Maskowanie filtra

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Maskowanie filtra

#1

Post autor: aquilamp »

Po odpaleniu akwarium i umieszczeniu filtrów wewnętrznych zaczął razić mnie ich wygląd. O ile głowica turbo 1000 jest cała czarna i w połączeniu z czarną gąbką idealnie znika na czarnym tele. To inne filtry z kolorowymi wstawkami rzucają się w oczy. Jakie macie pomysły na maskowanie. Mnie by wystarczyło pomalowane lub oklejanie taśma. Tylko czym. Czy macie jakieś czarne taśmy które by nie dodawały niczego do wody?
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Maskowanie filtra

#2

Post autor: Tygrys »

Nie kombinuj taśmą, bo klej zniej może zaszkodzić akwarium. Roślinami można zasłonić go.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

Autor
aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Maskowanie filtra

#3

Post autor: aquilamp »

Właśnie wolał bym czymś czarnym. Moje nowe 100x50x50, ma być dla ryb A nie dla roślin.

DanielP
Moderator
Posty: 1936
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Maskowanie filtra

#4

Post autor: DanielP »

Zgadzam się w sugestią Tygrysa. Najłatwiej byłoby zasłonić filtry roślinami lub korzeniami. Kwestia obecności roślin w zbiorniku jest kwestię bardzo złożoną i wiążącą się z wizją właściciela zbiornika ale i przede wszystkim z wymaganiami mieszkańców zbiornika takich jak np. biotop w którym dane ryby występują. Nie namawiam do tego, aby mieć w zbiorniku rośliny, ale często są one bardzo pożyteczne przy wielu procesach zachodzących w zbiorniku i ułatwiają jego prowadzenie. Jeżeli nie chcesz dodawać do zbiornika roślin czy korzeni to wymień kolorowe części na czarne.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21841
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Maskowanie filtra

#5

Post autor: Lech-u »

aquilamp pisze: śr lut 10, 2021 4:48 pm Jakie macie pomysły na maskowanie
To może rurka termokurczliwa o odpowiedniej średnicy?
Nałożysz, zagrzejesz suszarką i masz czarne filtry.
Oczywiście wszystkie otwory naturalne filtra muszą pozostać niezasłonięte.
Pozdrawiam serdecznie
Lech-u


Business Card

DrRymsza
Awatar użytkownika

Autor
aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Maskowanie filtra

#6

Post autor: aquilamp »


Lech-u pisze:
aquilamp pisze: śr lut 10, 2021 4:48 pm Jakie macie pomysły na maskowanie
To może rurka termokurczliwa o odpowiedniej średnicy?
Nałożysz, zagrzejesz suszarką i
O tym nie pomyślałem. Choć najbardziej pasowała by mi taśma. Może jeszcze jakieś pomysły macie?
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Maskowanie filtra

#7

Post autor: Kenross »

Może druk 3D ??? Pytanie jakie to elementy filtrów (czy da się je wyjąc i zastąpić). Ale o tym już pisał DanielP
DanielP pisze: śr lut 10, 2021 5:23 pm Jeżeli nie chcesz dodawać do zbiornika roślin czy korzeni to wymień kolorowe części na czarne.
Jeżeli można te elementy wymienić to druk 3D pomoże w przypadku braku części zamiennych w danym kolorze. Ja sam stosowałem takie rozwiązanie tylko w drugą stronę. Wymieniałem czarne elementy na zielone żeby łatwiej je zamaskować roślinami :)

Obrazek
To akurat fotka nieudanego wydruku i nie skończonego (zapchała się głowica). Jak widać miał to być element zasysający wodę z akwarium.

Kolejnym pomysłem za jakim bym się rozglądał to jakaś farba ale tu może być ciężko.
Jednak świetnym pomysłem jest rozwiązanie Lech-a. Na to nie wpadłem... i sam pewnie gdzieś zastosuję :).
Awatar użytkownika

Autor
aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Maskowanie filtra

#8

Post autor: aquilamp »


Kenross pisze:Może druk 3D ??? Pytanie jakie to elementy filtrów (czy da się je wyjąc i zastąpić). Ale o tym już pisał DanielP
DanielP pisze: śr lut 10, 2021 5:23 pm Jeżeli nie chcesz dodawać do zbiornika roślin czy korzeni to wymień kolorowe części na czarne.
Jeżeli można te elementy wymienić to druk 3D pomoże w przypadku braku części zamiennych w danym kolorze.
Niezły pomysł. Ale pewnie kosztowny. Czy zajmujesz się tym zawodowo?
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Maskowanie filtra

#9

Post autor: Kenross »

Zawodowo nie... Chociaż trochę się zdarzyło projektów dla "innych" :). Ogólnie tak hobbystycznie :). xx lat temu (jak jeszcze nikt nie wiedział co to druk 3D a licencja przeszła na open source) zbudowałem sobie drukarkę na arduino :) i do dzisiaj działa i pomaga w takich i innych sytuacjach :). W całej zabawie najbardziej "kosztowny" jest projekt... Wymodelowanie danego obiektu do druku w środowisku 3D.
ODPOWIEDZ