3 brązowe paletki do leczenia szukają domu. Michałów Grabina

Ogłoszenia i wątki archiwalne
Zablokowany
Awatar użytkownika

Autor
jashiu2
Zapaleniec
Posty: 368
Rejestracja: czw gru 05, 2013 7:05 pm
Lokalizacja: Warszawa, Józefów 05-119
Na imię mam: Przemek
Płeć:

3 brązowe paletki do leczenia szukają domu. Michałów Grabina

#1

Post autor: jashiu2 »

Jeśli ktoś obieca że się nimi dobrze zajmie to nawet zapłacę za leczenie. Film zrobiłem wczoraj.
Mam nadzieję że znajdą dobry dom mnie jednak brak wiedzy żeby się zająć tymi pięknymi rybami.

Ich stan zdrowia pogorszył się dość szybko jedna padła. Zanim padła próbowałem odrobaczać całą grupę, a teraz przeniosłem je do osobnego akwarium podniosłem temp. i dodałem soli i zaczynają lepiej wyglądać. Ale widzę że u mnie na dłuższą metę nie mam dla nich odpowiednich warunków.

Nie chcę się ich pozbyć tylko mam nadzieję znaleść dla nich dobry dom! Wiem że jest tu sporo znawców którzy mogą zaopiekować się tymi rybami.

Na filmie powiedziałem że chce je sprzedać - to takie nie fortunne wyrażenie - chodzi mi o to żeby trafiły w dobre ręce a nie żeby ktoś dla zabawy wziął sobie za darmo ryby i je wyrzucił czy coś w tym stylu. Utrzymanie takich ryb jest drogie trzeba im zapewnić odpowiednie warunki i drogi pokarm. A w tym przypadku leczenie.

Mam nadzieje że znajdzie się ktoś kto je przygarnie i znów będą piękne.
Pozdrawiam i czekam na wiadomości.

filmik z rybami
Awatar użytkownika

jacekzabki
Noble
Posty: 601
Rejestracja: sob kwie 09, 2016 8:36 am
Lokalizacja: Ząbki

3 brązowe paletki do leczenia szukają domu. Michałów Grabina

#2

Post autor: jacekzabki »

Szkoda, że nie mam miejsca w akwarium na kolejne dyskowce. Prawdopodobnie dwie są jeszcze do odratowania (w/g mnie tej palecie w najgorszym stanie już nic nie pomoże). Myślę, że po wyleczeniu i odpowiednim opiekowaniu się ktoś jeszcze będzie miał pociechę z tych brownów. Swoją drogą- leczenie paletek jest faktycznie drogie i czasochłonne. Moja małżonka kilka miesięcy temu przywiozła mi dwie palety od osoby, która już nie chciała się nimi opiekować. Były zarobaczone, ciemne, małe i z postrzępionymi płetwami. Leczenie ich metronidazolem i mlp, temperatura 33 stopnie i podmiany wody trwało 1,5 miesiąca i jak sobie policzyłem to koszt przekroczył z pewnością 200 PLN. Także (tak jak kiedyś wspomniałem) lepiej kupić palety od sprawdzonego hodowcy i dbając o nie cieszyć się z tych pięknot niż kupować taniej i później je leczyć.
Ale życzę aby te palety z filmiku znalazły swojego doktora.
Jako dowód tego, że ryby wyleczone odwdzięczają się swoim wybawcom dołączam stare zdjęcie palety, którą kObrazekiedyś odkupiłem jako około 8 cm, ciemną i pochylającą się na boki rybę. Udało mi się ją wyleczyć a po około roku miałem tego pięknego samca 21 cm, ryba, która sama podpływała pod moją rękę i dawała się głaskać... .
Zablokowany