Pielęgniczka kakadu - Apistogramma Cacatuoides

Zdjęcia i opisy ryb i innych stworzeń słodko i słonowodnych.
Baza fotograficzna stworzona przez użytkowników forum FAWA.
Regulamin forum
Opis każdego gatunku umieszczamy w osobnym wątku o nazwie według schematu: Nazwa polska - Nazwa łacińska.
Jeśli gatunek ryby ma już swój wątek możesz wstawić zdjęcie i opis tej ryby w tym wątku.
Nie umieszczamy zdjęć z internetu, a jedynie zdjęcia z akwariów użytkowników FAWA.
Jeśli nie jesteś autorem zdjęcia, które zamieszczasz, to napisz kto jest autorem.
ODPOWIEDZ

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Pielęgniczka kakadu - Apistogramma Cacatuoides

#1

Post autor: DanielP »

Pielęgniczka kakadu to dość popularna ryba zamieszkująca tereny ameryki południowej (Peru,Boliwia i Brazylia). Samiec osiąga około 8 cm a samiczka około 5cm. Woda w jakiej żyją te pielęgniczki to typowe BW czyli musi być ona miękka i najlepiej z dodatkiem garbników. Główną podstawę diety powinien stanowić pokarm mrožony. Zdjęcia przedstawiają moje młode osobniki (pokolenie f1) mające około 1-2 cm.
ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony ndz cze 17, 2018 9:27 am przez Lech-u, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Karat
Uzależniony
Posty: 595
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Pielęgniczka kakadu - Apistogramma Cacatuoides

#2

Post autor: Karat »

Duży sentyment do nich mam. Co prawda hodowlane z sieciówki, ale podpatrywanie ich zachowań dużo radości mi sprawiało
Obrazek
Były w akwarium ogólnym mimo to odchowały kilkoro młodych, żyły u mnie dwa pokolenia.
Samica z młodymi :
Obrazek
Wbrew opisom, sugerującym harem, najlepiej funkcjonowały u mnie jako para.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Pielęgniczka kakadu - Apistogramma Cacatuoides

#3

Post autor: Lech-u »

Karat pisze: pn cze 18, 2018 12:21 pmSamica z młodymi :
Hehe, a gdzie te młode?
Jak zwykle: samiec ładniejszy.

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Pielęgniczka kakadu - Apistogramma Cacatuoides

#4

Post autor: DanielP »

Lechu młode żerują na piasku:-)Karat skąd takie stwierdzenie dotyczące trzymania tych ryb w parach?Nigdy nie trzymałem tego gatunku i jestem bardzo ciekawy Twojej odpowiedzi:-) W jakim zbiorniku utrzymywałeś parkę i jakich miała ona współtowarzyszy? Faktycznie samce zawsze są ładniejsze a większość samiczek z rodzaju apistogramma jest moim zdaniem do siebie bardzo podobna. Moje młode,które pochodzą od dzikiej parki, prezentują zupełnie inne ubarwienie niż twoje,są piękne. Jak podrosną to będzie można to łatwo porównać.
Ostatnio zmieniony pn cze 18, 2018 5:25 pm przez DanielP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Karat
Uzależniony
Posty: 595
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Pielęgniczka kakadu - Apistogramma Cacatuoides

#5

Post autor: Karat »

Zbiornik to 112 l, towarzystwo razbory Espei, pstrążenice i kiryski.
Zaczynałem od układu 1+3. Do pierwszego tarła doszło dość szybko i o ile samica trzymała się przy ikrze, samiec zajmował się ściganiem pozostałych samic. Bynajmniej nie w celach rozrodczych. Zupełnie zeszły do podziemia. Miały się gdzie chować bo są sporo mniejsze, ale po pewnym czasie zostały tylko dwie. Do tarła przystępowała tylko jedna. Nie widziałem nawet by poza tą jedną inna się do tego szykowała. W końcu został układ 1+1 i tak funkcjonował najpierw z pierwszym samcem, później z jego potomkiem.
Może akwarium było za małe, może za mało kryjówek (najpierw korzenie, później dołożyłem też rurki), a może indywidualne preferencje w końcu pielęgniczki to charakterne ryby.
Awatar użytkownika

JJP2
Noble
Posty: 642
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 12:56 am
Lokalizacja: Ciupagi
Na imię mam: Piotr

Pielęgniczka kakadu - Apistogramma Cacatuoides

#6

Post autor: JJP2 »

Karat pisze: wt cze 19, 2018 11:16 am Zaczynałem od układu 1+3. Do pierwszego tarła doszło dość szybko i o ile samica trzymała się przy ikrze, samiec zajmował się ściganiem pozostałych samic. Bynajmniej nie w celach rozrodczych. Zupełnie zeszły do podziemia. Miały się gdzie chować bo są sporo mniejsze, ale po pewnym czasie zostały tylko dwie. Do tarła przystępowała tylko jedna. Nie widziałem nawet by poza tą jedną inna się do tego szykowała. W końcu został układ 1+1 i tak funkcjonował najpierw z pierwszym samcem, później z jego potomkiem.
Agassizi (też apisto w sumie) mają podobnie. Jedną "obrabia". Druga siedzi w krzakach.
Jak pierwsza siedzi przy ikrze to druga wyłazi z ukrycia i zaczyna zaczepiać samca.


PS.
Krzysiu! Błagam! Bynajmniej jest przeczeniem. ;]
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Pielęgniczka kakadu - Apistogramma Cacatuoides

#7

Post autor: Lech-u »

JJP2 pisze: wt cze 19, 2018 12:20 pmKrzysiu! Błagam! Bynajmniej jest przeczeniem.
Karat pisze: wt cze 19, 2018 11:16 amBynajmniej nie w celach rozrodczych
Według mnie to "bynajmniej" było użyte prawidłowo.
O co chodzi?
Awatar użytkownika

JJP2
Noble
Posty: 642
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 12:56 am
Lokalizacja: Ciupagi
Na imię mam: Piotr

Pielęgniczka kakadu - Apistogramma Cacatuoides

#8

Post autor: JJP2 »

No razi mnie zastępowanie przynajmniej - bynajmniej i co zrobić. :capu:



Nie jest to miejsce do takich dyskusji.
Przepraszam za :offtopic:
Ostatnio zmieniony wt cze 19, 2018 12:43 pm przez JJP2, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Karat
Uzależniony
Posty: 595
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Pielęgniczka kakadu - Apistogramma Cacatuoides

#9

Post autor: Karat »

Tutaj właśnie o zaprzeczenie chodzi. W tym zdaniu nie ma możliwości zastąpienia słowa bynajmniej-przynjamniej
Awatar użytkownika

JJP2
Noble
Posty: 642
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 12:56 am
Lokalizacja: Ciupagi
Na imię mam: Piotr

Pielęgniczka kakadu - Apistogramma Cacatuoides

#10

Post autor: JJP2 »

Wcale :capu:
Awatar użytkownika

Karat
Uzależniony
Posty: 595
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Pielęgniczka kakadu - Apistogramma Cacatuoides

#11

Post autor: Karat »

Nie wiedzę błędu w moim zdaniu i tyle.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Atlas Fotograficzny Zwierząt FAWA”