(S) Geophagus steindachneri (Piaseczno/Warszawa)

Ogłoszenia i wątki archiwalne
Zablokowany

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

(S) Geophagus steindachneri (Piaseczno/Warszawa)

#1

Post autor: DanielP »

Sprzedam młode ziemiojady Geophagus steindachneri, pokolenie F1. Rybki mają obecnie 2-3 cm i szybko rosną. Jest to ryba dla konesera. Polecam je szczególnie osobom lubiącym pielęgnice południowoamerykańskie. Wszystkim osobom, które kochają ziemiojady dostarczą wielu wspaniałych możliwości obserwacji. Cena 4 zł/szt.ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika

K-bomba
Zapaleniec
Posty: 227
Rejestracja: czw mar 18, 2021 8:53 am
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Pawel
Płeć:

(S) Geophagus steindachneri (Piaseczno/Warszawa)

#2

Post autor: K-bomba »

A możesz pokazać rodziców, żeby wiadomo było co z tego wyrośnie?
To ostatnie zdjęcie, to chyba dorosły, prawda?
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

(S) Geophagus steindachneri (Piaseczno/Warszawa)

#3

Post autor: Ziemiojad »

Na ostatnim zdjęciu jest jeszcze dość młody egzemplarz. Starsze wiekiem ponad roczne maja srebrzysto niebieskie skrzela, a samce duże czerwone wypustki na głowie, niczym guzy.
Jest na forum wątek o tych rybach.

Ja tylko dopowiem, że samica inkubuje młode. Po tarle bierze jajeczka do pyska i trzyma około 20 dni po czym wypuszcza młode. I opiekuje się nimi jeszcze około dwóch tygodni, chowając je do pyska w razie niebezpieczeństwa.
Fajne w nich jest to, że nawet w czasie tarła nie ma w nich wielkiej agresji. Owszem samiec odgania inne ryby, ale tylko po to, by zrobić sobie miejsce na piasku do składania jaj. Nikt nikogo nie bije, nie ma typowej dla pielegnic agresji.

Najlepiej mieć na tyle duże akwarium by mieć 3 samce i 5 samic. Jak akwarium jest mniejsze wystarczy samiec i 3 samice.
Ryby fantastyczne, wbrew pozorom kolorowe, inteligentne. Fajnie je obserwować.
Miałem. Polecam.

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

(S) Geophagus steindachneri (Piaseczno/Warszawa)

#4

Post autor: DanielP »

Jest tak jak napisał Ziemiojad. Na ostatnim zdjęciu jest samiec ale to zdjęcie było robione dawno temu jak do mnie przyjechał a teraz sporo urósł. Samica też jest na zdjęciach. Rodzice to ryby z odłowu więc o jakość ryb nie ma co się martwić :D
Dodano do tego postu po 26 dniach 1 godzinie 19 minutach 13 sekundach
Aktualne :D
Dodano do tego postu po 7 dniach 22 godzinach 49 minutach 56 sekundach
Nieaktualne.
Zablokowany