Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości


Dein

Re: Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#61

Post autor: Dein »

Ostatni post z poprzedniej strony:

jpkabaty pisze:Ten akurat też ja założyłem i jednoznacznie jest przeznaczony do "gadania" nt. życzliwości i pomocy wzajemnej (co nie jest wzajemną adoracją). Nie jest zaś do wzajemnych pretensji - nawet jeśli są uzasadnione. Nie jest zaś do wzajemnych pretensji - nawet jeśli są uzasadnione.
Ale przecież:
jpkabaty pisze:Niestety forum ma tę cechę, że każdy może pisać gdzie chce i ile chce - o ile nie jest to całkiem nie na temat.
Nie bądź nietolerancyjny. Toleruj życzliwie pretensje.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#62

Post autor: marcinzabki29 »

Ja to widzę tak.
Są ludzie na forum którzy mogą pisać co chcą.
I są tacy którym nie wolno.
Czyli ważni i nie ważni.
Jak na drodze, jedni jeżdżą po wszystkich pasach bez kierunku, wyprzedzają gdzie chcą i jak chcą - oni uważają się za lepszych.
Są tacy którzy używają kierunków i wyprzedzają w miejscach dozwolonych - tych się uważa za gorszych.
Pozdrawiam Marcin

Dein

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#63

Post autor: Dein »

Masz jakiś pomysł, skąd taka przykra sytuacja?
Awatar użytkownika

Autor
jpkabaty
Uzależniony
Posty: 568
Rejestracja: czw lis 27, 2014 2:54 am
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#64

Post autor: jpkabaty »

Marcinie - zgadzam się z tobą. Ale prośba o nienakręcanie wzajemnych zarzutów. Zawsze tak jest wszędzie że są tacy co myślą że wszyscy się im powinni podporządkować. Ale nie rozmawiamy o takich. Zaczynając wątek posłużyłem się przykładem wzajemnych złośliwości i zdecydowaną reakcją Lecha. Chciałem żeby wpisywane tu były pochwały za pomoc, życzliwość itp żeby to właśnie eksponować. I bez stronniczości - właśnie tak jak to jest u Lecha. Nie liczy się czy kogoś lubi czy nie. Stąd nazwałem to pierwotnie fanklubem Lecha uznając go za wzór. Potem wyjaśniłem że nie chodzi o wychwalanie samego Lecha tylko w ogóle wszelkich przejawów koleżeńskiej postawy. Czy to coś złego, że zamiast krytykować chamstwo chcę eksponować kulturalne i życzliwe zachowania?
No ale cóż okazało się przy okazji że niektórym się w ogóle nie podoba obecność na forum osób które nie spełniają ich oczekiwań. Tego szczerze się nie spodziewałem, bo zakładałem że pewne nieporozumienia zostały już wyjaśnione w innej dyskusji. Ale widać nie chodzi o to co kto pisze tylko kto pisze. Przyjmuję to do wiadomości i w wątkach tych osób nie będę zabierał głosu by ich nie drażnić. Proponuję tymże to samo to bez problemów będzie można współistnieć.

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Re: Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#65

Post autor: cinek1916 »

Typ po chamsku zażartował z czyjejś ściany i dywanu (może kogoś na nowe nie stać? co to go interesuje). Właściciel mu odpowiedział, też w sposób niemile widziany na forum. Obaj zostali upoknieni. Zresztą jak i ja.
Czego chcecie? Kartki, bana, oficjalnych przeprosin? Bo tak?
Do mojej osoby nie kierujcie wypowiedzi pod tytułem ' fanklub życzliwych i pomocnych'. Dla przykładu pisałem Marcinowi 3 razy o podłożu, zaginęło to gdzieś w oftopie, który sam zrobił z jpkabaty. Wszystko fajnie ale jak napisałem, że bazalt jest be, przeczytałem, że najpierw eksperci polecają a potem mieszają. Ciekawe kto namieszał? Po co mam się wysilać, pisać kilka razy to samo a potem czytać, że źle doradziłem?

