Zmodyfikowana szafka pod akwarium

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
Misza
Uczestnik
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 20, 2022 9:58 pm
Lokalizacja: EŁK

Zmodyfikowana szafka pod akwarium

#1

Post autor: Misza »

Jako, że akwarioza postępuje (kubełek i szafka miały być na jesień, kubełek już stoi), postanowiłem kupić szafkę.
Jako, że lubię wspierać lokalnych przedsiębiorców postanowiłem zlecić sklecenie szafki stolarzowi. Nie mam głowy do projektowania, więc postanowiłem zmodyfikować gotowca. Akwa mam 80x35x40 (112l).
Blat szerszy i dłuższy, bo z czasem pewnie pojawi się większe ;)
Co myślicie o takich modyfikacjach? Jakieś sugestie?
Skrajne ścianki będą rozstawione na 80cm, tak żeby aktualny zbiornik miał pełne podparcie. Dać podwójny blat?

Obrazek
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Zmodyfikowana szafka pod akwarium

#2

Post autor: Dzik »

Moje 450 na takiej stoi . Blat pojedynczy , plyta 16 mm

Korsarz
Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: śr maja 25, 2022 11:58 am
Lokalizacja: Łódz

Zmodyfikowana szafka pod akwarium

#3

Post autor: Korsarz »

Mam pytanie czy akwarium 54l wytrzyma na takiej komodzie czy konieczny zakup stolika.
Komoda 120cm na 50cm grubość blatu 20mm,bez nóżek
Obrazek

Autor
Misza
Uczestnik
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 20, 2022 9:58 pm
Lokalizacja: EŁK

Zmodyfikowana szafka pod akwarium

#4

Post autor: Misza »

Z tego co widzę, to stoi na ściance wewnętrznej, wg mnie bez problemu
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Zmodyfikowana szafka pod akwarium

#5

Post autor: Dzik »

Korsarz . Dlaczego Twoje ryby nie jedza groszkow ? Tyle ich rozsypanych na dnie .

Autor
Misza
Uczestnik
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 20, 2022 9:58 pm
Lokalizacja: EŁK

Zmodyfikowana szafka pod akwarium

#6

Post autor: Misza »

No to mam swoją szafkę. Jestem zadowolony. Konstrukcja trochę inna niż chciałem ale funkcjonalnie, po mojemu. Na szczęście stolarz też ma akwarium, więc wiedział o co chodzi.
Docelowo kubełek ma stać w jakimś plastiku (nie zaszkodzi), listwa powędruje na ściankę. Cisza, porządek, satysfakcja ;)

Najbardziej bałem się przenoszenia akwa, bo nie chciałem wszystkiego wywalać. Różne kombinacje brałem pod uwagę ale okazało się, że jak zwykle najprostsze rozwiązanie jest najlepsze. Zostawiłem jakieś 1/5 objętości wody, podłoże, wyciągnąłem kamienie i we dwóch z Młodym przenieśliśmy z komódki na szafkę.

Obrazek
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Zmodyfikowana szafka pod akwarium

#7

Post autor: Ziemiojad »

Akwariaum musisz mieć większe, bo zostało miejsce na szafce.

Zawsze mi się wydawało, że najbezpieczniej postawić akwarium na ściśle dopasowanej szafce.

Autor
Misza
Uczestnik
Posty: 20
Rejestracja: pt maja 20, 2022 9:58 pm
Lokalizacja: EŁK

Zmodyfikowana szafka pod akwarium

#8

Post autor: Misza »

Ziemiojad pisze: czw maja 26, 2022 9:48 pm Akwariaum musisz mieć większe, bo zostało miejsce na szafce.
Kiedyś zapewne tak będzie. Na razie trzeba się nauczyć na 112l. Na tej szafce jest potencjał na 200 ;)
Ziemiojad pisze: czw maja 26, 2022 9:48 pm Zawsze mi się wydawało, że najbezpieczniej postawić akwarium na ściśle dopasowanej szafce.
A zwróciłeś uwagę na podporę na środku? I grubość blatu? Jest dobrze, uwierz mi :)
ODPOWIEDZ