AquaClear 30 i warczenie :(

Sposoby na filtrację akwarium.
ODPOWIEDZ

Autor
dario-g
Gość
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 30, 2010 7:47 pm
Lokalizacja:
Płeć:

AquaClear 30 i warczenie :(

#1

Post autor: dario-g »

Witam
W niedzielę zakupiłem wspomniany AquaClear 30. Po podłączeniu w poniedziałek rano okazało się, że filtr warczy. Niestety warkot był kilkukrotnie bardziej słyszalny od filtru wewnętrznego Aquael miniPAT. Zdziwiłem się, bo czytałem wiele opinii, że ta kaskada działa tak cicho, że słychać tylko plumkanie wody.

Filtr podziałał do dziś rana (~24 godziny) i dłużej nie wytrzymałem czekać aż sam się ustabilizuje czy jakoś tak (tak miałem z Aquaelem, który po dwóch dniach wyciszył się sam).

Zawiozłem wymienić filtr na gwarancji na nowy, ale niestety poinformowano mnie, że nie mogą filtru wymienić, bo już był zamoczony. A ja się pytam jak miałem go sprawdzić bez zamoczenia kiedy w instrukcji ewidentnie jest napisane, aby nie uruchamiać bez zalania wodą. :razz:

Nie dostałem odpowiedzi....

i tak zostałem bez filtru, muszę czekać aż "wypełni się procedura reklamacyjna" :cry:


Co do samego filtra...
Znalazłem wiele opinii, że działa bardzo cicho. Dlatego też zdecydowałem się na jego zakup. Akwarium stoi w pokoju dziecka, a Aquael troszku nie wyrabia.

Niestety już dziś przekopując informacje w internecie o tym filtrze znalazłem kolejne opinie, gdzie użytkownicy zgłaszali podobny problem "warkoczenia". Czy te filtry mimo opinii o cichej pracy są aż tak niedokładnie wykonane, co sztuka to różnie może być? :neutral: Echh....

PS
Filtr zakupiłem w Kakadu w Galerii Mokotów. Rozwój wydarzeń niebawem...
Awatar użytkownika

saintpaulia
Arcymistrz
Posty: 4346
Rejestracja: ndz cze 07, 2009 6:12 pm
Lokalizacja: Warszawa -Bielany
Na imię mam: Ilona
Płeć:

Re: AquaClear 30 i warczenie :(

#2

Post autor: saintpaulia »

Mam nadzieję, że szybko rozpatrzą Ci reklamację.
Mam tę kaskadę i jest ona bezgłośna - początkowo troszkę brzęczała - okazało się, że świderek wlazł w wirnik.
Ostatnio zmieniony wt sty 04, 2011 6:02 pm przez saintpaulia, łącznie zmieniany 1 raz.

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: AquaClear 30 i warczenie :(

#3

Post autor: Majszczur »

Mam tą samą sytuację z... dwoma na trzy zakupione modele Aqua Clear 20 :razz: :twisted:

edit: wszystkie trzy sztuki są zainstalowane również w dziecięcym pokoju, a do zakupu skłoniły mnie opinie w necie , że jest to model "niemal bezszmerowy" :roll:
Ostatnio zmieniony śr sty 05, 2011 2:06 am przez Majszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: AquaClear 30 i warczenie :(

#4

Post autor: matka siedzi z tyłu »

No to ja już sama nie wiem :roll: Ja raz miałam przypadek lekko warczącej kaskady AquaClear, ale tę akurat kupiłam jako używaną i była dosyć przechodzona, natomiast na przestrzeni ostatnich 4 lat kupiłam jeszcze 3 inne, nowe, i żadna z nich nie wydaje dźwięków, nawet ta najstarsza, jeśli jest dobrze ustawiona i żaden świderek nie wlezie w wirnik. AquaClear 30 mam w sypialni i nic mi nie przeszkadza
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Autor
dario-g
Gość
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 30, 2010 7:47 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: AquaClear 30 i warczenie :(

#5

Post autor: dario-g »

Niestety wcześniej z kaskadami nie miałem doczynienia i nie mam odniesienia, a szkoda.