Sprawa wygląda tak, że to Wy wchodzicie do pewnej społeczności jaką jest FaWa i to Wy powinniście się dostosować (w ramach rozsądku) a mię rozstawiać po kątach.

jpkabaty, wygłupiłeś dwa razy a teraz chcesz pokazać jakie to forum niesprawiedliwe a Ty uciśniony.

Edyta: na głos Lecha trzeba poczekać.
Ostatnio zmieniony czw cze 25, 2015 6:19 pm przez cinek1916, łącznie zmieniany 2 razy.
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

Autor
jpkabaty
Uzależniony
Posty: 568
Rejestracja: czw lis 27, 2014 2:54 am
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Re: Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#66

Post autor: jpkabaty »

Dein pisze:
jpkabaty pisze:Niestety forum ma tę cechę, że każdy może pisać gdzie chce i ile chce - o ile nie jest to całkiem nie na temat.
Nie bądź nietolerancyjny. Toleruj życzliwie pretensje.
Tylko na wszystko jest właściwe miejsce. Tolerowałem więc w wątku http://www.fawa.pl/viewtopic.php?f=40&t=28641" onclick="window.open(this.href);return false;
ale ten jest na zupełnie odmienny temat więc proszę go nie zaśmiecać
jpkabaty pisze:Ten (...) ja założyłem i jednoznacznie jest przeznaczony do "gadania" nt. życzliwości i pomocy wzajemnej (...). Nie jest zaś do wzajemnych pretensji - nawet jeśli są uzasadnione.

Dein

Re: Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#67

Post autor: Dein »

jpkabaty pisze:Chciałem żeby wpisywane tu były pochwały za pomoc, życzliwość itp żeby to właśnie eksponować. I bez stronniczości - właśnie tak jak to jest u Lecha. Nie liczy się czy kogoś lubi czy nie.
W pierwszym poście coś zupełnie innego wyeksponowałeś. Nie możesz mieć pretensji, że temat zboczył w kierunku innym, niż oczekiwałeś, skoro nie określiłeś jasno oczekiwań.

nevermindi
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: pn mar 23, 2015 9:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Patrycja
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#68

Post autor: nevermindi »

Jeśli mogę jako poniekąd neutralna obserwatorka coś dorzucić...

Fakt czasem uczestnicy (ci "starsi" stażem na forum) schodzą na prywatę- ale to mnie nie dziwi przecież w większości z tego co widzę się zna osobiście... faktycznie czasem trochę za długo się ciągnie ta prywata ale ok., jeśli nie jest (ja nie widziałam aby była) napastliwa w stosunku do innych lub zwyczajnie chamska jest to dla mnie akceptowalne.

Fakt kolejny Cinek ma też rację- czasem ważne informacje i rady giną w tym morzu osobistych rozmów.

Ale ogólnie trochę mnie dziwi że aż tak bardzo w tym wątku wojujecie kto ma rację. Przecież wszyscy z tu wypowiadających się to osoby, które w zasadzie chyba tworzyły po części to forum. :?:

Więc jako "najmłodsza" forumowym stażem proponuje cobyście się rozeszli do narożników- nikt z Was chyba już nie potrzebuje dowartościowania od innych - o czym jak dla mnie świadczą Wasze akwaria.

Tyle elaboratu z mojej strony. Pozdrawiam WSZYSTKICH "starych" forumowiczów!
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#69

Post autor: bory »

nevermindi :pada:

Inna sprawa, że znów mamy tu wyraźny problem z komunikacją i odczytywaniem intencji piszącego. Tak jak już kiedyś w innym wątku zwróciłem na to uwagę - forum ma to do siebie, że tu piszemy a nie rozmawiamy i każdy z nas może sobie dobrać zupełnie inny ton do każdej z wypowiedzi a co za tym idzie - inaczej zrozumieć intencje piszącego. W komunikacji głosowej często używamy różnego tonu by nadać charakteru wypowiedzi. Tu mamy tylko litery i to wyłącznie od czytającego zależy czy potraktuje daną wypowiedź jako żart, ironię, uszczypliwość czy złośliwość. Wyluzujmy trochę.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

nevermindi
Zapaleniec
Posty: 284
Rejestracja: pn mar 23, 2015 9:39 pm
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Patrycja
Płeć:

