Gupiki pomocy

Przedstawiciele: Gupiki, Endlerki, Mieczyki, Molinezje, ...
ODPOWIEDZ

Autor
Rechpol
Gość
Posty: 2
Rejestracja: sob paź 21, 2017 2:14 pm
Lokalizacja: Grojec

Gupiki pomocy

#1

Post autor: Rechpol »

Witam mam akwarium 55l filtra to aqua pat mini woda 28 stopni obsada 8 neonkow 2 kiryski i nieszczęśliwe gupiki
Otóż mam problem wszystkie ryby normalnie żyją tylko stopniowo gupiki zdychają niekiedy szybciej niekiedy minie z 1 miech i zdechnie co może być przyczyna wszystkie inne normalnie żyją karmię 1 raz na dzień posiadam rośliny

Wojtekxxx9
Fanatyk
Posty: 1927
Rejestracja: pn sty 29, 2018 5:06 pm
Lokalizacja: Warszawa Gocław
Na imię mam: Wojtekxxx9
Płeć:

Gupiki pomocy

#2

Post autor: Wojtekxxx9 »

Ups. Temperatura nie dla gupików i nie dla neonów Innesa. Kiryskom we dwójkę jest strasznie źle. Neon ingupik to inne parametry wody. Obsada do poprawy.
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Gupiki pomocy

#3

Post autor: Komarowa »

Gupiki lubia twarda wode i temperature max 25 nooo 26 tez obleci.karmione powinny być minimum 3× dziennie małymi ilosciami różnych pokarmów: suchy ,mrożony , żywy ze 2 x w tygodniu i np.spirulina.potrzebuja witamin dodawanych do wody powiedzmy raz w miesiącu. Nie znoszą wahań temperatury i syfu w wodzie.maja to zapewnione? Zalecane jest dodawanie odrobiny soli do wody ale bez sadyzmu bo ci zdechna kirysy.neony to tu pasują jak kij do doopy. Albo oddaj neony albo oddaj gupiki. A najpierw to sobie sprawdź jakie właściwie masz parametry.
Ostatnio zmieniony wt maja 22, 2018 9:06 pm przez Komarowa, łącznie zmieniany 1 raz.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
Awatar użytkownika

Miro
Arcymistrz
Posty: 4938
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 8:29 pm
Lokalizacja: Centrum
Płeć:

Gupiki pomocy

#4

Post autor: Miro »

To są ryby ze sklepu ?
Weź (ludzie oddają) od kogoś kto hoduje, rozmnaża już jakiś czas a nie będą zdychały.

wiktoraaa
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn lip 16, 2018 3:12 pm
Lokalizacja: rybnik
Na imię mam: Michał

Gupiki pomocy

#5

Post autor: wiktoraaa »

Ojojoj najlepiej żeby obniżyć temperaturę poniewaz ta jest dla nich za wysoka, gupiki lubią zimną wodę :OK:
ODPOWIEDZ