(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

Ogłoszenia i wątki archiwalne
Zablokowany

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

#1

Post autor: DanielP »

Oddam dwie samice zbrojnika sp. Ryby mają około 8 cm. Jedna z oferowanych samic jest odmiany weloniastej.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

#2

Post autor: marcinzabki29 »

Weloniastą chętnie, tylko do Ciebie kawał drogi.
Pozdrawiam Marcin

Marek141
Gaduła
Posty: 138
Rejestracja: pt maja 13, 2016 10:52 am
Telefon: 695237773
Lokalizacja: Warszawa,Ursynów-Imielin
Na imię mam: Marek
Płeć:

(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

#3

Post autor: Marek141 »

Chętnie przyjmę obie. Albo jedną.

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

#4

Post autor: DanielP »

Odbiór niestety tylko w Piasecznie lub Szczakach.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

#5

Post autor: marcinzabki29 »

A do kiedy można odebrać?
Pozdrawiam Marcin

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

#6

Post autor: DanielP »

Nie spieszy mi się więc mogą jeszcze u mnie pływać. Odbiór w Piasecznie jest tylko w tygodniu.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

#7

Post autor: marcinzabki29 »

To wobec tego pomyślę nad odbiorem.
Pozdrawiam Marcin

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

#8

Post autor: DanielP »

Ponieważ chciałbym oddać je jednej osobie ryby są zarezerwowane dla Marek141.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

#9

Post autor: marcinzabki29 »

DanielP pisze: pn wrz 17, 2018 7:36 pm Ponieważ chciałbym oddać je jednej osobie
a to one muszą pływać razem?
Pozdrawiam Marcin
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

#10

Post autor: Miro »

Mam wrażenie że jakoś ta transakcje dziwnie przebiegła.
Kiedyś było tak że kto pierwszy ten lepszy.
DanielP pisze: ndz wrz 16, 2018 9:49 pm Oddam dwie samice zbrojnika sp. Ryby mają około 8 cm. Jedna z oferowanych samic jest odmiany weloniastej.
marcinzabki29 pisze: ndz wrz 16, 2018 10:10 pm ndz wrz 16, 2018 10:10 pm
Weloniastą chętnie, tylko do Ciebie kawał drogi.
Marek141 pisze: pn wrz 17, 2018 2:42 pm pn wrz 17, 2018 2:42 pm
Chętnie przyjmę obie. Albo jedną.
Daniel , szkoda że nie napisałeś że oddajesz tylko razem, a patrząc na daty to chyba Marcin miał pierwszeństwo.
Można było podzielić między Marcinem a Markiem zwłaszcza że Marek był chętny na jedną. Zwłaszcza że to nie parka.
Oczywiście, Twoje ryby, Twój wybór .

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

#11

Post autor: DanielP »

Faktycznie wpis mogłem sprecyzować lepiej. Ryby chcę oddać Markowi141 ponieważ może je odebrać osobiście w moim miejscu zamieszkania. To wględy logistyczne przesądziły o moim wyborze. Czy ryby trafią do jednego czy dwóch akwarystów było dla mnie kwestią drugorzędną. Myślę,że Marcinowi w niedalekiej przyszłości postaram się zrekompensować tą stratę.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

#12

Post autor: Miro »

DanielP pisze: wt wrz 18, 2018 1:30 pm Ryby chcę oddać Markowi141 ponieważ może je odebrać osobiście w moim miejscu zamieszkania
a Marcin chciał kurierem ?

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

#13

Post autor: DanielP »

Ta kwestia jest już omówiona telefonicznie z Marcinem i myślę,że wszelkie komentarze tego typu są zbędne.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

#14

Post autor: Miro »

DanielP pisze: wt wrz 18, 2018 4:11 pm i myślę,że wszelkie komentarze tego typu są zbędne.
czy aby na pewno ?
Daniel , walnąłeś babola tu na forum. Mnie nie interesuje prywatna Twoja rozmowa i jej nie komentuje.