Re: Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#70

Post autor: nevermindi »

bory pisze:nevermindi :pada:

Inna sprawa, że znów mamy tu wyraźny problem z komunikacją i odczytywaniem intencji piszącego. Tak jak już kiedyś w innym wątku zwróciłem na to uwagę - forum ma to do siebie, że tu piszemy a nie rozmawiamy i każdy z nas może sobie dobrać zupełnie inny ton do każdej z wypowiedzi a co za tym idzie - inaczej zrozumieć intencje piszącego. W komunikacji głosowej często używamy różnego tonu by nadać charakteru wypowiedzi. Tu mamy tylko litery i to wyłącznie od czytającego zależy czy potraktuje daną wypowiedź jako żart, ironię, uszczypliwość czy złośliwość. Wyluzujmy trochę.
Bory - o to to miałam na myśli :-D wyluzujcie- i tyle, a że ja za dużo gadam to i pisze za dużo- ale o to mi chodziło.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#71

Post autor: rhino »

jpkabaty pisze:Czy to coś złego, że zamiast krytykować chamstwo chcę eksponować kulturalne i życzliwe zachowania?
Nie, nic złego ale mamy od tego mechanizm przyznawania pochwał. Może warto z niego korzystać, a nie tworzyć jakiejś "opisówki" ?
Pomógł, podoba mi się jego postawa itp. - daję pochwałę i tyle.
jpkabaty pisze:Ale wątki prywatne typu "moje akwarium" pozwalają chyba na luźniejsze wypowiedzi, także o charakterze towarzyskim. Komentarze tego typu w takich wątkach nie są wg mnie OT.
Nie są OT, natomiast warto to robić z wyczuciem i umiarem. Szczerze przyznam, że sam nie czytam wielu postów na forum ze względu na formę i treść... telenoweli wenezuelsko-brazylijskiej.
I nie jest prawdą, że tylko w "Giełdzie" nie można spamować i prowadzić niekończących się dialogów.
To taki ogólnoforumowy zwyczaj, a strzelanie postami na mało którym forum jest tolerowane.
Jest też różnica pomiędzy krótkim, "otowatym" wtrętem, a nudnymi rozprawami w każdym możliwym wątku.
Sam chyba przyznasz, że "wystrzelenie" tysiąca postów w dwa miesiące to wynik niezwykły.

Co prawda, na to też jest mechanizm, po prostu dodajemy nielubianego autora do grupy (niezbyt fortunnie nazwanej) "Wrogowie" i już nie widzimy jego postów. Natomiast minusem tego rozwiązania jest to, że gdy "wróg" rozmawia z osobą lubianą to nie bardzo wiemy o co chodzi, bo jego postów nie widzimy.

Tylko czy ktoś chce być czyimkolwiek wrogiem !? :)

Moja propozycja, "vox populi, vox dei".
Zróbmy ankietę w Twoim wątku, z jednym pytaniem.
"Czy uważasz, że ostatnio jest zbyt dużo OT na FAWA ?"

Ankietę oczywiście anonimową.

Dein

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#72

Post autor: Dein »

AN-KIE-TA!
AN-KIE-TA!
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#73

Post autor: rhino »

Wybacz Dein, ale władcą tego wontka jest jpkabaty i tylko on o tym może decydować.

