Filtr Kubełkowy Aquael.

Wszystko dotyczące techniki w akwarium a czego nie można umieścic w innym podforum
ODPOWIEDZ

Autor
MacWatts
Gość
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 27, 2012 4:59 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Filtr Kubełkowy Aquael.

#1

Post autor: MacWatts »

Czołem,

Aktualnie jestem na etapie uruchamiania zbiornika 300 litrowego. Przez ostatnie lata miałem 100 litrowy zbiornik w którym najpierw pracował Unimax 250 z pierwszej serii - trafił do mnie jako używany, patrząc na daty wybite na plastikach filtr zakończył u mnie żywot po 8 latach eksploatacji, za mojej kadencji przeszedł wymianę uszczelek pokrywy + głowicy i jedną klamerkę, ostatecznie zużył się tak, że podciekał pomimo wymiany uszczelnień. Byłem zadowolony z tego egzemplarza, więc kupiłem kolejny taki sam. Unimax 250 nowszego typu (na oko miał inny typ klamerek i pompkę do zalewania). Urządzenie pracuje u mnie 4 rok i jak do tej pory żadnych awarii i usterek, a całość dopełnia bardzo cicha praca.

Kupując aktualne akwarium pierwsza myśl - kupić większego Unimaxa, ale po przeglądzie sieci okazało się, że już nie produkują tej serii. Logicznym było skierowanie się ku następcy - Ultramax, celowałem w model 2000, ale niestety opinie są bardzo skrajne, zarówno pod względem trwałości jak i głośności. Do tego Aquael ma w ofercie jeszcze serię Ultra (rozumiem, że to nieco uboższa wersja ultramaxa, bez prefiltra i jakichś gadżetów, może to po prostu unimax w przebraniu?), oraz Maxi Kani z zewnętrzną pompką.

Co wybrać?
Ultramax 2000
Ultra 1400
Maxi Kani 500

Ceny kształtują się pomiędzy 350-550 i nie jest to sprawa krytyczna by wybrać tańszy model. Zależy mi na długiej eksploatacji - poprzednie filtry Aquaela pociągnęły u mnie bardzo długo. Wymysły typu zawiłe systemy zalewania itp nie są mi niezbędne - uruchamianie filtra po czyszczeniu mam przećwiczone na pierwszym Unimaxie, który nie miał żadnych ułatwiaczy.

Zależy mi na dobrym urządzeniu na minimum 5 lat eksploatacji, które nie będzie przesadnie hałasować (akwarium nie stoi w sypialni, ale mimo wszystko wolałbym cichy sprzęt, porównywalny do Unimaxa).

Boro1

Filtr Kubełkowy Aquael.

#2

Post autor: Boro1 »

Szukaj unimaxa 700, nowe odpuść:)
Awatar użytkownika

mariom222
Moderator
Posty: 1208
Rejestracja: pn lis 14, 2016 4:58 pm
Lokalizacja: Warszawa Włochy
Na imię mam: Mariusz
Płeć:

Filtr Kubełkowy Aquael.

#3

Post autor: mariom222 »

tu jakiś ziomek sprzedaje na olx,
lokalizacja Warszawa/Targówek więc możesz osobiście sprawdzić jak to chodzi

unimax 700 to jeden z najlepszych filtrów jakie mam a mam ich około 20

https://www.olx.pl/oferta/filtr-zewnetr ... c34901841d

Autor
MacWatts
Gość
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 27, 2012 4:59 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Filtr Kubełkowy Aquael.

#4

Post autor: MacWatts »

Prawie mnie przekonaliście ;), ale ma wymiary 34x34, a moja szafka ma jeden z wymiarów 30 :(. Niestety Unimax 500 i 700 nie zmieszczą się do mojej szafki. Szkoda.
Ostatnio zmieniony wt sty 14, 2020 11:07 am przez MacWatts, łącznie zmieniany 1 raz.

Boro1

Filtr Kubełkowy Aquael.

#5

Post autor: Boro1 »

MacWatts pisze: wt sty 14, 2020 11:05 am nie zmieszczą się do mojej szafki
zmień szafkę :)
Awatar użytkownika

JJP2
Noble
Posty: 642
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 12:56 am
Lokalizacja: Ciupagi
Na imię mam: Piotr

Filtr Kubełkowy Aquael.

#6

Post autor: JJP2 »

Razem Unimaxami era Aquaelowskich kubełków chyba się skonczyła. Teraz coś z tego bym zaproponował.
Oase BioMaster 350 lub 600? Jak ostrożnie się obchodzisz ze sprzętem to może Thermo.
Eheim Classic 350 (niezniszczalny).
EHEIM professionalel 4+ 350 lub 350T
Czy tak czy inaczej będziesz musiał mieć jeszcze coś do poruszania wody bo to jednak 120x50 do obgonienia pewnie będzie.
Przekonałem się do grzałek w kubełkach, bo to zawsze o jaden gadżet mniej w akwarium jest i mniej kabli do prowadzenia.
Ostatnio zmieniony wt sty 14, 2020 8:30 pm przez JJP2, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
MacWatts
Gość
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 27, 2012 4:59 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Filtr Kubełkowy Aquael.

#7

Post autor: MacWatts »

Dzięki za odpowiedzi. W środku pracuje Aqua Szut Turbo 750.

Autor
MacWatts
Gość
Posty: 5
Rejestracja: czw gru 27, 2012 4:59 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Filtr Kubełkowy Aquael.

#8

Post autor: MacWatts »

Minęły już grubo ponad 3 lata, więc napiszę co wybrałem i jakie są moje wrażenia.

Padło na Maxi Kani 500 i to był świetny wybór. Z racji, że pompka jest zewnętrzna to kubeł jest prosty do bólu - żadnych udziwnień, pompek do zalewania, prefiltrów - po prostu trochę bardziej wyszukane wiadro. Mycie - bez wyłączania pompy - przekręcasz głowicę, przestawia się zaworek, obieg wody cały czas podtrzymany, a ja mam wiadro gotowe do wyjęcia z szafki. Zaglądałem do niego zależnie od obsady w akwarium co 4-6 miesięcy. Sama pompka cicha, ale trzeba dobrze zamontować, tak by rezonanse nie niosły się po elementach instalacji. Czemu zniknął z oferty? Planuje uruchomienie kolejnego zbiornika i chętnie kupiłbym kolejny taki filtr.
ODPOWIEDZ