Autor
DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

#15

Post autor: DanielP »

Dla mnie tak. Chciałem oddać komuś ryby a zrobił się z tego problem. Jeśli złamałem regulamin a mój wybór był nieetyczny to proszę moderatorów o wyciągnięcie wobec mnie konsekwencji.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

#16

Post autor: Miro »

Daniel, tu nie chodzi o DanielP, tylko o samą sytuacje.
Takie sytuacje powtarzają się coraz częściej.
Na Twoim przykładzie może trzeba by przypomnieć regulamin giełdy.
Dla dobra nas wszystkich.
Awatar użytkownika

Karat
Uzależniony
Posty: 595
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

#17

Post autor: Karat »

Miro, czy w tym temacie został złamany regulamin forum/giełdy ?
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

#18

Post autor: Miro »

Karat, dziwię się że to forumowicz z trzyletnim stażem zadaje takie pytanie.
Co innego gdyby to Daniel z rocznym stażem zadał takie pytanie.
Od początku ;
Pomijając to że Marcin oddaje na prawo i lewo swoje nadwyżki [ostatnio 20 ryb] a gdy sam chciał skorzystać z "oddam " został zrobiony w jajo.
Tłumacze to niewiedzą Daniela [rok na forum] a wynika to z tego że mało kto przestrzega regulaminu wewnętrznego, [umowy dżentelmeńskiej] wypracowanego przez samych forumowiczów już dawno temu.
Krzysztofie, powinieneś pamiętać,o czym mówi nasz regulamin wewnętrzny a jak nie to ja przypomnę;
do nie dawna było tak że jeżeli ktoś np. sprzedawał ryby to w ogłoszeniu podawał warunki sprzedaży np. ryby tylko do 200l akwa lub ryby sprzedaję tylko razem , nie rozdzielam.
A jeżeli nic takiego nie było napisane to po ryby mógł zgłosić się posiadacz akwa 120l itd.
Nie zmieniało się warunków sprzedaży w czasie transakcji tak żeby nagiąć pod kogoś. Oczywiście można było to zmienić ale przy logicznym wytłumaczeniu np. że ktoś sadysta to jemu nie sprzedam, albo nie oddam rybek osobie X ponieważ ta osoba te rybki wstawi na olx.
Nie wolno było podkupywać kogoś jeżeli kupujący ze sprzedającym się już dogadywali.
Nie wolno było robić transakcji przez PW, poza oficjalnymi wpisami na forum.
I jeszcze jedno, zawsze było "kto pierwszy ten lepszy ". Jeżeli coś nie pasowało sprzedającemu to te " coś " powinien ustalić z pierwszą osobą która zadeklarowała chęć kupna.
Jeżeli komuś trafiło się odejść od tych ustaleń zaraz była reakcja forumowiczów. A dziś ???
skoro gorzkie żale to jeszcze jedno,
w tym temacie brak jest zaangażowania ludzi zwłaszcza Noble z wieloletnim stażem, to tak jak by wszystko to co było wypracowane przez tyle lat przestało ich interesować. Zwłaszcza że Noble, jak podaje formułka to " , są pomocni dla innych użytkowników, mają duży wkład w funkcjonowanie forum FAWA, wyróżniają się na tle innych,"

Oczywiście nie wszyscy ale może te " wyróżniają się na tle innych," polega na tym że zeszli do podziemia.
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

#19

Post autor: Komarowa »

Jeśli dobrze zrozumiałam, wszystko zostało ustalone z każdym z Panów i nikt do nikogo nie ma pretensji.
Zatem w czym problem ?
Czy osoby bezpośrednio zainteresowane mają jakieś pretensje bądź uwagi ?
Nic takiego nie zauważyłam.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Karat
Uzależniony
Posty: 595
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

#20

Post autor: Karat »

