Lamprologus ocellatus a amularia ??

Jeśli chcesz porozmawiać o akwarium i jego mieszkańcach, powymieniać się doświadczeniami, opisać swoje przygody, PISZ! Wszystko o akwarystyce.
ODPOWIEDZ

Autor
franzz1983
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 21, 2012 10:38 am
Lokalizacja:
Płeć:

Lamprologus ocellatus a amularia ??

#1

Post autor: franzz1983 »

Witam , mam takie nietypowe pytanie . mianowicie mam a raczej mialem w swoim akwa rybke z zupelnie innej bajki a mianowicie Lamprologus ocellatus, miala swoja muszelke , swoj kacik z piaskiem (prawie 1/4 podloza w akwa) i tam tez czesto przebywala z racji na piasek . kilka dni temu dostalem ampularie 1 dorosla i 3 mlode. i do dzis bylo wszystko w porzadku. kiedy wychodzilem z psem na spacer rybcia ( Lamprologus ocellatus.) plywala i jadla nrmalnie lecz po powrocie zagldam do akwa i co widze ? duza ampularia przyssana do rybci :( czy wg waszej wszechstronej wiedzy ona mogla ja usmiercic ? czy moze byl jakis inny powod, badz przyczyna ?
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Lamprologus ocellatus a amularia ??

#2

Post autor: saintpaulia »

Ampularia nie mogła zabić ryby. Za to chętnie żeruje na padlinie.
Jakie warunki miała ta rybka?

Autor
franzz1983
Bywalec
Posty: 69
Rejestracja: wt lut 21, 2012 10:38 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Lamprologus ocellatus a amularia ??

#3

Post autor: franzz1983 »

Co masz konkretnie na mysli pytajac o warunki ? no jak juz wczesniej wspomnialem , miala wydzielony fragment (1/4akwa) z piaskiem , kilka muszelek , do tej pory normalnie plywala , jadla i nic nie wskazywalo na to aby mialby byc jej taki przykry final...
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Lamprologus ocellatus a amularia ??

#4

Post autor: saintpaulia »

Chodzi mi o to, że nie zrozumiałam tej kwestii wydzielonego rogu. Czemu wydzielony? Jakie pH wody, twardość? Ampularie nie mają możliwości upolowania ryby. Jedynie ikrę potrafią czasem wyjeść, bo ona nie ucieka. Jak filtracja wody, temperatura?
ODPOWIEDZ