Jakie ryby do Shrimp set 20l

ODPOWIEDZ

Autor
megi
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: wt mar 05, 2013 3:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Jakie ryby do Shrimp set 20l

#1

Post autor: megi »

Jak w tytule jakie ryby beda najlepsze do tak malego akwarium? Wiem ze nie ma z czym poszalec ale jak narazie mieszkancami sa krewetki i troche malo jak dla mnie.
Awatar użytkownika

zamson
Uczestnik
Posty: 44
Rejestracja: śr mar 13, 2013 9:17 pm
Lokalizacja: Ursus
Płeć:

Jakie ryby do Shrimp set 20l

#2

Post autor: zamson »

Ja w zestawie Shrimp set 30L Posiadam krewetki i Gupiki Endlera. Są to piękne spokojne ryby, które nie wyrządzają szkody krewetkom. Żyją one zgodnie z również ze ślimakami ampularia i plywają mi po całym akwarium. Mają większe wymagania niż Gupik pawie oczko. Polecam. Sprawdź tylko czy wymagania Endlera są takie same jak Twoich krewetek :) Ja mam Red Cherry hehe tak na początek przygody zacząłem od najprostrzych :D
Baniak 90L
Paweł

tiggi
Fanatyk
Posty: 1008
Rejestracja: ndz wrz 26, 2010 10:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Jakie ryby do Shrimp set 20l

#3

Post autor: tiggi »

A może drobniczki jednodniówki ?
Chociaż endlery są bardzo fajnymi rybkami 8)
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Jakie ryby do Shrimp set 20l

#4

Post autor: falco »

Siema,
20 l.to kotnik a nie akwarium i oprócz krewetek nie nadaje się do hodowli żadnych rybek...
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

meping
Bywalec
Posty: 60
Rejestracja: wt lis 30, 2010 9:41 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Jakie ryby do Shrimp set 20l

#5

Post autor: meping »

Bez jaj, kilka neonów simulansów można wpuścić... ;-)
Pozdrawiam
meping
Awatar użytkownika

Zuber
Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: śr paź 24, 2012 3:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Jakie ryby do Shrimp set 20l

#6

Post autor: Zuber »

Dla neonów simulansów i Endlerów będzie ok. Tylko nie przesadzać z ilością. Dorosłe samice endlera potrafią zjadać krewetki więc nie wolno zapominać o karmieniu no i trochę wglębki aby małe krewecie miały gdzie się schować.
54 L w trakcie organizacji
25 L w trakcie zmiany na krewetkarium
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Jakie ryby do Shrimp set 20l

#7

Post autor: falco »

Bez jaj, to Neony są rybami stadnymi a stado, to min, 10szt. a 20 l. (brutto) to fizycznie kilkanaście l. czyli zwykła szklanka :!: :!:

Oczywiście nikt nie może zabronić, ale w takich warunkach nie powinno się trzymać żadnych ryb, choć doskonale wiem, że ludzie to robią, bo "przecież nic im się nie dzieje"... :-?

Dla mnie EOT.
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Jakie ryby do Shrimp set 20l

#8

Post autor: saintpaulia »

Pojedyńczy samiec bojownika, bez żadnej szkody dla niego. O ile nie jest to przedstawiciel giantów. Tylko krewetki będą znikały.

Autor
megi
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: wt mar 05, 2013 3:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Jakie ryby do Shrimp set 20l

#9

Post autor: megi »

Dzieki za odpowiedzi przynajmniej mam w czym wybierac :) W akwarystycznym powiedzieli mi ze kilka simulansow moze byc dopoki nie podrosna. Krewetek jest sporo, wiec naturalna selekcja nie zaszkodzi. Moze jeszcze jakies propozycje? Zastanawiam się między gupikiem endlera a bojownikiem. Ale czy bojownik nie wybije mi wszystkich krewetek??
Awatar użytkownika

Malyadus
Uczestnik
Posty: 45
Rejestracja: śr paź 31, 2012 12:42 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Jakie ryby do Shrimp set 20l

#10

Post autor: Malyadus »

Z bojownikiem nigdy nic nie wiadomo, zależy od charakteru,ale jego natury się niestety nie zmieni. "Znałam" bojownika, co żył teoretycznie w zgodzie z kreweciami, ale kiedy podrósł, czasem, niestety, spotykało się go z krewecią w pysku i to wcale nie małą... Ale jak kolega wyczaił już, że można sobie podjeść pomiędzy sypkim żarełkiem, zdarzało mu się już częściej wcinać krewetki. Krewetki ciągle były w akwarium, ale większość pochowana. Moim zdaniem, nie warto łączyć bojownika z krewetkami - szkoda później patrzeć, jak te małe towarzysze są pożerane przez bojka. W jakiej to ilości by ich nie jadł, zawsze szkoda.

