Aquascape Warszawa

Czyli sztuka tworzenia podwodnych aranżacji

OharaWymiatashi
Uczestnik
Posty: 43
Rejestracja: pn lis 27, 2017 8:33 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Tomek

Aquascape Warszawa

#31

Post autor: OharaWymiatashi »

Ostatni post z poprzedniej strony:

Boro1, całkowita racja, że trzeba mieć "to coś". Ale poza "tym czymś" trzeba mieć czas, miejsce i pieniądze. Ktoś wcześniej pisał, że ta "zabawa" jest droga. Powiem więcej ona jest bardzo droga.

Skały, korzenie, rośliny są potwornie drogie. Czym innym jest nauka kiedy korzenie i kamienie kupujesz po cenach hurtowych (sporo osób nawet nie wyobraża sobie jakie są marże w sklepach), albo dostaniesz je za darmo, a czym innym jest zabawa dla osób takich jak ja, gdzie same "produkty" są piekielnie drogie.

Pytanie czy grupa miałaby uczyć źółtodziobów i ich wspierać, czy jednoczyć osoby, które mają już doświadczenie w temacie i promować ich jako jeden podmiot.
Boro1 pisze: wt lis 26, 2019 2:13 pm wg. mnie forum jest dobrym miejscem, a na pewno dużo lepszym niż facebooki, gdzie pojawia się dużo przypadkowych osób.
Ale na co dobrym miejscem? Na wrzucenie filmów, zdjęć jak najbardziej, ale nie jeśli chodzi o firmowanie czegoś takiego.
Boro1 pisze: wt lis 26, 2019 2:25 pm którzy prowadzą biznes i rzekomo nie chcą się dzielić wiedzą.
Boro1 pozwolę się z Tobą nie zgodzić.
Awatar użytkownika

Autor
tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Aquascape Warszawa

#32

Post autor: tomekm »

Jeśli chodzi o produkty to jestem w stanie pomoc w ich zakupach po dużo lepszych cenach.

Jeśli chodzi o to ze to droga zabawa to nie koniecznie, bywają magicy którzy mając duże umiejętności potrafią wyczarować coś z niczego.
Pozdrawiam
TomekM
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Aquascape Warszawa

#33

Post autor: mariom222 »

nie ma sensu rozpatrywać czy moja racja jest mojsza niż twojsza :)

mimo różnych zdań fajnie byłoby chociaż spróbować zabawy która oczywiście musi się zacząć od dyskusji więc pisania
i od tego jest forum

może skończy się tak jak wspólny forumowy zbiornik który od pół roku gotowy czeka na zalanie :bęc:
a może gdzieś kiedyś uda się wstawić jakieś szkiełko na konkurs czy chociaż do publicznego pooglądania

zwłaszcza że są osoby mogące bez problemu wesprzeć materiałem skalno-korzenno-szklano-roślinnym

sumując,
pierwsza przeszkoda o potwornie drogich skałach itp właśnie została pokonana

czekam na dyskusję o następnych problemach jakie możemy napotkać :einstein:

Boro1

Aquascape Warszawa

#34

Post autor: Boro1 »

mariom222 pisze: wt lis 26, 2019 3:50 pm pierwsza przeszkoda o potwornie drogich skałach itp właśnie została pokonana
czy możesz nam zdradzić, gdzie można kupić kamienie nie po kilkanaście / kilkadziesiąt zł za kg?
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Aquascape Warszawa

#35

Post autor: mariom222 »

Boro1 pisze: śr lis 27, 2019 10:11 am czy możesz nam zdradzić, gdzie można kupić kamienie nie po kilkanaście / kilkadziesiąt zł za kg?
pojęcia nie mam :D
zawsze kupowałem w Rogatku ale tam też drogo

miałem na myśli coś zupełnie innego
fakt że jeszcze do niedawna miałem sporą kolekcję kamieni/korzeni (spora wanna by się uzbierała)
ale od roku nie zajmowałem się niczym innym jak właśnie rozdawaniem tychże towarów na forum :bęc:

jednak kolekcję można odnowić, tu można by porozmawiać z kolegą tomekm, o tych dużo lepszych cenach :)

mój pomysł polegałby na tym że puszczam w obieg np 3 zbiorniki
mogły by to być 3x 112l (robione na zamówienie i wysokość jest zamieniona z głębokością, czyli większa niż w standardzie powierzchnia dna)
lub 3 x 54l Opti (trochę wygodniejsze do transportu)

do tego wypożyczam jeden z 3-4-5 rodzaju skałek oraz pasującą do wielkości zbiornika ilość korzeni
roślin mam pewnie 30-40 gatunków więc jest z czego wybierać
i działamy

można by takie szkiełko wypożyczyć sobie na kilka tygodni czy nawet miesięcy i próbować tworzyć jakieś ciekawe aranżacje
oczywiście robimy sesję foto i próbujemy na tyle ile umiemy oceniać

można też kombinować coś pod jakiś konkretny konkurs czy coś

tak to mniej więcej sobie to wyobrażałem
Ostatnio zmieniony śr lis 27, 2019 8:06 pm przez mariom222, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor
tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Aquascape Warszawa

#36

Post autor: tomekm »

Mariom dostajesz moje pw? Bo coś mi się wykrzycza
Pozdrawiam
TomekM
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Aquascape Warszawa

#37

Post autor: mariom222 »

nic nie dostałem,
sprawdzę, może mam przepełnioną skrzynkę
Awatar użytkownika

Autor
tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Aquascape Warszawa

#38

Post autor: tomekm »

To proszę sprawdź bo tylko do ciebie nie działają.
Pozdrawiam
TomekM
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Aquascape Warszawa

#39

Post autor: mariom222 »

skrzynka wyzerowana, nie ma nowych pw, nie jestem w stanie ingerować w silnik phpBB i w ogóle dziwna sprawa

jak coś pilnego skrobnij sms czy zadzwoń :)
Awatar użytkownika

Autor
tomekm
Zapaleniec
Posty: 439
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 9:01 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Aquascape Warszawa

#40

Post autor: tomekm »

Chciałem z tobą porozmawiać o twoich pomysłach bo czuje ze możemy połączyć siły. To najlepiej zadzwonię jutro.

Mogę w studiu postawić jedno akwarium na którym możemy się uczyć, wspólnie założymy i przetestujemy rozwiązania.

Chciałbym żeby między uczestnikami grupy była częsta wymiana poglądów i wspólne ciśniecie o lepsze rezultaty a nie zamykanie się w swoich akwariach.
Pozdrawiam
TomekM
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Aquascape Warszawa

#41

Post autor: mariom222 »

temat trochę wyleciał mi z głowy, bo to akurat zaduszki czy inne mikołaje
w każdym razie w rozmowie z tomekm, zobowiązałem się że kupię większą ilość skałek i korzeni z hurtowni które zna i wydaje się mają fajne ceny
udostępnię też szkła i filtrację
reszta należy do chętnych chcących przyłączyć się do zabawy :)
ODPOWIEDZ