Chromaphyosemion bivittatum Funge

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
catfish_dude
Uczestnik
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 07, 2012 5:11 pm
Lokalizacja: Lublin/Grodzisk M/W-awa
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Chromaphyosemion bivittatum Funge

#1

Post autor: catfish_dude »

Nazwa naukowa
Chromaphyosemion bivittatum Funge
Występowanie
Północno-zachodni Kamerun, rozlewiska i bagna w okolicy wioski Funge.
Karmienie
W naturze odżywiają się podobnie jak przedstawiciele rodzaju Epiplatys. W akwarium bez problemu przyjmują każdy pokarm. Należy jednak zdecydowanie unikać przekarmienia. Zawsze należy karmić mniej niż byśmy chcieli. Znani mi hodowcy rodzaju Chromaphyosemion sugerują by unikać karmienia ryb ochotką w każdej postaci - może ona powodować zgony ryb. Przyczyna takiego stanu rzeczy nie jest jednak do końca znana..
Akwarium
Grupka tych ryb może być z powodzeniem hodowana w akwarium ogólnym, któremu na pewno doda dynamiki i uroku. Ryby nie są agresywne.
Towarzystwo
Dopiero trzymanie większej grupy ryb w odpowiednio dużym zbiorniku pozwoli na obserwacje fascynujących zachowań. Z racji spokojnego usposobienia nadaje się do akwariów ogólnych. Nie powinno się jednak trzymać więcej niż jednego gatunku z rodzaju Chromaphyosemion w jednym zbiorniku gdyż prawdopodobnie będą się ze sobą krzyżować.
Rozród
Rozmnaża się przez cały rok. Jedna parka potrafi złożyć nawet 25 jajeczek dziennie. W okresie zimowym aktywność rozrodcza spada. Powszechnie stosowaną metodą jest rozrodu ryb z tego rodzaju przy użyciu "miotełek" ze sztucznej włókniny.
Rozmiar
7 cm
Ph
6-7.5
Temperatura
22-26

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