NASZ

Akwarystyka słodkowodna podzielona na biotopy
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

NASZ

#1

Post autor: Miro »

Do stworzenia Naszego Biotopu zainspirował mnie ukończony kurs w firmie PeHaMa pt." Jakiego nie mieć akwarium'.
Nasz biotop różni się od Amerykańskiego,Azjatyckiego,Afrykańskiego czy Australijskiego różnorodnością kolorów.
Biotopy A.A.A.A.są monotonne i może mają 3-4 kolory,natomiast Nasz jest oparty na całej gamie kolorów.Często widzimy w internecie przezroczyste wody rzek jakiegoś egzotycznego biotopu z bez sensu pływającymi rybkami i przemieszczającymi się raczkami.Taki widok jest męczący i nie ciekawy.Żółty piasek i przezroczysta woda z zielskiem przy brzegu sprawia że człowiekowi
odechciewa się tam wchodzić .Nasze akweny są zdecydowanie ciekawsze,bardziej kolorowe.
Obrazek
Na brzegach jest mnóstwo kolorowych plastikowych butelek wymieszanych z bajecznie kolorowymi puszkami leżącymi między kolorowymi reklamówkami .Charakterystycznym szczegółem brzegu Wielkich Jezior jest przyozdobienie przez żeglarzy [nie tylko ] kolorem brązowym z białym papierem na wierzchu
Nasze wody mają piękny brunatny z odcieniem feldgrau wpadający w kobalt kolor.W dni słoneczne na tafli często widzimy kolory tęczy.Gdy wejdziemy do niej na dnie poczujemy miętki toksyczny szlam,co sprawi że każdy krok sprawia nam przyjemność.
Zycie w naszych wodach jest zdecydowanie bogatsze niż w innych biotopach.Często można spotkać Escherichie Coli oraz często można złapać Herpes Genitalis.Z H.G.jest mały problem,ponieważ trudno wytłumaczyć np.żonie że to złapaliśmy w wodzi a nie na Tirówce.
Niedługo majówka,pierwsze wyprawy nad NASZE wody więc zabierzmy coś ze sobą np akumulator od 126p może oponę i wrzućmy do Naszego Biotopu niech przyszłe pokolenia też coś mają z NASZEGO BIOTOPU ! :-(
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

NASZ

#2

Post autor: Lech-u »

Miro, mimo wszystko pamiętaj o podmianach.
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

NASZ

#3

Post autor: Drottnar »

Lech-u pisze:Miro, mimo wszystko pamiętaj o podmianach
(...)puszek.
Ostatnio zmieniony pn kwie 21, 2014 10:15 pm przez Drottnar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

NASZ

#4

Post autor: Lech-u »

Puszku tam nie widziałem.

Marshall
Gaduła
Posty: 104
Rejestracja: sob kwie 12, 2014 1:58 am
Telefon: 604321777
Lokalizacja: Gdańsk
Na imię mam: Adam
Płeć:

NASZ

#5

Post autor: Marshall »

Nie widzę Gorzały Półlitrówki. Ale jeśli masz Spiritus Bezzakrętkus to ona lubi zalegać na dnie...
Sent from my notebook. ;)
Marshall® | Adam Marczak
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

NASZ

#6

Post autor: falco »

Ale kicha! Nie ma opon, styropianu, lodówek, wersalek, a nawet TV! Zapraszam do K-J nad Jeziorkę na pobranie nauk na żywo...
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

NASZ

#7

Post autor: Lech-u »

falco pisze:Ale kicha! Nie ma opon, styropianu, lodówek, wersalek, a nawet TV! Zapraszam do K-J nad Jeziorkę na pobranie nauk na żywo...
falco, daj spokój. Tez zbiornik dopiero dojrzewa. Nie można wprowadzać życia świeżo po ZALANIU!!!
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

Re: NASZ

#8

Post autor: Christo »

falco pisze: Nie ma opon, styropianu, lodówek, wersalek, a nawet TV! Zapraszam do K-J nad Jeziorkę na pobranie nauk na żywo...
Bez przesady, nie jest tak źle. Brałem stamtąd piasek. ;)
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

NASZ

#9

Post autor: Drottnar »

Christo pisze:Bez przesady, nie jest tak źle. Brałem stamtąd piasek.
A potem falco robił porządki świąteczne i uzupełnił nieco biotop o niepotrzebne w domu produkty. Miałeś, Christo, pecha, że pojechałeś tam, jak biotop nie był jeszcze kompletny.
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Re: NASZ

#10

Post autor: falco »

Christo pisze: Bez przesady, nie jest tak źle. Brałem stamtąd piasek. ;)
Ja piasek biorę z Wisły w Gassach. ;)

Niestety, to co jest wzdłuż brzegów i płynie nurtem, to koszmar. Wiem co mówię, bo kilka razy dziennie chodzę po okolicach z KJ na spacery...
Zwierzęta nie mając wyjścia zaadoptowały się do tego syfu, bobry, wielkie ok. półmetrowe rybska (nie wiem jakie) i sporo ptactwa żyje i pływa pośród stert śmieci...

