Obsada do akwarium 112l Ameryka Południowa Towarzyskie

Obsady zbiorników. inne
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Baby Sharky
Gość
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 14, 2021 5:52 pm
Lokalizacja: Kielce

Obsada do akwarium 112l Ameryka Południowa Towarzyskie

#1

Post autor: Baby Sharky »

Hej przymierzam się do założenia akwarium 112l z rybkami z Ameryki poł.
Wymiary zbiornika 80x35x40
filtracja jble902
ogrzewanie eheim Jager 50 W
oświetlenie 2x16W led ( retrofit plant i sunny )
parametry wody : posiadam filtr osomozy więc będę chciał osiągnać coś koło 6,5 ph 0 kh i nie wielkiej ilości gh
podłoże od tyłu zbiornika do połowy żwirek drobny czarny , z przodu plaża z jasnego piasku oddzielona łupkiem drzewiastym

Myślałem nad neonkami innesa i kiryskami panda jakie rybki ( gatunki ) mogę jeszcze dodać ?
Jaką temperatura będzie dla takich rybek idealna 24 stopnie C. ?

I jeszcze jedno pytanie jakie roślinki łatwe na początek bez dozowania co2 , z takim oświetleniem .
W podłoże dam kulki gliniano torfowe i pałeczki initial steack od tetry .
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Obsada do akwarium 112l Ameryka Południowa Towarzyskie

#2

Post autor: Ziemiojad »

Baby Sharky pisze: czw paź 14, 2021 5:57 pm jakie rybki ( gatunki ) mogę jeszcze dodać ?
Takie jakie się podobają tobie , albo jakie są dostępne w twoim sklepie. Nikt ci nie doradzi, bo i tak kupisz co uznasz sam za ladne.

Silar
Uczestnik
Posty: 32
Rejestracja: pt wrz 24, 2021 5:43 am
Telefon: 723465723
Lokalizacja: Łomianki
Na imię mam: Sebastian
Płeć:

Obsada do akwarium 112l Ameryka Południowa Towarzyskie

#3

Post autor: Silar »

A ja myślę że to co mówi Ziemiojad jest częściowo błędem, bo skoro pyta możemy koledze powiedziec co według nas będzie dla przykładu pasować, do juz podanych rybek a kolega sam zdecyduje... Skoro to ma być Ameryka to może jakieś fantomy czarne lub czerwone? Ewentualnie zawsze warto zainteresować się otoskami.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Obsada do akwarium 112l Ameryka Południowa Towarzyskie

#4

Post autor: Tygrys »

Podloze tylko piasek na calym dnie,kiryski pływają po calym zbiorniku. Mozesz sobie kupic parke pielgniczek . Np kakadu lub borelli ,to sa latwe chodowli rybki spokojne poza okresem tarla.
Roslin to zabienica green flame.
Dodano do tego postu po 48 sekundach
Aha i neon czerwony.
Dodano do tego postu po 1 minucie 58 sekundach
A tylna sciane daj Pogostemon octopus.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

Dzik
Noble
Posty: 896
Rejestracja: ndz maja 02, 2021 4:04 pm
Lokalizacja: Bruksela
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Obsada do akwarium 112l Ameryka Południowa Towarzyskie

#5

Post autor: Dzik »

Czesc. Male akwarium = male ryby + male rosliny . Ryby , ktore podales sa ok ale pamietaj ,ze sa to gatunki stadne a 4 czy 6 sztuk to nie stado . Ponadto lepiej prezentuje sie wieksza ilosc jednego gatunku niz misz-masz wielogatunkowy . Oczywiscie nie zapominajmy o podobnych wymaganiach jesli chodzi o parametry wody itp . Na przyklad przytoczone tutaj neony /Innesa i czerwony / maja inne wymagania jesli chodzi o jeden z najwazniejszych parametrow ...a mowa o temperaturze , wiec mieszanie tych dwoch gatunkow uwazam za niefortunne . Natomiast na pielegniczki z kiryskami masz za mala powierzchnie dna . Kiryski to bardzo ruchliwe , wszedobylskie kreatury , ktore beda stresowac pielegniczki . Tak wiec ; dno zostawmy kiryskom , srodek neonom Innesa myslac o jakims dodatku na gore .
Awatar użytkownika

Autor
Baby Sharky
Gość
Posty: 7
Rejestracja: czw paź 14, 2021 5:52 pm
Lokalizacja: Kielce

Obsada do akwarium 112l Ameryka Południowa Towarzyskie

#6

Post autor: Baby Sharky »

Hej ! Co w takim razie proponujesz dodać do górnej partii ? Miałem oczywiście zamiar kupić przynajmniej kilkanaście neonków może nawet więcej bo są malutkie , i z 8 kirysków , o neonku czerwonym i innesa razem nic nie pisałem ale zapewne odnosisz się do propozycji kolegi wyżej , masz racje ryby o innych wymaganiach temperatury dlatego pisałem co do rzucić pod warunki które przedstawiłem jakie będą występowały w zbiorniku .

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Obsada do akwarium 112l Ameryka Południowa Towarzyskie

#7

Post autor: DanielP »

Twój zbiornik będzie dobry dla każdego gatunku apistogramma. Możesz w nim dać np. harem a. trifasciata plus drobnoustki i masz clean water. Jeżeli chcesz black water to możesz dać chociażby wspomniane neony innesa i a. barlowi :D Możliwości masz wiele.

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

Obsada do akwarium 112l Ameryka Południowa Towarzyskie

#8

Post autor: r10 »

Dzik pisze: czw paź 14, 2021 8:43 pmMale akwarium
Co za czasy, co za obyczaje :bęc:.
Miałem takie akwa (jeszcze gdzieś stoi nawet z wodą) i w nim chyba z pół kilo ryb, na oknie, rośliny rosły ryby rozmnażały się same jak głupie :pifffo:.

Baby Sharky pisze: czw paź 14, 2021 5:57 pmjble902
ogrzewanie eheim Jager 50 W
oświetlenie 2x16W
Będziesz miał ciepło już od samego filtra i oświetlenia, czyli wskazanie na takież rybki.

Silar pisze: czw paź 14, 2021 8:23 pmzawsze warto zainteresować się otoskami.
Nie idź tą drogą, chyba że lubisz miłość w jedną stronę.
-----
Moja ukochana zupcia (w kolejności dodawania uczestników):
otoski, kiryski, krewetki, ślimaki, neonki, gurami, molinezje, mieczyki, bocje (a widział ją kto od czasu wpuszczenia??).

Arowana
Gość
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 03, 2022 8:28 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Kacper
Płeć:

Obsada do akwarium 112l Ameryka Południowa Towarzyskie

#9

Post autor: Arowana »

Ja proponował bym pstrążenice marmurkowe. Są ładne, pływają przy tafli wody i będą idealnym uzupełnieniem obsady jaka proponujesz.
ODPOWIEDZ