Dein

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#74

Post autor: Dein »

:( Najpierw że vox populi a potem nagle vox jpkabaty.
Równi i równiejsi.
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#75

Post autor: rhino »

Dura lex, sed lex

Rrrrogaty

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#76

Post autor: Rrrrogaty »

Ja proponuje, by kierowcy autobusów przeprowadzali ankiety wśród pasażerów, gdzie chcą jechać ;).
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#77

Post autor: rhino »

ROGATEK,

staram się nie być sobą, a Ty mnie prowokujesz do bycia sobą :D

Chcesz być odpowiedzialny za potencjalne ofiary ?! ;)
Awatar użytkownika

Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#78

Post autor: Tomasz3k »

Lechu aż zaniemówił :razz:
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Re: Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#79

Post autor: bory »

Tomasz3k pisze:Lechu aż zaniemówił :razz:
I to nie tylko w tym wątku, ale i na całym forum… Może szykuje coś "grubego"?
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)

Rrrrogaty

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#80

Post autor: Rrrrogaty »

rhino pisze:ROGATEK,

staram się nie być sobą, a Ty mnie prowokujesz do bycia sobą :D

Chcesz być odpowiedzialny za potencjalne ofiary ?! ;)

Uwolnij swoją bestię ;).
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#81

Post autor: rhino »

Nie chcemy tego chyba.
Chwilowo jestem wielkim demokratą i liberałem ;)

Dein

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#82

Post autor: Dein »

I faszystą.

Pokaż Uwagi moderatora
Awatar użytkownika

Tomasz3k
Zapaleniec
Posty: 451
Rejestracja: pt lut 06, 2015 9:12 pm
Lokalizacja: Mokotów
Na imię mam: Tomek
Płeć:

Re: Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#83

Post autor: Tomasz3k »

bory pisze:
Tomasz3k pisze:Lechu aż zaniemówił :razz:
I to nie tylko w tym wątku, ale i na całym forum… Może szykuje coś "grubego"?

Myślę że Lechu nie spodziewał się , że może być aż takim celebrytą i to go przytłoczyło :evil:

Rrrrogaty

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#84

Post autor: Rrrrogaty »

Ja myśle, ze przede wszystkim Lechu jest po prostu zajęty. A po drugie pewnie nie lubi się taplać w błocie :D.
Ostatnio zmieniony czw cze 25, 2015 11:33 pm przez Rrrrogaty, łącznie zmieniany 1 raz.

Dein

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#85

Post autor: Dein »

Leszek bywał już większym celebrytą. Jest wspaniały, ale bardzo skromny i topiki, w którym wiwatuje się publicznie na jego cześć, oczekując reakcji, napawają go zażenowaniem. Wyjdzie kiedyś, jak gdyby nigdy nic i będzie udawał, że nawet tych wypocin i peanów nie czytał i nie wie, skąd zamieszanie.

Kiedy mieliśmy fanklub Drottnara, Leszek trzymał się zawsze trochę z boku. Doradzał, podpowiadał, ale i trzymał dystans. Dziś ten wspaniały mężczyzna wywoływany raz za razem do tablicy, próbuje pewnie pogodzić wzruszenie z chęcią ucieczki przed przeznaczeniem, jakim jest obciążający żywot gwiazdora.
Awatar użytkownika

Autor
jpkabaty
Uzależniony
Posty: 568
Rejestracja: czw lis 27, 2014 2:54 am
Lokalizacja: Warszawa, Kabaty
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Re: Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#86

Post autor: jpkabaty »

Z góry przepraszam ale tekst nie będzie krótki - bo się nie da. A chcę zamknąć w końcu wrogą dyskusję!