Koniec ot z mojej strony.
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

NASZ

#11

Post autor: Miro »

Marshall pisze:Nie widzę Gorzały Półlitrówki. Ale jeśli masz Spiritus Bezzakrętkus to ona lubi zalegać na dnie..
falco pisze:Ale kicha! Nie ma opon, styropianu, lodówek, wersalek, a nawet TV! Zapraszam do K-J nad Jeziorkę na pobranie nauk na żywo...
Ja wiem,wystrój skromny ale pożywkę dla bakterii Coli będę dostarczał codziennie :(

Dein

NASZ

#12

Post autor: Dein »

Pomysł jest wspaniały, wykonanie słabe i ubogie. Bez urazy.
Brakuje filuternych detali, a powinny one pojawić się już na starcie, żeby zdążyły zmurszeć i obrosnąć brudem.
Za mało tłuczonego szkła i drobnych śmieci (kapsli, prezerwatyw, petów i paczek po papierosach, plastikowych opakowań po żywności), fragmentów cegłówek i zbrojeń żelbetowych.

barus
Uczestnik
Posty: 34
Rejestracja: ndz kwie 06, 2014 11:03 am
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin

NASZ

#13

Post autor: barus »

Myślę że zamiast tych dołujących 5-6% od których tylko kałdun rośnie lepiej zapodać coś weselszego +40%

Tu są lepsze biotopy http://turystyka.wp.pl/gid,15616946,img ... leria.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Dein

NASZ

#14

Post autor: Dein »

Eeeeeee... Przeładowane.
Awatar użytkownika

Christo
Fanatyk
Posty: 1198
Rejestracja: pn sie 19, 2013 8:58 pm
Lokalizacja: Zegrze
Płeć:

NASZ

#15

Post autor: Christo »

Drottnar pisze:A potem falco robił porządki świąteczne i uzupełnił nieco biotop o niepotrzebne w domu produkty. Miałeś, Christo, pecha, że pojechałeś tam, jak biotop nie był jeszcze kompletny.
Chyba raczej szczęście, tego typu gratisy mi nie potrzebne.

A tak poważnie... na odcinku od tamy do Starej Papierni nie zaobserwowałem żadnych "sprzętów", a przynajmniej nie weszły mi w oczy. Pewnie tama wszystko zatrzymała :P

Kiedyś na innej rzece Mazowsza (zachodniego) łowiliśmy z kolegą na spinning i nasz dialog wyglądał mniej więcej tak:
-Rzuć obok tamtego wiaderka.
-Nie. Spróbuję pod ten styropian.

Była to autentyczna sytuacja, niestety takie mieliśmy punkty orientacyjne w użyciu. :mrgreen:

A wracając do tematu.aranżacja wydaje mi się trochę monotonna, chyba że autor świadomie postawił na surowość kompozycji. Ja bym trochę urozmaicił. To, z czym na ogół się spotykam w naturze to: torebki foliowe, żyłki i przynęty wędkarskie (spinningowe :P ), pojemniki po zanętach, sieci rybackie, styropian. Mam wrażenie że butelki i puszki po piwie raczej są "kulturalnie" pozastawiane na brzegu i nie lądują w wodzie. Zwłaszcza puszki wydają się być trudno zatapialne i raczej by przybijały do brzegu, a tego nie obserwuję.
Najgroźniejszym dla ryb czynnikiem chorobotwórczym jest sam akwarysta.

Aktualnie…
- biotopy azjatyckie: 243, 175, 156 i 50l
- biotopy południowoamerykańskie: 300, 128 i 60l
- Afryka 200l
- Nowa Gwinea 112l

…restrukturyzacja, a raczej cięcia w toku…

Zielony
Zapaleniec
Posty: 333
Rejestracja: pt lut 04, 2011 8:49 pm
Lokalizacja:
Płeć:

NASZ

#16

Post autor: Zielony »

Dein pisze:Za mało tłuczonego szkła i drobnych śmieci (kapsli, prezerwatyw, petów i paczek po papierosach, plastikowych opakowań po żywności), fragmentów cegłówek i zbrojeń żelbetowych.