Autor
megi
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: wt mar 05, 2013 3:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Jakie ryby do Shrimp set 20l

#11

Post autor: megi »

Też jestem tego zdania. Teraz krewetki robią co chcą a jak będzie bojownik to będą musiały się chować. Bojowniki są piękne i odpadają. A jak z gupikiem endlera? Będzie lepszy od simulansów?
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Jakie ryby do Shrimp set 20l

#12

Post autor: saintpaulia »

Gupiki równie chętnie, jak bojownik konsumują krewetki. :)

Dein

Jakie ryby do Shrimp set 20l

#13

Post autor: Dein »

Samiec endlera nie zmieści do paszczy dorosłej krewetki, a małą krewetką nie pogardzi żadna porządna ryba.
Samice endlera są już imo za duże na ten litraż, a zresztą trzymać samce i samice gupika w 20 litrach to wiadomo jaki scenariusz.
Samiec endlera w liczbie 3-4 sztuk to wg mnie najbardziej dopuszczalna opcja przy krewetach. I efektowny i nie tęskni za towarzystwem i na tyle drobny, żeby nie przetrzebić zbytnio populacji krewetek i nadaje się do małego baniaka. I wcale nie jest trudniejszy niż pawie oczko. Wprost przeciwnie.

I oczywiście, że im więcej miejsca, tym lepiej. Osobiście miałbym już opory, żeby trzymać bojownika w 20 litrach. Trzymania zwierząt w jeszcze mniejszych pojemnikach w ogóle sobie nie wyobrażam. Szrimpset dodatkowo nie nadaje się dla ryb lubiących sobie smigać z upiorną prędkością wzdłuż przedniej szyby, bo przy takich proporcjach akwarium przednia szyba jest krótka.
Niemniej jeśli do zagospodarowania jest takie a nie inne szkło i do tego są krewetki, to najlepiej małe, towarzyskie, względnie łagodne i nie ławicowe.

neoNowa
Gaduła
Posty: 114
Rejestracja: wt lut 12, 2013 8:20 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Jakie ryby do Shrimp set 20l

#14

Post autor: neoNowa »

Shrimpset nie nadaje się dla Simulansów...

Tak jak napisał Dein, one uwielbiają pływać po długości zbiornika a w takim akwarium po prostu nie ma dla nich odpowiednich warunków, mimo ich małych gabarytów.

Polecam gupiki Endlera tak jak większość :)

Autor
megi
Początkujący
Posty: 10
Rejestracja: wt mar 05, 2013 3:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Jakie ryby do Shrimp set 20l

#15

Post autor: megi »

Mam też 60l gdzie są simulansy i nie zauważyłam żeby jakoś chętnie pływały po długości zbiornika wręcz przeciwnie kręcą się spokojnie albo chowają się w roślinach. Zostanę przy tych gupikach :)

Strange69
Gaduła
Posty: 113
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 1:15 pm
Lokalizacja:

Jakie ryby do Shrimp set 20l

#16

Post autor: Strange69 »

Wtrącę swoje trzy grosze w temacie - przerabiałem w ShS 30 same samce Endlera - tłuką się między sobą. Czasem z tragicznym finałem.

Poza tym w otwartym akwa (to tak na marginesie) lubią sobie poskakać.
Awatar użytkownika

jgoluch
Guru
Posty: 2161
Rejestracja: pn lip 23, 2012 12:50 pm
Lokalizacja: Tarchomin
Płeć:

Jakie ryby do Shrimp set 20l

#17

Post autor: jgoluch »

Wątek wielokrotnie wałkowany.
Do takiego litrażu, jak sama nazwa zestawu wskazuje, nadają się tylko krewetki.
Przykro mi, ale jeżeli zależy Ci na pupilach, to ryby lepiej odpuścić.
ODPOWIEDZ