Problemy z glonami proszę o pomoc

Identyfikacja. Profilaktyka. Zwalczanie. Porady.
ODPOWIEDZ

Autor
agaka
Uczestnik
Posty: 28
Rejestracja: pn mar 17, 2014 11:09 am
Telefon: 601072594
Lokalizacja: Legionowo
Na imię mam: Agnieszka

Problemy z glonami proszę o pomoc

#1

Post autor: agaka »

1.Kiedy akwarium zostało zalane-10.03.2014
2.Litraż i wymiary akwarium-Aquael Aludecor 80, 112L 80x40x35
3.Jakie jest oświetlenie- 2x T5 Philips master 830/14W+ odbłyśniki
4.Jak długo świecisz-9h (4h z rana i 5h po południu)
5.Podłoże-Bazalt
6.Filtracja- Aquael Filtr BIO-FS 100 (ceramika zeolit gąbka) i Aquael Turbo Filter 650 (gąbka)+ napowietrzacz
7.Typ zbiornika- Ogólny
8.Ozdoby- korzeń i dwa gliniane inkubatory dla glonojadów
9.Rośliny- lotos,microsorium,kryptokoryna,nurzaniec ,ludwigia repens,pelia i jeszcze jedna której nazwy nie pamiętam
10.Ryby- molinezje black molly 15szt dorosłuch i kilka sztuk narybku,zbrojniki niebieskie 3 dorosłe i 7 małych, 2 otoski,krewetki red cherry,Slimaki helenki
11.Podmianki-30% co dwa tygodnie woda odstana kranówka
12.Nawozy-micro macro 1ml na 100L co drugi dzień, węgiel w płynie 3ml na 100L co dziennie i od pewnego czasu żelazo 4 krople na 100L co drugi dzień
13.CO2(czy jest,jak dystrybuowane)-
14.Parametry wody nie pamiętam testy robię przed każdą podmianą wody w sklepie zoologicznym i zawsze wychodzą dobre
15.Czy ostatnio robiłeś coś co mogłoby zdestabilizować zbiornik-nic takiego nie pamiętam
16.Fotka-
Opis problemu-od pewnego czasu pojawiły się u mnie glony chyba nitki na początku usuwałem zarażone liście lecz to nie pomogło przeczytałam na kilku forach żeby podnieść dawkę węgla w płynie ale to też nie działa myślę jeszcze żeby założyć na filtr Aquael - Mini UV coś takiego tylko nie wiem czy to coś da ,w moim drugim akwa 200L używam uv i narazie odpukać glonów nie ma,proszę jakieś porady pomoc jak mi się uda to dołącze zdjęcia z góry dziękuje i pozdrawiam.
zdjęcia
http://pl.tinypic.com/r/2ajdlbm/8" onclick="window.open(this.href);return false;

http://pl.tinypic.com/r/2nh3h9v/8" onclick="window.open(this.href);return false;

http://pl.tinypic.com/r/2a7t0di/8" onclick="window.open(this.href);return false;

z tymi zdjęciami to dla mnie porażka mam nadzieję że się udało
Ostatnio zmieniony ndz cze 15, 2014 3:54 pm przez agaka, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Problemy z glonami proszę o pomoc

#2

Post autor: Coatl1987 »

Jak bardzo jest zwiększona dawka co2 w płynie? 28w na 112l to jakby nie za dużo światła bo wychodzi jakieś 025w/l a dążyłbym do 0,5 w/l

Autor
agaka
Uczestnik
Posty: 28
Rejestracja: pn mar 17, 2014 11:09 am
Telefon: 601072594
Lokalizacja: Legionowo
Na imię mam: Agnieszka

Problemy z glonami proszę o pomoc

#3

Post autor: agaka »

Na forach pisali żeby to co2 podnieść drugie tyle ja podniosłam do 5ml

-- N cze 15, 2014 3:58 pm --

Co do oświetlenia to jest standardowe nigdy wcześniej w żadnym akwa nie zmieniałam takiego oświetlenia i było wszystko ok

Alix
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: pn wrz 30, 2013 3:55 pm
Lokalizacja: Warszawa Targówek
Płeć:

