[Warszawa Ochota] Oddam Drobnotkę Nadobną- Neoheterandria Elegans

Ogłoszenia i wątki archiwalne
Zablokowany

Autor
Eva
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: pn lip 12, 2021 9:16 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Ewa
Płeć:

[Warszawa Ochota] Oddam Drobnotkę Nadobną- Neoheterandria Elegans

#1

Post autor: Eva »

Oddam tylko w dobre ręce młode rybki, ewentualnie narybek też, jeśli ktoś ma gdzie trzymać. Nie na karmę.
Drobnotki trzymam na kranówce, preferują średnio twardą wodę. Można je podobno trzymać na miękkiej wodzie (nie wiem jak miękkiej), chyba po przyzwyczajeniu.
Drobnotki pasują do nanoakwarium z krewetkami, czy małymi Kiryskami. Sa to bardzo malutkie rybki. Tak małe, że nie za bardzo nadają się do akwarium towarzyskiego z większymi od nich gatunkami, bo mogłyby posłużyć jako karma dla nich. Poza tym są dość powolne (często zawieszają się w miejscu) i powoli jedzą. Mogą łatwo zostać zdominowane przez inne ryby. Jako ewentualne towarzystwo dla nich można rozważyć małe rybki jajorodne, np. drobne razbory, małe kąsaczowate (np. bystrzyk Amandy),  danio erytromicron, drobnoustek obrzeżony, kirysek pigmejski, a także kardynałki, żyworodkę Endlera.
Drobnotki przyjmują bardzo drobny pokarm suchy, mrożony lub żywy. Z suchych karm zjedzą wszystko, byle rozdrobnione. Ja karmię drobnymi płatkami dla młodzieży gupika, Hikari plankton middle, jajami solowca. Najmniejszy narybek karmię dodatkowo Hikari first bites. Z żywych daję: nicienie bananowe, świeżo wyklute larwy artemii (to ich przysmak).
Optymalna temperatura to 22-26 stopni Celsjusza. Można bez grzałki. Temperatura powyżej 26 stopni przez dłuższy czas niewskazana. 29 stopni- niebezpieczna dla narybku.
Uwaga! Mam za sobą zgony czterech dorosłych samiczek po wielu porodach (u mnie rodzą cały czas). Dwie z nich zawiozłam do dr Piotra Konarskiego. Lekarz nie stwierdził żadnej choroby, ani pasożytów. Ryby były mocno osłabione i wtórnie zaatakowane przez bakterie.
Przyczyna zgonów nieznana, ale czytałam, że samiczki Drobnotki rodzące w zbyt młodym wieku czasami padają, bo bardzo je to eksploatuje(Drobnotki rodzą co kilka dni).

Ilość do oddania - do uzgodnienia. Powinnam mieć ok 20 podrośnietych (1-1,5 cm), przewaga samic, reszta to maluchy.
Po rybki zapraszam z własnym pojemnikiem/wiaderkiem.

jac76
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: ndz kwie 27, 2014 3:51 pm
Lokalizacja: Warszawa, Bródno
Na imię mam: Jacek
Płeć:

[Warszawa Ochota] Oddam Drobnotkę Nadobną- Neoheterandria Elegans

#2

Post autor: jac76 »

Cześć czy jeszcze aktualne?

Wysłane z mojego Mi 9 SE przy użyciu Tapatalka


Autor
Eva
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: pn lip 12, 2021 9:16 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Ewa
Płeć:

[Warszawa Ochota] Oddam Drobnotkę Nadobną- Neoheterandria Elegans

#3

Post autor: Eva »

jac76Aktualne. Proszę o kontakt na PW
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

[Warszawa Ochota] Oddam Drobnotkę Nadobną- Neoheterandria Elegans

#4

Post autor: Lech-u »

Eva dodaj, proszę tę rybkę do Atlasu Fotograficznego Zwierząt FAWA.

Autor
Eva
Gaduła
Posty: 126
Rejestracja: pn lip 12, 2021 9:16 am
Lokalizacja: Warszawa, Ochota
Na imię mam: Ewa
Płeć:

[Warszawa Ochota] Oddam Drobnotkę Nadobną- Neoheterandria Elegans

#5

Post autor: Eva »

Lech-uNie mam zbyt dobrych zdjęć. Drobnotki są w akwarium kwarantannowym, z wypukłą szyba i słabym światłem. Dodatkowo panicznie boją się obiektywu. Może jak przeniosę je do akwarium, które teraz dla nich dojrzewa, uda mi się zrobić lepsze fotki.
Zablokowany