woda w nowym zbiorniku.

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
djsiny
Gaduła
Posty: 130
Rejestracja: śr sty 06, 2021 8:07 pm
Lokalizacja: Radom
Na imię mam: Lukas
Płeć:

woda w nowym zbiorniku.

#1

Post autor: djsiny »

Witam pytanie odnośnie zakładanie nowego zbiornika jeśli mam stary zbiornik ustabilizowany a teraz zakładam nowy(krewetkarium) i dodam wodę ze starego do nowrgo to również odczekać na cały cykl azotowy czy dzięki wody w pewien sposób przyspieszę ten etap?. Również mam możliwość rzerzucenie gąbki z filtra starego ale ona była tylko 2tyg używana w starym zbiorniku do dnia dzisiejszego.
Czy lepiej wykonać to standardowo czyli etap po etapie.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

woda w nowym zbiorniku.

#2

Post autor: DanielP »

Jak masz taką możliwość to przenieś filtr bo zawsze to przyspieszy cykl dojrzewania, nawet jeżeli pracował on w akwarium tylko dwa tygodnie. Tak samo sytuacja ma się do wody choć bakterii jest w niej niewiele ale to zawsze coś. Bakterie zasiedlają głównie podłoże i złoża filtracyjne. Takie zabiegi zdecydowanie przyspiesza dojrzewanie zbiornika. Reszta to już kwestia twojego wyczucia i obserwacji rozwoju sytuacji w zbiorniku :D
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

woda w nowym zbiorniku.

#3

Post autor: Kenross »

DanielP pisze: sob kwie 17, 2021 9:51 am Bakterie zasiedlają głównie podłoże i złoża filtracyjne
Ogólnie bakterie siadają wszędzie gdzie mogą... na ozdobach akwariowych też... tylko jest kwestia chropowatości danego materiału. Po co o tym piszę ??? Bo np. niektórzy w akwarium (w tym i ja) za ozdobę mają lawę wulkaniczną. Ze względu na jej chropowatość jest też bardzo dobrym siedliskiem bakterii( u mnie tylko po stoi nie jako ozdoba... Takie awaryjne siedlisko małej koloni :)
Więc jeżeli przypadkiem w akwie masz lawę wulkaniczną to ją też do drugiego akwa :)
ODPOWIEDZ