Gymnogeophagus labiatus

Zdjęcia i opisy ryb i innych stworzeń słodko i słonowodnych.
Baza fotograficzna stworzona przez użytkowników forum FAWA.
Regulamin forum
Opis każdego gatunku umieszczamy w osobnym wątku o nazwie według schematu: Nazwa polska - Nazwa łacińska.
Jeśli gatunek ryby ma już swój wątek możesz wstawić zdjęcie i opis tej ryby w tym wątku.
Nie umieszczamy zdjęć z internetu, a jedynie zdjęcia z akwariów użytkowników FAWA.
Jeśli nie jesteś autorem zdjęcia, które zamieszczasz, to napisz kto jest autorem.
ODPOWIEDZ

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1939
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Gymnogeophagus labiatus

#1

Post autor: DanielP »

Gymnogeophagus labiatus to kolejny klejnocik o którym nawet nie marzyłem a mam :viva: Jest to ryba pochodząca z subtropików a konkretnie Urugwaju. Jest dla mnie o tyle wyjątkowa, że własnoręcznie wywowił je kilka lat temu mój znajomy importer z rzeki płynącej niedaleko Estancia los Plantanos. Udało mi się nabyć od niego harem f1. Rybcie te mają około dwóch lat. Podobno są to jedne z najtrudniejszych w hodowli gymnogeophagusów. Wymagają częstych podmianek wody i nie są zbyt płodne. Jak na gymnogeophagusy przystało wymagają zimowania w temp ok 14- 16 stopni. Co ciekawe samce osiągają max. 16-18 cm natomiast samice zatrzymują się na 7-8 cm! Ich dieta powinna zawierać spory udział pokarmów roślinnych. Mam je dopiero od piątku więc póki co nie udało mi się zrobić im lepszych zdjęć.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika

A.G.A.
Moderator
Posty: 3155
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: Agnieszka
Płeć:

Gymnogeophagus labiatus

#2

Post autor: A.G.A. »

:) no to masz nowe wyzwanie.
Powodzenia!
- how do you know they were your people?
- I don't remember what they looked like and I forgot what they said
but I still remember how I felt with them... they're just my people.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Atlas Fotograficzny Zwierząt FAWA”