Przypomniało mi się jeszcze, że ową felerną kaskadę uruchomił "znafca" w owym sklepie. Mimo ogólnego szumu, buczenia okolicznych filtrów wewnętrznych w akwariach, których nie mało i wobec ludzi kręcących się dokoła po sklepie stwierdził, że filtr pracuje prawidłowo i nic podobnego do warczenia nie słyszy.

Dobrze, że wcześniej oddałem filtr i dostałem potwierdzenie reklamacyjne.

"Znafca" zalewając kaskadę wstawił cały filtr do zlewu i zalał go po całości :lol:, innymi słowy zanurzył go całego w wodzie :roll:

Jak mu powiedziałem, że to filtr zewnętrzny i wlewa się wodę tylko do środka, bo sam filtr jest poza akwarium to szybko go wyjął, ale zdania i tak nie zmienił. Co więcej, dodał, że On kiedyś miał trzy takie filtry i tak one pracują :lol:

Czekam cały czas na kontakt ze sklepu... :)

Kaledon
Zapaleniec
Posty: 317
Rejestracja: sob lis 13, 2010 9:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: AquaClear 30 i warczenie :(

#6

Post autor: Kaledon »

Właśnie odpaliłem "na sucho" kaskadę AquaClear 50 która czeka na start nowego baniaczka. Piszę na sucho ponieważ zalałem tylko wodą i nie dałem wypełnienia. Po odpowietrzeniu całość pracuje bardzo cicho i nie drży zbyt mocno. Najcichsza z moich kaskad.
http://shrimps.blog.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: AquaClear 30 i warczenie :(

#7

Post autor: matka siedzi z tyłu »

dario-g pisze: innymi słowy zanurzył go całego w wodzie :roll:

Jak mu powiedziałem, że to filtr zewnętrzny i wlewa się wodę tylko do środka, bo sam filtr jest poza akwarium to szybko go wyjął, ale zdania i tak nie zmienił. Co więcej, dodał, że On kiedyś miał trzy takie filtry i tak one pracują
To ciekawe bardzo, jak je zamocował :roll:
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Autor
dario-g
Gość
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 30, 2010 7:47 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: AquaClear 30 i warczenie :(

#8

Post autor: dario-g »

Kaledon pisze:Właśnie odpaliłem "na sucho" kaskadę AquaClear 50 która czeka na start nowego baniaczka. Piszę na sucho ponieważ zalałem tylko wodą i nie dałem wypełnienia. Po odpowietrzeniu całość pracuje bardzo cicho i nie drży zbyt mocno. Najcichsza z moich kaskad.
Zazdroszczę. Zwłaszcza, że widzę jak w moim akwa woda zrobiła się troszkę bardziej mętna :(
Awatar użytkownika

andrewac
Zapaleniec
Posty: 207
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 10:10 pm
Lokalizacja: Warszawa Wola
Płeć:

Re: AquaClear 30 i warczenie :(

#9

Post autor: andrewac »

Odpaliłem właśnie aqua cleara 30, odpowietrzył się i niestety warkocze :( , według mnie to jest wina wirniczka, tych plastikowych łopatek które się ruszają. Może je unieruchomić? tak zrobiłem w jednym filtrze u siebie i jest teraz cichutki. Co sądzicie? a może dać mu pochodzić parę godzinek i się dotrze?

Łopatki w wirniczku też unieruchomiłem ale niestety też warkocze. Dam mu przez weekend pochodzić i jak nie ucichnie to w poniedziałek leci na gwarancję.

Wyczytałem gdzieś na forum żeby spróbować posmarować trochę wirnik i oskę wazeliną kosmetyczną lub troszke olejem. I tak zrobiłem, przesmarowałem wazeliną, złozyłem wszystko i podłączyłem. No i przestało terkotać. Tylko teraz pytanie czy za niedługo wytrze się ta wazelinka i nie zacznie znowu terkotać. Co o tym sądzić???

I niestety wazelinka też na długo nie pomogła, po półtorej godzinie zaczął znowu brzęczeć.


Filtr został oddany na gwarancję. Wymienili na nowy, który dziś odpaliłem i chodzi cichutko tak jak powinien. Nareszcie :grin:
Ostatnio zmieniony wt paź 18, 2011 11:40 pm przez andrewac, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