Problemy z glonami proszę o pomoc

#4

Post autor: Alix »

To są krasnorosty, wrzuć w wyszukiwarkę jak zwalczyć te glony i zastosuj się do rad już udzielonych innym użytkownikom :zzz:
64 litrowy zakamarek
20 litrowy słoik z bojownikiem
105 litrowe czarne wody
10 litrowe ślimakarium
30 litrowe krewetkarium
Awatar użytkownika

Coatl1987
Zapaleniec
Posty: 365
Rejestracja: pn paź 08, 2012 12:36 pm
Telefon: +48512185002
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Krzysiek
Płeć:

Problemy z glonami proszę o pomoc

#5

Post autor: Coatl1987 »

Na krasnorosty polecam algen stop general... u mnie pomogło tylko trzeba mieć coś co z resztek obumarłych glonów ci oczyści liście...
Awatar użytkownika

Rafik
Fanatyk
Posty: 1302
Rejestracja: pt mar 08, 2013 6:15 pm
Telefon: 884 163 088
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Rafal
Płeć:

Problemy z glonami proszę o pomoc

#6

Post autor: Rafik »

Światełka masz mało i te świetlówki 830.... Pierwsze co bym zrobił to wymienił świetlówki na 865. Można kupić je w zwykłej hurtowni elektrycznej, wyjdzie znacznie takiej niż w akwarystycznym.
Kolejna rzecz, po co lejesz tyle nawozów? Przy takim słabym świetle pobieranie nawozów przez rośliny jest prawie znikome.
Co do carbo kiedyś na krasnale w 112l przez 7-9 dni lałem po 10ml carbo dziennie i po tym czasie średnio na pół roku krasnale odchodziły w niepamięć.

Najpierw zmiana świetlówek na 865 żeby rośliny ruszyły, skoro nie masz bardzo ochoty na modyfikację pokrywy. Koleją rzeczą jest zmniejszenie nawożenia i potem carbo bym zwiększył tak jak napisałem wyżej.
Obrazek
Tu jest Twoje oświetlenie, belki LED standardowe i na wymiar.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4942
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Problemy z glonami proszę o pomoc

#7

Post autor: Miro »

agaka pisze:11.Podmianki-30% co dwa tygodnie woda odstana kranówka
Do tego co napisał Rafik dołóż podmianę wody co tydzień ponieważ masz dużo molinezji.
Ale tak na marginesie to molinezję na pewno cieszą się z glonów :-D Przy molinezjach to jest wskazane mieć glony. Glony to podstawowy pokarm molinezji !
Awatar użytkownika

Winter
Noble
Posty: 1459
Rejestracja: pt lut 27, 2009 11:38 am
Lokalizacja: Sadyba
Na imię mam: Magda
Płeć:

Problemy z glonami proszę o pomoc

#8

Post autor: Winter »

agaka pisze:Jakie jest oświetlenie- 2x T5 Philips master 830/14W+ odbłyśniki
Na stronie AquaEla jest napisane, że ten model ma świetlówki 2x 24W. http://www.aquael.com.pl/produkty/akwar ... techniczne" onclick="window.open(this.href);return false;
- to trochę zmienia sytuację, choć może nie jakoś drastycznie.
agaka pisze:Nawozy-micro macro 1ml na 100L co drugi dzień, węgiel w płynie 3ml na 100L co dziennie i od pewnego czasu żelazo 4 krople na 100L co drugi dzień
Po co tyle nawozów? makro produkuje się samo (molinezje) a i zapotrzebowanie na mikro nie jest wysokie.
Rafik pisze:Co do carbo kiedyś na krasnale w 112l przez 7-9 dni lałem po 10ml carbo dziennie i po tym czasie średnio na pół roku krasnale odchodziły w niepamięć.
Wydaje mi się, że to dobre rozwiązanie.

I obowiązkowe podmiany co tydzień :D
Magda
----------------------------------
200L - roślinne, neony czerwone, bystrzyki, błyszczyki brylantowe, kiryski i glonojad
topics15/6898.htm
ODPOWIEDZ