Dejw - Serwis komputerowy / Serwis rowerowy

W tym dziale można reklamować swoje umiejętności i oferować swoje usługi poza akwarystyczne, oraz można zarekomendować dobrego specjalistę na naszym forum.
Schemat tytułu wątku: "Specjalizacja - nick na FAWA".
Regulamin forum
Regulamin działu "Specjaliści na FAWA"
1. W tym dziale można wpisywać w ramach autoreklamy lub rekomendacji, użytkowników FAWA, którzy mają specjalizacje, zawody lub umiejętności poza akwarystyczne. Nie wolno opisywać specjalistów nie będących użytkownikami FAWA.
2. Wpisy dotyczące autora wątku (autoreklama) są dostępne tylko dla użytkowników, którzy mają minimum 50 postów na FAWA.
3. Wpisy dotyczące innego użytkownika FAWA (rekomendacja) są dostępne dla każdego użytkownika FAWA.
4. W tytule wątku należy podać specjalizację i nick z FAWA według schematu: "Specjalizacja - nick na FAWA" (np. : Ogrodnik - Kubuś Puchatek lub Stolarz - Sierotka Marysia lub Notariusz - Pankracy).
5. W treści posta należy napisać informacje pomocne dla innych użytkowników. Minimum informacji według następującego schematu:
Specjalność - nazwa unikalna (gdyby ktoś miał firmę)
nick z FAWA (koniecznie)
Imię i Nazwisko (opcja)
krótki opis / oferta specjalności
kontakt (jeśli ktoś chce poza PW)
adres (opcjonalnie)
6. Możliwe jest dodawanie opinii o specjaliście przez innych użytkowników w kolejnych postach.
7. Na prośbę opisanego specjalisty Moderatorzy mogą usunąć cały wątek dotyczący danego specjalisty.
8. Pozostałe kwestie w tym dziale opisuje Regulamin FAWA.
ODPOWIEDZ

Autor
Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Dejw - Serwis komputerowy / Serwis rowerowy

#1

Post autor: Dejw »

Drodzy Forumowicze,

Chciałbym zaoferować Wam swoją pomoc. Poniżej krótki opis oferowanych usług.

Serwis komputerowy:
- instalacja, konfiguracja oprogramowania (w tym systemu operacyjnego) / Windows
- naprawa, konserwacja sprzętu komputerowego (laptopy, komputery stacjonarne, drukarki)
- pomoc w doborze konfiguracji, składanie komputerów
- tworzenie zewnętrznych nośników kopii zapasowych i odzyskiwanie z nich danych
- inne usługi w razie zapotrzebowania (ustalanie indywidualnie)
- oferta nie dotyczy systemów serwerowych

Podstawowy serwis rowerowy:
- mycie i konserwacja (oliwienie łańcucha, czyszczenie napędu, smarowanie piast...)
- regulacja przerzutek, hamulców, kontrola ciśnienia w kołach
- wymiana elementów eksploatacyjnych, linek, pancerzy itp.
- pomoc w doborze roweru, komponentów
- proste naprawy
- póki co nie posiadam wszystkich niezbędnych narzędzi do różnych typów podzespołów (jak pisałem - robię to w wolnym czasie i nie wszystkie narzędzia były mi potrzebne), więc nie wszystkie rowery będę w stanie obsłużyć. Najlepiej zapytać na PW.:)

Nie podaję stawek, gdyż nie lubię trzymać się określonych cenników i nie prowadzę działalności - oferowane usługi wykonuję hobbystycznie.

Oczywiście nie zawsze będę miał czas (praca, akwaria, rower), więc nie podaję również terminów przyjmowania interesantów.;)

Lokalizacja - Baniocha pod Piasecznem.
W przypadku komputerów możliwy dojazd. Rowery ze względu na dostęp do warsztatu i narzędzi wolałbym przyjmować u siebie.

Pozdrawiam,
Dejw
Ostatnio zmieniony śr sty 11, 2017 12:12 pm przez Dejw, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Dejw - Serwis komputerowy / Serwis rowerowy

#2

Post autor: Lech-u »

Podaj chociaż lokalizację.
Gdzie komputery?
Gdzie rowery?

Autor
Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Dejw - Serwis komputerowy / Serwis rowerowy

#3

Post autor: Dejw »

Yes, Sir!

Rrrrogaty

Dejw - Serwis komputerowy / Serwis rowerowy

#4

Post autor: Rrrrogaty »

Jakbyś ocenił swój poziom wiedzy w rowerach? Bo po pierwsze chciałbym zdiagnozować jakieś problemy z przeskakującym łańcuchem, cykającym czymś (tylko przy obciążeniu) i dobrze wyregulować przerzutki (na sucho chodzą dobrze, przy obciążeniu wariują).

Autor
Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Dejw - Serwis komputerowy / Serwis rowerowy

#5

Post autor: Dejw »

Nie mam żadnej skali porównawczej.;)
Na rowerze jeżdżę od zawsze, od zawsze pomagałem przy naprawach, potem robiłem to sam. Od zeszłego roku przy swoim pierwszym droższym rowerze robię wszystko samodzielnie.