Miro pisze: śr wrz 19, 2018 1:06 pm dziwię się że to forumowicz z trzyletnim stażem zadaje takie pytanie
Miro pisze: śr wrz 19, 2018 1:06 pm Tłumacze to niewiedzą Daniela [rok na forum] a wynika to z tego że mało kto przestrzega regulaminu wewnętrznego, [umowy dżentelmeńskiej] wypracowanego przez samych forumowiczów już dawno temu.
Ciszę się, że mogłem Cię zadziwić.
Ja pytam, jako wyjęty z "Prastarej Loży Dżentelmeńskiej" trzyletni forumowicz, czytający regulamin nad ogłoszeniem czy został on w tym konkretnym przypadku złamany czy nie.
Miro pisze: śr wrz 19, 2018 1:06 pm Pomijając to że Marcin oddaje na prawo i lewo swoje nadwyżki
Czy to Marcin czy ktokolwiek inny nie ma znaczenia. Postawę Marcina wielokrotnie oceniałem na forum i nie sposób tego zrobić inaczej niż tylko pozytywnie. Również zupełnie prywatnie Marcina lubię i szanuję.

Żaden regulamin "dżentelmeński" nie zmusi mnie to oddania swoich ryb osobie co do której będę miał wątpliwość, że dobrze o nie zadba.
Poza tym mogą zadziałać czynniki logistyczne, możliwe, że tak było w tej sytuacji. Tego nie wiemy. Wie Daniel, może Marcin po rozmowie z Danielem.
Na #13 poście temat powinien się zakończyć to Ty niepotrzebnie drążysz.
Giełda to śliski temat. Regularnie powoduje nieporozumienia. Obwarowanie jej dodatkowymi niepisanymi "zasadami" to gotowe pole minowe.
Zawsze kończy się prawieniem o moralności, koleżeńskości, i najlepsze, honorze.
Przyznaję, bywają przypadki ekstremalne wymagające reakcji.
Miro pisze: śr wrz 19, 2018 1:06 pm skoro gorzkie żale to jeszcze jedno,
w tym temacie brak jest zaangażowania ludzi zwłaszcza Noble z wieloletnim stażem, to tak jak by wszystko to co było wypracowane przez tyle lat przestało ich interesować. Zwłaszcza że Noble, jak podaje formułka to " , są pomocni dla innych użytkowników, mają duży wkład w funkcjonowanie forum FAWA, wyróżniają się na tle innych,"

Oczywiście nie wszyscy ale może te " wyróżniają się na tle innych," polega na tym że zeszli do podziemia.
Mogę Cię zapewnić, że do koloru przywiązany nie jestem. O tym podziemiu to już naprawdę bredzisz.
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

(O) Zbrojnik sp. (Piaseczno)

#21

Post autor: marcinzabki29 »

Widzę, że rozwinęła się dyskusja.
Więc i ja wtrące małe co nie co.
Jeżeli chodzi konkretnie o ten przykład, to Kolega Daniel do mnie napisał sms'a i przeprosił. Więc tą sprawę uważam za zakończoną.
Kolega Miro natomiast miał na myśli ogólnie zachowanie na giełdzie. Nie chodzi mi o to, że ktoś komuś nie chce oddać darowanej rybki, czy też rzeczy, z takiego czy innego powodu, to nie jest łamaniem regulaminu, aczkolwiek dobrze by było, gdyby to napisać w wątku - nie trzeba się przy tym rozpisywać.
Kolego Karat, niepotrzebnie wziąłeś to
Miro pisze: śr wrz 19, 2018 1:06 pm Oczywiście nie wszyscy ale może te " wyróżniają się na tle innych," polega na tym że zeszli do podziemia
do siebie, kogo, jak kogo, ale Ciebie z pewnością nie Miał na myśli.
Regulamin jest, owszem, ale jest czasami - na szczęście czasami - łamany. Chodzi mi tylko i wyłącznie o "branie" darowanych rzeczy bez wpisywania się do wątku i o podkupywanie, te ostatnie to już zupełny brak szacunku, aczkolwiek "branie" bez wpisywania, też dobrze o "biorącej" osobie nie świadczy.
W zasadzie to już od dłuższego czasu myślałem nad tym problemem, a Kolega Miro mnie jakby ubiegły, ale może to i dobrze.
A napisanie
Miro pisze: śr wrz 19, 2018 1:06 pm zeszli do podziemia
też ma sens, przecież dobrze wiemy, że niektórzy Noble od dłuższego czasu się nie ujawniają.
Ale to już inny temat.
Pozdrawiam Marcin
Zablokowany