Ziemiojad szpiczastogłowy - Satanoperca jurupari

Zdjęcia i opisy ryb i innych stworzeń słodko i słonowodnych.
Baza fotograficzna stworzona przez użytkowników forum FAWA.
Regulamin forum
Opis każdego gatunku umieszczamy w osobnym wątku o nazwie według schematu: Nazwa polska - Nazwa łacińska.
Jeśli gatunek ryby ma już swój wątek możesz wstawić zdjęcie i opis tej ryby w tym wątku.
Nie umieszczamy zdjęć z internetu, a jedynie zdjęcia z akwariów użytkowników FAWA.
Jeśli nie jesteś autorem zdjęcia, które zamieszczasz, to napisz kto jest autorem.
ODPOWIEDZ

Autor
Zbyszek
Zapaleniec
Posty: 440
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 4:32 pm
Lokalizacja: Brwinów
Płeć:

Ziemiojad szpiczastogłowy - Satanoperca jurupari

#1

Post autor: Zbyszek »

Na zdjęciach para ziemiojadów szpiczastogłowych ( 1. samiec, 2. samica ). Ryby wielkości około 18 cm, wiek nieznany. Ostatnie zdjęcie - narybek w wieku około miesiąca. Nie są to ziemiojady tak kolorowo ubarwione jak np. Z. brazylijski czy Z. czerwonogłowy , ale ich główną atrakcyjnością jest (moim zdaniem) charakter i zachowanie. Ryby są bardzo spokojne, majestatyczne - nawet spłoszone nie uciekają w panice, ale powoli dostojnie odpływają. Są bardzo ciekawskie - jeśli coś się dzieje w pobliżu akwarium podpływają do szyby i obserwują, wszelkie zabiegi związane z obsługą akwarium bardzo je interesują - normą jest, że podpływają do ręki podczas prac porządkowych.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony czw maja 10, 2018 10:35 am przez Lech-u, łącznie zmieniany 3 razy.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Ziemiojad szpiczastgłowy (Satanoperca jurupari)

#2

Post autor: DanielP »

Faktycznie są to bardzo piękne i spokojne satanki:-) Posiadasz młode prezentowane na zdjęciach?

Autor
Zbyszek
Zapaleniec
Posty: 440
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 4:32 pm
Lokalizacja: Brwinów
Płeć:

Ziemiojad szpiczastgłowy (Satanoperca jurupari)

#3

Post autor: Zbyszek »

Młodych obecnie nie mam - zdjęcia archiwalne z zeszłego roku :).
Poniżej podrostki wielkości około 4-8 cm w towarzystwie Geophagus red head tapajos.

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony sob mar 31, 2018 9:04 am przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Ziemiojad szpiczastogłowy (Satanoperca jurupari)

#4

Post autor: DanielP »

Warto wspomnieć o tym,że parka prezentowana na zdjęciach to dzikusy a młode oczywiście F1:-)Mam nadzieję,że autor wątku nie będzie miał mi tej uwagi za złe.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Ziemiojad szpiczastogłowy (Satanoperca jurupari)

#5

Post autor: Lech-u »

DanielP pisze: sob mar 31, 2018 2:07 pm)Mam nadzieję,że autor wątku nie będzie miał mi tej uwagi za złe.
Jeśli to prawda, to myślę, że nie będzie miał nic przeciwko.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Ziemiojad szpiczastogłowy (Satanoperca jurupari)

#6

Post autor: DanielP »

Młode satanki (f1) w wieku około roku i wielkości 10 cm.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

Ziemiojad szpiczastogłowy (Satanoperca jurupari)

#7

Post autor: marcinzabki29 »

To ile one żyją, skoro roczne to młode?
Ostatnio zmieniony pn kwie 02, 2018 6:12 pm przez marcinzabki29, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Marcin

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Ziemiojad szpiczastogłowy (Satanoperca jurupari)

#8

Post autor: DanielP »

Nie mam pojęcia ale np niektóre pielęgniczki potrafią żyć 4-5 lat to duże pielęgnice o wiele dłużej.
Ostatnio zmieniony pn kwie 02, 2018 11:50 pm przez DanielP, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
Zbyszek
Zapaleniec
Posty: 440
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 4:32 pm
Lokalizacja: Brwinów
Płeć:

Ziemiojad szpiczastogłowy (Satanoperca jurupari)

#9

Post autor: Zbyszek »

DanielP pisze: sob mar 31, 2018 2:07 pmparka prezentowana na zdjęciach to dzikusy a młode oczywiście F1:-)Mam nadzieję,że autor wątku nie będzie miał mi tej uwagi za złe
Oczywiście że nie mam za złe :). Tak zgadza się, są to ryby z odłowu, pochodzące z rzeki Para (Rio Para) w Brazylii.
Trochę zataiłem ten fakt bo nie jestem zwolennikiem nabywania ryb (ogólnie zwierząt) z odłowu a te ryby trafiły do mnie przypadkiem - poprzedni właściciel musiał się ich szybko pozbyć (likwidacja akwarium) a nikt ich nie chciał kupić - więc je przygarnąłem.
marcinzabki29 pisze: pn kwie 02, 2018 6:12 pmTo ile one żyją, skoro roczne to młode?
Nie wiem jak długo żyją, ale myślę, że ponad 10 lat powinny przeżyć bez problemu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Atlas Fotograficzny Zwierząt FAWA”