Brzanka sumatrzańska - Puntigrus tetrazona

Zdjęcia i opisy ryb i innych stworzeń słodko i słonowodnych.
Baza fotograficzna stworzona przez użytkowników forum FAWA.
Regulamin forum
Opis każdego gatunku umieszczamy w osobnym wątku o nazwie według schematu: Nazwa polska - Nazwa łacińska.
Jeśli gatunek ryby ma już swój wątek możesz wstawić zdjęcie i opis tej ryby w tym wątku.
Nie umieszczamy zdjęć z internetu, a jedynie zdjęcia z akwariów użytkowników FAWA.
Jeśli nie jesteś autorem zdjęcia, które zamieszczasz, to napisz kto jest autorem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Karat
Uzależniony
Posty: 595
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Brzanka sumatrzańska - Puntigrus tetrazona

#1

Post autor: Karat »

Brzanki sumatrzańskie zna każdy akwarysta. Reputacje ma nie najlepszą , fakt, potrafi być napastliwa. Pielęgnowana jednak w większym stadzie przedstawicieli swojego gatunku, w odpowiednio dużym akwarium, to ryba idealna. Ciekawe ubarwienie i żywiołowy charakter sprawiają, że ożywia każdą strefę akwarium. Ma też niepohamowany apetyt, jako urozmaicenie diety, u mnie trzyma skutecznie w ryzach populacje zatoczków.
Nie ma też większych wymagań co do parametrów wody. W moim akwarium dobrze radzi sobie w wodzie kranowej.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Brzanka sumatrzańska - Puntigrus tetrazona

#2

Post autor: DanielP »

Piękne zdjęcia i pięknie wybarwione masz te ryby!Ile sztuk liczy twoje stado i w jakim zbiorniku je trzymasz?
Ostatnio zmieniony sob cze 16, 2018 2:25 pm przez DanielP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

ahr
Zapaleniec
Posty: 444
Rejestracja: wt mar 15, 2016 6:13 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Piotr
Płeć:

Brzanka sumatrzańska - Puntigrus tetrazona

#3

Post autor: ahr »

Uwaga! Dużo tekstu, mało obrazków:
https://krytykaakwarystyczna.wordpress. ... tetrazona/
Taki tam tekst, z którego wynika mniej więcej tyle, że rybka którą widzicie na zdjęciach powyżej wcale nie jest Puntius tetrazona, jak się wszystkim wydaje. ;)
Ostatnio zmieniony pt cze 15, 2018 6:32 pm przez ahr, łącznie zmieniany 1 raz.
"I may be an idiot, but I'm not stupid"
Awatar użytkownika

Autor
Karat
Uzależniony
Posty: 595
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Brzanka sumatrzańska - Puntigrus tetrazona

#4

Post autor: Karat »

DanielP pisze: pt cze 15, 2018 5:13 pmPiękne zdjęcia i pięknie wystawione masz te ryby!Ile sztuk liczy twoje stado i w jakim zbiorniku je trzymasz?
Na górę
Dziękuję, akwarium standardowe 112l, a brzanek jest 13 szt...chyba. Ciężko policzyć ;)
ahr pisze: pt cze 15, 2018 6:31 pmUwaga! Dużo tekstu, mało obrazków:
https://krytykaakwarystyczna.wordpress. ... tetrazona/
Taki tam tekst, z którego wynika mniej więcej tyle, że rybka którą widzicie na zdjęciach powyżej wcale nie jest Puntius tetrazona, jak się wszystkim wydaje. ;)
Znam ten tekst, trafiłem na niego jak szykowałem się do zakupu brzanek. Zastanawiałem się nawet czy go tutaj wrzucić. Jednak puki opisana na większości serwisów polskich i zagranicznych, brzanka sumatrzańska będzie opatrzona zdjęciami ryby którą widać na moich zdjęciach, nie widzę w tym sensu. Prostowanie historii zostawiam tym z większą siłą przebicia.
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Brzanka sumatrzańska - Puntigrus tetrazona

#5

Post autor: Komarowa »

Faktycznie ;) na tle zieleni i przy czarnym podłożu prezentują się pięknie.
Dodano do tego postu po 6 miesiącach 8 dniach 23 godzinach 4 minutach 52 sekundach
Obrazek

Obrazek
Dodano do tego postu po 1 miesiącu 3 dniach 7 godzinach 16 minutach 18 sekundach
Obrazek

Obrazek
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Atlas Fotograficzny Zwierząt FAWA”