Brak podpasek i tamponów :(
Warszawa ja tu nie przyjechałem,ja się tu urodziłem.
Awatar użytkownika

Kiti
Bywalec
Posty: 88
Rejestracja: pn mar 03, 2014 10:05 pm
Lokalizacja: Warszawa, Mokotów
Na imię mam: Ela
Płeć:

NASZ

#17

Post autor: Kiti »

Oj wy wszyscy tak biotop i biotop. A ja się pytam GDZIE JEST ZAMEK??? ;(
Awatar użytkownika

falco
Maniak
Posty: 996
Rejestracja: czw sty 24, 2013 9:55 am
Lokalizacja: K-J
Płeć:

Re: NASZ

#18

Post autor: falco »

Christo pisze:A tak poważnie... na odcinku od tamy do Starej Papierni nie zaobserwowałem żadnych "sprzętów", a przynajmniej nie weszły mi w oczy. Pewnie tama wszystko zatrzymała :P
Sam sobie odpowiedziałeś... 8)

Wystarczy pospacerować w drugą stronę a zwłaszcza nad rozlewiska przed Tężnią, znajdziesz tam niemal wszystko. :?

Nie istnieje u nas coś takiego jak uświadamianie od małolata, więc prostaki wywalają śmiecie niemal pod własnymi domami.
Syf, syf, syf.
Kiti pisze:A ja się pytam GDZIE JEST ZAMEK??? ;(
W Czersku! 8)
Pozdr!falco
Pustkowie. MO...
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

NASZ

#19

Post autor: Miro »

falco pisze:Nie istnieje u nas coś takiego jak uświadamianie od małolata, więc prostaki wywalają śmiecie niemal pod własnymi domami.
Bo teraz się uświadamia że być homo to jest się " cool " :(

Dein

NASZ

#20

Post autor: Dein »

A potem ci bezstresowo wychowani homo wywalają śmiecie pod własnymi domami :(
Awatar użytkownika

Drottnar
Arcymistrz
Posty: 4189
Rejestracja: czw paź 23, 2008 9:11 pm
Lokalizacja: Saska Kępa
Płeć:

Re: NASZ

#21

Post autor: Drottnar »

Albo we własnych domach nawet. Do zsypów!

Napisane z dala od komputera.

Dein

NASZ

#22

Post autor: Dein »

Zaraza.
Gdyby ich trzymać krótko i przypominać regularnie, że nie są cool, z rzek, stawów i strumieni (ogólnie akwenów polskich) oraz lasów i łąk raz na zawsze zniknąłby cały ten syf, zwłaszcza puszki po piwach i stare wersalki.
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

NASZ

#23

Post autor: Miro »

Dein pisze:Zaraza.
trzymać krótko i przypominać regularnie, że nie są cool,
Dein, poszedłeś ostro !
Drottnar pisze:Albo we własnych domach nawet. Do zsypów!
A są jeszcze zsypy ?!

Dein

Re: NASZ

#24

Post autor: Dein »

miro pisze:
Dein pisze:Zaraza.
trzymać krótko i przypominać regularnie, że nie są cool,
Dein, poszedłeś ostro !
Znam trochę to rozwydrzone towarzystwo :/
Wierz mi - spuścisz z nich oko a natychmiast wykorzystują sytuację i turlają jakąś pralkę czy nawet starą muszlę klozetową nad zalew. Tak są wychowani. A raczej - są nieprzeciętnie niewychowani, rozpieszczeni totalnym brakiem krytyki.
Awatar użytkownika

Tilia
Zapaleniec
Posty: 215
Rejestracja: pt mar 21, 2014 2:47 pm
Lokalizacja: Warszawa Sadyba
Na imię mam: Karolina
Płeć:

NASZ

#25

Post autor: Tilia »

Zamiast modnych, wystających ponad wodę korzeni obrośniętych roślinami, lub samych roślin, dałabym w tym przypadku wystający metalowy grill jednorazowy. Obok akwa - worek ze śmieciami pogrilowymi. Mogą być malowniczo porozrzucane przy worku rozprutym przez lisy... I będzie wypisz - wymaluj plaża wiślana z okolic Warszawy...
Awatar użytkownika

Autor
Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

NASZ

#26

Post autor: Miro »

Może trzeba przypomnieć temat ! W ciągu roku przybyło nowych fawawiczów tak że problem trzeba by odświeżyć ! :D
ODPOWIEDZ