Dein:
cinek1916 pisze:Typ po chamsku zażartował z czyjejś ściany i dywanu (może kogoś na nowe nie stać? co to go interesuje). Właściciel mu odpowiedział, też w sposób niemile widziany na forum. Obaj zostali upoknieni. Zresztą jak i ja.
Czego chcecie?
Ponieważ okazało się, że posłużenie się tym zdarzeniem jako przykładem przy rozpoczęciu wątku nie było jasne to później sprecyzowałem o co chodzi. Zatem jw odczytuję jako czytanie bez zrozumienia bądź szukanie na siłę dziury w całym.
Dein pisze:
jpkabaty pisze:Chciałem żeby wpisywane tu były pochwały za pomoc, życzliwość itp żeby to właśnie eksponować. I bez stronniczości - właśnie tak jak to jest u Lecha. Nie liczy się czy kogoś lubi czy nie.
W pierwszym poście coś zupełnie innego wyeksponowałeś. Nie możesz mieć pretensji, że temat zboczył w kierunku innym, niż oczekiwałeś, skoro nie określiłeś jasno oczekiwań.
Skoro doprecyzowałem to późniejsze zbaczanie pokazuje raczej wolę zbaczającego by drążyć inne sprawy.
cinek1916 pisze:pisałem Marcinowi 3 razy o podłożu (...) ale jak napisałem, że bazalt jest be, przeczytałem, że najpierw eksperci polecają a potem mieszają. (...) Po co mam się wysilać (...) a potem czytać, że źle doradziłem?
Nie chcę występować w roli adwokata kogokolwiek, ale ja odnoszę wrażenie że Marcin zawsze wyrażał wdzięczność za rady i dużo z nich wykorzystał np przy restarcie. A że nie wszystkie to jego problem a radzącego to niczego nie ujmuje. Nikt nie ma obowiązku korzystać z proponowanej pomocy. Ja nie odniosłem wrażenia że ci zarzucał złą radę tylko że się tłumaczył że nie zastosował bo się w tych różnych radach pogubił. Jeśli nie mogłeś lub nie chciałeś tego uznać za nieporozumienie to właściwym miejscem był wątek Marcina. A tu po co zgłaszasz teraz pretensje - wiedząc że wątek jest na zupełnie inny temat?
cinek1916 pisze:jpkabaty, wygłupiłeś dwa razy a teraz chcesz pokazać jakie to forum niesprawiedliwe a Ty uciśniony.
Tak wygłupiłem się - głównie przez niewiedzę i nieporozumienie. Przeprosiłem, poprosiłem o wyjaśnienie, otrzymałem je, przyjąłem uwagi co potwierdziłem, dyskusja została zakończona - wydawało mi się wzajemnym zrozumieniem i podaniem rąk do zgody. Po co więc znowu to wywlekasz i mi wytykasz, będziesz teraz w nieskończoność to wałkował we wszelkich wątkach niezależnie od tematu? Jeśli chcesz mnie sprowokować do kolejnej przepychanki to ci się nie uda. Ja nie jestem tu żeby z kimkolwiek walczyć i też nie po to założyłem ten wątek. Uciśniony się nie czuję i nigdzie takich stwierdzeń nie zamieściłem więc proszę nie przypisuj mi czegoś co nie jest prawdą a tylko służy kreowaniu negatywnego wizerunku mojej osoby.
cinek1916 pisze:Sprawa wygląda tak, że to Wy wchodzicie do pewnej społeczności jaką jest FaWa i to Wy powinniście się dostosować (w ramach rozsądku) a mię rozstawiać po kątach..
Ani ja ani Marcin ani żadna inna nowa gaduła nie rozstawia nikogo po kątach. Ja sam wyrażałem uznanie dla ciebie i innych kolegów o dużym stażu i moderatorów a także przyjąłem uwagi wskazane w dedykowanej dyskusji w ramach dostosowania. Tak jak napisałem wcześniej prywatne wątki "moje akwa" traktowałem jako miejsce gdzie można sobie popisać jeśli gospodarz się zgadza - i nie dlatego że tak mi wygodnie tylko tak było już zanim pojawiły się pogaduchy moje i Marcina w jego wątkach o jego akwariach. Znowu jeśli to przeszkadza to można życzliwie wyjaśnić - i to w tamtym wątku którego dotyczy raczej - zamiast pretensjami oftopować zupełnie inny. I myślę, że pozostawienie forum otwartym na nowe osoby oznacza też gotowość przyjęcia innego spojrzenia - nie w sensie podporządkowania się tylko koegzystencji. Inaczej byłoby to rzeczywiście towarzystwo wzajemnej adoracji w wydaniu "starych".
Dein - ja naprawdę nie chcę dalszej polemiki. Już i tak ten wątek poszedł niezgodnie z celem jakiemu miał służyć. To może choć posłuży pogodzeniu "starych" i "nowych".

