Gupik "Snow White"

Zdjęcia i opisy ryb i innych stworzeń słodko i słonowodnych.
Baza fotograficzna stworzona przez użytkowników forum FAWA.
Regulamin forum
Opis każdego gatunku umieszczamy w osobnym wątku o nazwie według schematu: Nazwa polska - Nazwa łacińska.
Jeśli gatunek ryby ma już swój wątek możesz wstawić zdjęcie i opis tej ryby w tym wątku.
Nie umieszczamy zdjęć z internetu, a jedynie zdjęcia z akwariów użytkowników FAWA.
Jeśli nie jesteś autorem zdjęcia, które zamieszczasz, to napisz kto jest autorem.
ODPOWIEDZ

Autor
Gbr

Gupik "Snow White"

#1

Post autor: Gbr »

W zoologach od kilku lat pojawiająca się sporadycznie wdzięczna, importowana krótkopłetwa, śnieżnobiała wersja gupika pawie oczko (Poecilia Reticulata) Do niedawna dostępne były wyłącznie samce, ale od początku ub. roku również niepozorne samice. Niemal rok temu przed pierwszymi obostrzeniami zakupiłem 3 samce i 2 samice, rybki zabiedzone, aczkolwiek dobrej jakości które odrobaczyłem i sukcesywnie rozmnożyłem w amatorskich warunkach jednocześnie obalając mit o bezpłodności białych samców. Gupiki samce "Snow White" charakteryzują się śnieżną bielą czasem z błękitnym połyskiem za sprawą kompleksu unikalnych genów m.i.n.:blond, azjatycki niebieski, magenta, perłowy (stoerzbach)... przez co nie specjalnie nadają się do kojarzeń z obcymi odmianami.
Osobniki importowane:


Pierwsze pokolenie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Drugie dorastające pokolenie:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Atlas Fotograficzny Zwierząt FAWA”