LT z paletkami

Obsady zbiorników. inne
Zablokowany
Awatar użytkownika

Autor
Sol
Gaduła
Posty: 176
Rejestracja: pt paź 02, 2009 4:02 pm
Lokalizacja: Wola
Na imię mam: Agata
Płeć:

LT z paletkami

#1

Post autor: Sol »

Zastanawiam się nad załozeniem LT z paletkami. Jaki minimalny litraż powinnam zapewnić parce? Które z poniższych rybek mogła bym z nimi trzymać:
kiryski: panda, sterby, spiżowe, elegans
kiryśniki
labeo
platki
bojowniki
cierniooczki
balonówki
otoski
Czy ślimaki amularie albo golden rabbit mogą z paletkami śmigać?
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: LT z paletkami

#2

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Ja o paletkach mam słabe pojęcie, ale o ile się nie mylę, powinno się ich trzymać minimum 6 sztuk. No i nie wiem, czy LT to w tym przypadku dobry pomysł, bo one chyba mają jakieś wyśrubowane wymagania w kwestii parametrów wody.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

Autor
Sol
Gaduła
Posty: 176
Rejestracja: pt paź 02, 2009 4:02 pm
Lokalizacja: Wola
Na imię mam: Agata
Płeć:

Re: LT z paletkami

#3

Post autor: Sol »

Właśnie nie jestem pewna tych wymagań. Widziałam akwa po 200l z 2 parkami i zastanawiam się ile litrów musiała bym mieć dla 2 szt. Muszę zmniejszyć zbiornik i kombinuję jakiś ciekawy układ ;).
Awatar użytkownika

matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: LT z paletkami

#4

Post autor: matka siedzi z tyłu »

No nie wiem, wg tego co słyszałam o paletkach, to 200l to absolutne minimum, więc jeśli myślisz o zmniejszeniu zbiornika, to raczej paletki odpadają.
No a druga sprawa to woda - paletki wymagają chyba dość miękkiej i kwaśnej, oraz wysokiej temperatury (ok. 30 stopni), a w LT powinna być woda raczej twarda, roślin powinno być bardzo dużo, a trudno o rośliny wytrzymujące tak wysoką temperaturę.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: LT z paletkami

#5

Post autor: JPK »

matka siedzi z tyłu pisze:a trudno o rośliny wytrzymujące tak wysoką temperaturę.
Akurat to to nie problem (przetestowane), większość da radę, natomiast problem jest taki,
że dla paletek 200l to absolutne minimum i nie trzyma się ich w parach,
tylko w stadzie, czyli 6-8 szt minimum.
Druga sprawa to woda, ale to już wyjaśniła mszt.
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

Autor
Sol
Gaduła
Posty: 176
Rejestracja: pt paź 02, 2009 4:02 pm
Lokalizacja: Wola
Na imię mam: Agata
Płeć:

Re: LT z paletkami

#6

Post autor: Sol »

Ok czyli w 200l mogła bym ile szt trzymać? Które z wymienionych rybek mogły by zostać przy paletkach? Jesli odpuściła bym sobie paletki jakie rybki najlepiej trzymac w LT. Mozliwe że uda mi się zatrzymać 200l i zastanawiam się nad kilkkoma opcjami w obsadzie. Przyznam że LT kusi mnie brakiem podmian co tydzień. Misquamacus przybliżysz mi pozostałe plusy LT :>.

Michał_P
Zapaleniec
Posty: 316
Rejestracja: czw paź 01, 2009 5:50 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: LT z paletkami

#7

Post autor: Michał_P »

Ja osobiście palety w 200l bym Ci odradził - bo 1 - taki litraż to absolutne minimum 2 - zapewne kilka sztuk w takim akwarium stanie się szczurkami.
Nie lepiej jak byś sobie odpuściła palety, zrobiła porządny baniaczek z duużą ilością roślin (czego raczej nie mogla byś mieć w akwarium z paletkami) i wpuścić tam no nie wiem, może parkę pielęgniczek ramirezek, neony czerwone, kiryski panda - co Ty na to :) ?
Awatar użytkownika

Autor
Sol
Gaduła
Posty: 176
Rejestracja: pt paź 02, 2009 4:02 pm
Lokalizacja: Wola
Na imię mam: Agata
Płeć:

Re: LT z paletkami

#8

Post autor: Sol »

Chyba rzeczywiście daruje sobie te paletki. Ramirezki u mnie sie nie utrzymują. Neonki mi się nie podobają a pandy miałam i nie powaliły mnie na kolana. Myślę bardziej w kierunku świecików kongolańskich/tęczanek czerwonych z kiryskimi, otoskami i bojkami. Zastawanwiem się tylko ile szt czego może spokojnie funkcjonować w LT?

Michał_P
Zapaleniec
Posty: 316
Rejestracja: czw paź 01, 2009 5:50 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: LT z paletkami

#9

Post autor: Michał_P »

Hmm ja bym dał nieco inną obsadę: 1+3 bojownika, 15 razborek klinowych, 6 otosków - tak żeby był biotop :)

JPK
Guru
Posty: 2040
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 10:28 am
Lokalizacja: Warszawa Wola
Na imię mam: Kuba
Płeć:

Re: LT z paletkami

#10

Post autor: JPK »

Jeśli świeciki to tak z 10 sztuk, ew. potem możesz zredukować jakby był problem.
Bojki - super :mrgreen: może być jeden samiec i np. 10-15 dziewczyn (jeśli lubisz stado kobit ;) )
Kirysy, otosy po 10szt.
450l + 112l :)
Awatar użytkownika

Autor
Sol
Gaduła
Posty: 176
Rejestracja: pt paź 02, 2009 4:02 pm
Lokalizacja: Wola
Na imię mam: Agata
Płeć:

Re: LT z paletkami

#11

Post autor: Sol »

Niestety akwa idą pod młotek. Zostawię 3x25l z bojkami i bedzie morskie wiec temat można zamknąć. Bardzo dziękuje za pomoc :)
Zablokowany