyba 25x40x25 drugie wypukłe 25xokoło 40 x wyższe może 30-40
3. Jakie jest oświetlenie (rodzaj, oznaczenie, moc-W/L) - cały zestaw wraz z pokrywą a w nim oświetlenie 18W jak czegoś nie pomyliłam
4.Jak długo świecisz (ile godzin) - 10h
5. Podłoże - kamyki do około 5mm
6. Filtracja - filter pat mini
7. Typ zbiornika (Twoje założenie lub cel do jakiego dążysz np. ogólny, roślinny itd.) - utrzymać ryby i rośliny
8. Ozdoby (jakie) - ceramiczne budowle ( rurki z otworami)
9. Rośliny (ile, jakie) - ha rośliny, raz na miesiąc kupuję i wyżucam, twardoliste się jakoś trzymają bo te miękkolistne zdychają po około 2-3 tygodni
10. Ryby (jw.) - na chwile obecną - w 1 akwarium: sum agamiks i glonojad a w 2 akwarium: tetra, 2 neonki i 3 żaby
11. Podmianki(jak duże, jak często, jaka woda) - na 25litrowe akwarium - 1 lub 2 razy w tygodniu 8 litrów wody wodociągowej odstane po 3 dniach.
12. Nawozy (czy podajesz, jakie, ile) - obecnie żadne
13. CO2 (czy jest, jak dystrybuowane) - niemam
14. Parametry wody (aktualne wyniki testów jakie posiadasz) - niemam
15. Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik - nie mam pojęcia i to problem
16. Fotka -
Opis problemu - problem to jest ze wszystkim :(

Rrrrogaty

Oczekujesz pomocy, opisz zbiornik. Pomożemy

#2

Post autor: Rrrrogaty »

Parę osób Ci to już napisało, ale napiszę jeszcze raz. Twój litraż to nie załapuje się pod akwarium tylko raczej pod kotnik. Na pewno nie możesz trzymać tych ryb, które tam masz gdyż wymagają kilkukrotnie większego litrażu. Za równo neon jak i tetra (która?) są rybami ławicowymi i powinny być trzymane w większej ilości.

Podsumowując:
- załóż większe akwarium (50-60L)
- zapewnij światło rzędu 0,5W/L
- zapewnij żyzne podłoże (ziemia lub substrat)
- ławicowe ryby trzymaj w ławicach, a nie pojedynczo
- zakup rośliny od akwarysty albo ze sklepu z naciskiem, by kupić formy podwodne, a nie jak w większości sieciówek nadwodne.
- jako, ze będziesz mieć większe akwarium o zapewnij wydajniejszą filtrację gdyż Patmini nie da rady.

I będzie dobrze.
Ostatnio zmieniony pn lut 02, 2015 7:30 pm przez Rrrrogaty, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21848
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Oczekuję pomocy, opis zbiornika. Pomożecie?

#3

Post autor: Lech-u »

Wydzieliłem ten wątek z "instrukcji" obsługi tego działu.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
ODPOWIEDZ