Krewetka Filtrująca - Atyopsis Moluccensis

Zdjęcia i opisy ryb i innych stworzeń słodko i słonowodnych.
Baza fotograficzna stworzona przez użytkowników forum FAWA.
Regulamin forum
Opis każdego gatunku umieszczamy w osobnym wątku o nazwie według schematu: Nazwa polska - Nazwa łacińska.
Jeśli gatunek ryby ma już swój wątek możesz wstawić zdjęcie i opis tej ryby w tym wątku.
Nie umieszczamy zdjęć z internetu, a jedynie zdjęcia z akwariów użytkowników FAWA.
Jeśli nie jesteś autorem zdjęcia, które zamieszczasz, to napisz kto jest autorem.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Krewetka Filtrująca - Atyopsis Moluccensis

#1

Post autor: marcinzabki29 »

Gatunek słodkowodny, który występuje w zbiornikach wodnych azjatyckich wysp (Sri Lanka, Indonezja – Sumatra, Bali, Jawa, Okinawa, a nawet Wyspy Samoa) oraz na kontynencie (Indie, Tajlandia, Półwysep Malajski).
Ubarwienie tej krewetki jest dość zmienne i zależy w znacznym stopniu od warunków zewnętrznych. Przeważnie jest koloru szaro beżowego, na którego tle widnieją podłużne, przerywane, czerwono brązowawe pręgi (cieńsze lub grubsze). Dodatkowo można zaobserwować ciemne plamki upstrzone na całym ciele. Na grzbiecie, od głowy do ogona ciągnie się biaława pręga ciemno obrzeżona. Krewetka ta posiada dwie pary odnóży zakończonych włoskowatymi „czułkami” ,które po rozpostarciu przypominają rozłożony wachlarz (służą do chwytania pożywienia z wody). Posiada również dodatkowe 3 pary odnóży służących do przemieszczania się i przyczepiania do powierzchni. Posiada także pancerz, który zrzuca raz na jakiś czas. Samice z reguły są mniejsze i wszystkie odnóża służące do poruszania się ma mniej więcej tej samej wielkości. Samce natomiast mają pierwszą parę tych odnóży znacznie grubszą i dłuższą w stosunku do pozostałych.
Źródło - Domowe akwarium
W akwarium zawsze umiejscawiają się za wylotem z filtra.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony pn maja 21, 2018 1:07 pm przez Lech-u, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Karat
Uzależniony
Posty: 595
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Krewetka Filtrująca - Atyopsis Moluccensis

#2

Post autor: Karat »

Ciekawe stwory. Mam wrażenie, że moje chodzą głodne. To duża krewetka, a w wodzie mało syfku się unosi. Wrzucam im roztarty na pył pokarm, ale filtr jednak jest szybszy niż ich małe "parasolki" :?
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Krewetka Filtrująca - Atyopsis Moluccensis

#3

Post autor: Lech-u »

Myślę, że skoro filtr coś wylapuje to i krewetka wylapie.
Awatar użytkownika

Autor
marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Krewetka Filtrująca - Atyopsis Moluccensis

#4

Post autor: marcinzabki29 »

Nie wiem czy chodzą głodne, ale widać jak co chwila zajadają się tym co wyłapią.
Pozdrawiam Marcin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Atlas Fotograficzny Zwierząt FAWA”