-- Pt cze 26, 2015 12:30 am --

Rhino:
cenię bardzo wysoko twoje uwagi i podpowiedzi. Sam zauważyłeś, że nie wszystkie posty chce ci się czytać. Myślę, że to właśnie zgodna koegzystencja zamiast zabraniać jakimś 2 nowym zafascynowanym forum żeby się wygadali w dialogach w swoich prywatnych wątkach. Trudno, napstrykają postów ale to nieszkodliwe :hah:
Jeśli właściwszą formą eksponowania kulturalnych i życzliwych zachowań jest przyznanie pochwały to ok - możemy tego wątku nie kontynuować. Tylko szkoda że taka rada nie pojawiła się przed pretensjami... To właśnie ta życzliwość zamiast nietolerancji. 'Starzy" koledzy - niestety musicie zrozumieć, że "nowi" mogą czegoś nie wiedzieć, źle rozumieć i będą mieli wpadki i się też wygłupią na różny sposób. Ale czy nie lepiej jest wyjaśnić i zaproponować coś ku zgodzie zamiast mieć stale pretensje?
Co do narzędzia "pochwała" nie do końca to działa. Chciałem dać pochwałę Lechowi za profesjonalną interwencję w wiadomej bójce ale nie dało się bo pewnie mam za niska "rangę". Poza tym pochwały są za posty. A co w przypadku spraw za które chciałbym kogoś pochwalić jak nie były w poście albo gdy post poszedł już do archiwum to też nie można nic dopisać.

Zgadzam się co do "rozpraw" czy "elaboratów" tylko proszę zauważyć, że pojawiają się wyłącznie w przypadku sporów związanych z tym że "starym" się coś nie podoba i nie wyjaśnili tego od razu "nowym" o dopiero przy pretensjach jest próba wyjaśnienia długiej listy zarzutów. Zatem jeszcze raz prośba: starzy wskazujcie od razu jak coś jest nie tak i nie będzie problemów.

Ankieta nt OT nic nie da bo nie o OT tu chodzi przecież. Zresztą sam Rhino stwierdziłeś że dialogi w prywatnych wątkach OT nie są.
ROGATEK pisze:Ja proponuje, by kierowcy autobusów przeprowadzali ankiety wśród pasażerów, gdzie chcą jechać ;).
- jako kierowca tego autobusu nie przeprowadzam ankiety. Natomiast na życzenie pasażerów przymknąłem już oko na to że temat zboczył - bo będzie to z korzyścią dla wszystkich.
Ale jedyna prośba: bez dalszych pretensji i zarzutów tutaj i złośliwych dopisków. Takich pasażerów będę wypraszał - bez prawa zwrotu za bilet.
Chyba nikt
ROGATEK pisze:nie lubi się taplać w błocie :D.
więc proszę nie robić błota, przynajmniej w moim wątku. Przez błoto donikąd nie dojedziemy.

cinek1916
Guru
Posty: 2535
Rejestracja: pt sty 20, 2012 12:23 pm
Lokalizacja: Ulrychów
Płeć:

Re: Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#87

Post autor: cinek1916 »

O, i znowu nie wiesz o co chodzi i czemu ktoś ma pretensje... A Ty poprostu nie wiedziałeś bo jesteś nowy na forum.
Było tłumaczone kilka razy. A teraz znowu to samo- mój pierwszy post w tym temacie.
No i zły Cinek, który czepia się nie wiadomo o co, znowu.

Czytać potrafię. Zastanów się nad sobą bo pisać to potrafisz.
Nikomu nie każę słuchać moich rad ale jeżeli ktoś ich nie posłucha i potem ma pretensję to coś jest nie tak.

W swoich tematach piszcie o czym chcecie i ile chcecie. Za to jak ciekawy człowiek wchodzi w temat w jakimś dziale i czyta o tańczeniu z żonami albo inne wynalazki to odchodzi ochota na czytanie forum. W ten sposób odeszło kilku wartościowych użytkowników bo zamiast wartościowych dyskusji jest zalew offtopu.

