kilka pytań odnośnie poczatków nawożenia

ODPOWIEDZ

Autor
wicher
Uczestnik
Posty: 27
Rejestracja: wt gru 28, 2010 9:30 pm
Lokalizacja:
Płeć:

kilka pytań odnośnie poczatków nawożenia

#1

Post autor: wicher »

Jakieś dwa tygodnie temu wystartowałem z banka 54l (teraz leci 3 tydzień) Na początku wszystko ruszyło roślinki rosną
ale widać pierwsze niedobory.Głownie na szerokich liściach roślin. Zakładam ten temat bo chciałbym aby jakaś osoba co się trochę na tym zna sprawdziła czy dobrze podobierałem dawki z suchych soli i czy będzie to współgrało. I jak mam
zacząć (bo nie posiadam testów).... A wiec: Cytując Łorena z tematu "gnicie roślinek" psot z dnia Sob Gru 10, 2011 8:48 am
"Przyjmując że wody masz w zbiorniku 100l należałoby rozpuścić w mniejszej ilości wody RO i uzupełnić do 500ml(także wodą RO) następujące ilości
KNO3 - 25g - daje nam to przy dozowaniu dziennym(5ml) 1,533mg/l tygodniowo 10,732mg/l (zazwyczaj 5-20mg/L)
K2SO4 - 35g- daje nam to przy dozowaniu dziennym(5ml) 2,569mg/l tygodniowo 18,169mg/l (zazwyczaj 5-30)
KH2PO4-2g - daje nam to przy dozowaniu dziennym(5ml) 0,140mg/l tygodniowo 0,997mg/l (zazwyczaj 0,5 -2)
Dozowanie dzienne w ilości 5ml każdego roztworu
MgSO4 pomijam bo jest go na tyle dużo w wodzie kranówce ze nie ma potrzeby go stosować ( chyba ze używamy wody RO w dużych ilościach - co najmniej 2/3 to wtedy tak)
Mikro plus intermagu ( zwykłe mikro intermagu różni sie od tego plus)
50 ml mikro - uzupełnić wodą RO do 500ml - dozowanie dzienne 2 ml i daje mam to takie wartości"

Ja przyjmuje ze mam 50 litrów wody czyli z otrzymanego roztworu z każdej soli daje 2,5ml dnienie i 1ml mikro dziennie.
Czy ten stosunek jest bezpieczny ?
Czy bez testów mogę się brać za takie nawożenie ?
Pod koniec tygodnia jakaś większa podmianka (ile % )?
Czy jak zacznę nawozić to odpalać drugą 24W na kilka h ?
Stosuje RO 2/3 to powinienem podawać MgSO4 ile tego aby uzupełnić ?
Wiem pewnie klepana 100 razy ale chcę się upewnić...



To trochę o roślinach (nie jest ich w jakis b.dużych ilościach po kilka sadzonek)
1. Trawniczek UTRICULARIA GRAMMINIFOLIA
2.Hemianthus Micranthemoides
3.Micrantheum umbrosum
4. Staurogyne repens
5. Cryptocoryne wendtii
6. Cryptocoryne undulata
7. Echinodorus magdalensis
8. jakieś microsorium
9. flame moss

Sprzęt
1.akwa 60x30x30 OW
2.pokrywa DIY aluminium 2x24W T5 6500K Osram (nówki) narazie pale tylko 24W
3.butla 1,5kg dyfuzor filtr nanurowy DIY
4.filtr fluval 305
5. podłoże nature pro soil

Woda to 2/3 RO (nowe wkłady) reszta kranówka. Testów nie posiadam i wolał bym nie kupować...
amator 54 litrowej szklanki
ODPOWIEDZ