Reactor 1000 by Badger

Wiesz jak samemu wykonać pokrywy, filtry lub masz inne ciekawe pomysły, to jest dział dla ciebie. Zrób to sam czyli Adam Słodowy radzi :) Zrobiłeś coś ciekawego ? Pochwal się, nie kryj talentu przed światem....

GSA
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 5:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Reactor 1000 by Badger

#31

Post autor: GSA »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Ale Ty chcesz ten filtr używać jako reaktor czy jako filtr właśnie?
Awatar użytkownika

Stefan
Zapaleniec
Posty: 305
Rejestracja: czw lis 24, 2011 8:50 pm
Telefon: Nokia
Lokalizacja: Stary Mokotów
Płeć:

Reactor 1000 by Badger

#32

Post autor: Stefan »

Wkłady przeznaczone do filtrów narurowych nie nadają się do filtrowania wody aKwaryjnej. (porawiłem literówkę)
Natychmiast się zapchają.

Złączki PEX 1/2x20mm lub 1/2x16mm bezpośrednio wkręcane w korpus filtra narurowego kupiłem w OBI na Okęciu. 10 zł/szt prosta i 11zł/szt kolanko. Kolanko lepsze bo węże lepiej układają się w szafce.
Ostatnio zmieniony pn lut 04, 2013 7:33 pm przez Stefan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

miodek85
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: sob sty 19, 2013 12:18 am
Lokalizacja:
Płeć:

Reactor 1000 by Badger

#33

Post autor: miodek85 »

Kurde, u mnie w piwnicy był stary filtr kuchenny, ale przyłącza miał do kitu (za małe średnice) :-x Musiałem rozwiercić i powklejać rurki.
Niedługo przekonam się czy taki reaktor to faktycznie cudo jak mówicie 8)

GSA
Zapaleniec
Posty: 234
Rejestracja: ndz wrz 02, 2012 5:16 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Reactor 1000 by Badger

#34

Post autor: GSA »

Stefan pisze:Wkłady przeznaczone do filtrów narurowych nie nadają się do filtrowania wody awaryjnej.
;-)
ale awaryjnie mogą ;-)

don_Vall
Uzależniony
Posty: 673
Rejestracja: śr wrz 07, 2011 10:06 am
Lokalizacja: Białołęka - Derby
Płeć:

Reactor 1000 by Badger

#35

Post autor: don_Vall »

A czy ktoś ma doświadczenia z mniejszymi filtrami tzn z 5 lub 7 calowymi?
Czy rozpuszczalność jest również dobra i czy nie ograniczają przepływu? Mam drobny kłopot z miejscem i wolałbym zaoszczędzić te kilka centymetrów.
300l Tanganiki: 2+3 Paracyprichromis brieni "Katete", kolonia Julidochromis ornatus, 1+1 Lamprologus meleagris + ślimaki
Awatar użytkownika

miodek85
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: sob sty 19, 2013 12:18 am
Lokalizacja:
Płeć:

Reactor 1000 by Badger

#36

Post autor: miodek85 »

Testowałem przed chwilą obudowę o wymiarach h=300mm, d=120mm z fajką w środku i bez bioballi.
Z wylotu filtra (kaczy dziób) leciały tylko te większe bąbelki jak dałem więcej czadu (nadmiarowo). Co jakiś czas większy bąbel wylatywał, więc stwierdzam, że rozpuszczalność była lepsza z reaktorem niż bez, ale bez szału.

Jak nie będziesz miał dużych przewężeń to przepływ nie powinien znacząco spaść.
Rozmiar reaktora wg. mnie nie jest aż tak ważny jak stworzenie w nim zawirowania i "urozmaicenia" drogi wody w towarzystwie CO2.

Na dodatek mam wrażenie, że kranówka słabiej rozpuszcza CO2 niż robi to woda RO. Ktoś to sprawdzał? Być może się mylę.
Awatar użytkownika

mimag
Fanatyk
Posty: 1165
Rejestracja: pt wrz 17, 2010 7:51 pm
Lokalizacja: Białołęka Warszawa
Na imię mam: Michał
Płeć:

Reactor 1000 by Badger

#37

Post autor: mimag »

Ja mam reaktor narurowy bez dodatków w środku, tylko rura wylotowa zbierająca wodę przy dnie reaktora. Przy kubełku jbl e901 wydajność bardzo drastycznie spadła po podłączeniu reaktora.
100x40x50 JUWEL RIO 180
Awatar użytkownika

miodek85
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: sob sty 19, 2013 12:18 am
Lokalizacja:
Płeć:

Reactor 1000 by Badger

#38

Post autor: miodek85 »

Hmm w jbl e700 nie zauważyłem dużego spadku przy zamontowanym reaktorze, a konstrukcja obu kubełków raczej ta sama.
Albo Twój reaktor stawia dość duże opory, albo pompka nie radzi sobie z przytkanymi przewodami i reaktorem naraz :P
Miałem okres, że szybko zamulało mi rury i wtedy wydajność spadała po krótkim czasie.

pkucaba
Miszcz
Posty: 3741
Rejestracja: śr gru 01, 2010 9:58 pm
Lokalizacja: Witolin
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Re: Reactor 1000 by Badger

#39

Post autor: pkucaba »

mimag pisze:Ja mam reaktor narurowy bez dodatków w środku, tylko rura wylotowa zbierająca wodę przy dnie reaktora. Przy kubełku jbl e901 wydajność bardzo drastycznie spadła po podłączeniu reaktora.
Też mam ten filtr. Odczułem "spadek mocy" ale nieznacznie. Filtr narurowy ze złączkami 3/4 cala.
ODPOWIEDZ