Dział nazywa się 'uwagi i propozycje' gdzie poruszać takie tematy jak nie tu?
"I nie myśl, że to wstyd gdy dziś prosisz o pomoc,
jutro sam możesz być dla kogoś pomocną dłonią."

obrazek
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#88

Post autor: rhino »

jpkabaty pisze:Co do narzędzia "pochwała" nie do końca to działa. Chciałem dać pochwałę Lechowi za profesjonalną interwencję w wiadomej bójce ale nie dało się bo pewnie mam za niska "rangę". Poza tym pochwały są za posty. A co w przypadku spraw za które chciałbym kogoś pochwalić jak nie były w poście albo gdy post poszedł już do archiwum to też nie można nic dopisać.
Nigdzie nie jest powiedziane, że "pochwały są za posty". Mogą być przyznawane za dowolną działalność chwalonego.
Wystarczy poprosić któregoś z moderatorów, mogą przyznawać pochwały w każdym wątku.
jpkabaty pisze:Ankieta nt OT nic nie da bo nie o OT tu chodzi przecież. Zresztą sam Rhino stwierdziłeś że dialogi w prywatnych wątkach OT nie są.
Chciałem być delikatny i liczyłem na domyślność, stąd proponowane pytanie w Twojej ankiecie.
W tej sytuacji muszę jednak zaproponować inne.

"Czy powinienem zachować większy umiar w pisaniu postów OT? "

Jest takie stare przysłowie akwarystów.
Co za dużo to i... bojownik nie zje.
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Re: Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#89

Post autor: bory »

cinek1916 pisze:W swoich tematach piszcie o czym chcecie i ile chcecie. Za to jak ciekawy człowiek wchodzi w temat w jakimś dziale i czyta o tańczeniu z żonami albo inne wynalazki to odchodzi ochota na czytanie forum. W ten sposób odeszło kilku wartościowych użytkowników bo zamiast wartościowych dyskusji jest zalew offtopu.
Po pierwsze zaznaczam, że staram się być bezstronny, ale to akurat skomentuję. W takim razie gdzie byli moderatorzy gdy takie posty się pojawiały? W wielu przypadkach sami pisali o żonach, spaniu przy akwarium i tańczeniu z rybami. Więc o co chodzi?
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Awatar użytkownika

rhino
Arcymistrz
Posty: 4316
Rejestracja: wt sie 24, 2010 1:57 pm
Lokalizacja: Kraków,Warszawa-Wawer
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#90

Post autor: rhino »

bory pisze:takim razie gdzie byli moderatorzy gdy takie posty się pojawiały?
Staramy się nie kierować osobistymi pobudkami i w większości przypadków reagujemy tylko na zgłoszenia innych użytkowników. Początkowo było ich mało, ale obecnie mamy wiele skarg na "płodność" kilku osób.
bory pisze:Więc o co chodzi?
O zachowanie umiaru, tylko o to.
Awatar użytkownika

bory
Maniak
Posty: 775
Rejestracja: pn mar 16, 2015 2:52 pm
Lokalizacja: Józefów k. Otwocka
Na imię mam: Borys
Płeć:

Życzliwość i pomoc na fawa zamiast nietolerancji i złośliwości

#91

Post autor: bory »

rhino pisze:O zachowanie umiaru, tylko o to.
Ok, ale jak zdefiniować więc ten umiar? Dla każdego może znaczyć to coś innego. To jak z alkoholem - dla jednego umiarem będzie jedno piwo, a dla innego dwie flaszki wina.
Moje 215L: viewtopic.php?f=15&t=28099&start=90#p248162" onclick="window.open(this.href);return false;
Moja robalownia: viewtopic.php?f=15&t=28627&start=30#p248522" onclick="window.open(this.href);return false;
Zagraj w moje warcaby na iOS: http://www.bfdraughts.com/" onclick="window.open(this.href);return false; :)
Zablokowany