Jak rozumiem łańcuch przeskakuje Ci na kasecie? Pewnie kwestia niewyregulowanych przerzutek. Jak jest problem z regulacją, to możesz mieć skrzywiony hak przerzutki, samą przerzutkę albo po prostu pancerze są brudne / linka zardzewiała.
A diagnozowanie cykania/strzelania/trzasków to taka trochę loteria. Czasem znajdziesz przyczynę od razu, czasem trzeba rozebrać pół roweru. Trzeba by się przyjrzeć i "osłuchać" pacjenta.
Ostatnio zmieniony śr sty 11, 2017 11:51 am przez Dejw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Dejw - Serwis komputerowy / Serwis rowerowy

#6

Post autor: Lech-u »

ROGATEK pisze: cykającym czymś (tylko przy obciążeniu)
Wyjmij zegarek spod siodełka. Na pewno pod wkładką żelową na odciski masz włożony zegarek. Jak dociśniesz to głośniej cyka.

PS. Jak nie chcesz słyszeć cykania to podkręć muzykę w słuchawkach.

Rrrrogaty

Dejw - Serwis komputerowy / Serwis rowerowy

#7

Post autor: Rrrrogaty »

Własnie z tym osłuchaniem to są jaja. Bo jak kręcisz na sucho czy na stojaku to wszystko chodzi pięknie. A cykanie słychać dopiero jak się mocniej pociśnie, a wtedy nie bardzo jest jak słuchać i identyfikować źródło. Najgorsze, że zmianiałem już korby i support, a to dalej cyka.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Dejw - Serwis komputerowy / Serwis rowerowy

#8

Post autor: Lech-u »

ROGATEK pisze: A cykanie słychać dopiero jak się mocniej pociśnie, a wtedy nie bardzo jest jak słuchać i identyfikować źródło.
Wiesz co mi ostatnio cykało?
Zamek przy kurtce. Jak mocniej naciskałem, to się trochę pochylałem i wtedy zamek przy kurtce obijał się o coś i cykał. Idealne połączenie dźwięku z cyklem obrotowym korby.
Jak mocno pedałowałem to cykało w rytm obrotów. Jak odpuszczałem to cisza.
Szlag mnie trafiał przez prawie 2 miesiące.
Aż raz odpiąłem kurtkę i przestało cykać.

Autor
Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Dejw - Serwis komputerowy / Serwis rowerowy

#9

Post autor: Dejw »

Sztyca, siodełko, zacisk sztycy, a nawet zacisk koła - te elementy mogą powodować wszelkiego rodzaju trzaski i podobne dźwięki przy wciśnięciu w pedał. Może to być np. piasta - rozbierz, przesmaruj. "Na sucho" z reguły wszystko chodzi cacy, wsiadasz i kicha.:(
To samo było u mnie pod koniec ubiegłego sezonu, teraz po wymianie piast, kasety i łańcucha zostaje mi suport. Póki co nie jeździłem, okaże się jak zrobi się cieplej.
Ostatnio zmieniony śr sty 11, 2017 12:13 pm przez Dejw, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

kleeb
Gaduła
Posty: 153
Rejestracja: sob wrz 17, 2011 3:18 pm
Lokalizacja: Białołęka
Płeć:

Dejw - Serwis komputerowy / Serwis rowerowy

#10

Post autor: kleeb »

a u mnie nic nie cyka :P
obrazek

Autor
Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Dejw - Serwis komputerowy / Serwis rowerowy

#11

Post autor: Dejw »

Jak nie cyka, to też nie dobrze. :P Pewnie zapadki bębenka są posklejane starym smarem. :D

Rrrrogaty

Dejw - Serwis komputerowy / Serwis rowerowy

#12

Post autor: Rrrrogaty »

Dejw, a spotkałeś się kiedyś z piastami silent clutch Shimano? Ciekaw jestem czy to gdzieś czasem nie wypływa. Z chęcia bym nabył nawet jakby miała trochę poczekać.

Autor
Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Dejw - Serwis komputerowy / Serwis rowerowy

#13

Post autor: Dejw »

Popaczałem tak na szybko i może być problem... Chyba odeszły już w zapomnienie.;) Jakieś pojedyncze używki.

Rrrrogaty

Dejw - Serwis komputerowy / Serwis rowerowy

#14

Post autor: Rrrrogaty »

Chyby bym się odważył nawet używkę kupić. Strasznie fajny patent. I podobno nie do zajechania, dlatego zostały wycofane z produkcji.
Dodano po przerwie do tego postu:
YESSSS. Dorwalem nówkę sztukę :)

Autor
Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Dejw - Serwis komputerowy / Serwis rowerowy

#15

Post autor: Dejw »

Oooo, gdzie Ci się udało znaleźć?
Pewnie zagramanicą?

Rrrrogaty

Dejw - Serwis komputerowy / Serwis rowerowy

#16

Post autor: Rrrrogaty »

No własnie nie. Trafilem w polskim sklepie. Owszem przypuszczam, ze pochodzi z demontażu jakiegoś roweru, ale ogólnie stan bdb.
Awatar użytkownika

kleeb
Gaduła
Posty: 153
Rejestracja: sob wrz 17, 2011 3:18 pm
Lokalizacja: Białołęka
Płeć:

Dejw - Serwis komputerowy / Serwis rowerowy

#17

Post autor: kleeb »

Nic nie posklejane :) ladnie wszystko chodzi.
Zobacz co ze znajomkiem ruszamy: www.asicustom.pl
obrazek
ODPOWIEDZ