200l oświetlenie

Rodzaje. Ilość. Moc. Przeliczniki. Koszty.
ODPOWIEDZ

Autor
edwardo
Gość
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 24, 2021 11:52 pm
Lokalizacja: Lublin

200l oświetlenie

#1

Post autor: edwardo »

Witam mam parę pytań odnośnie oświetlenia do baniaka 200l docelowo chciałbym, żeby akwarium było low tech dla łatwiejszych roślin ew. nawożenie potas/żelazo. Czy warto teraz bawić się w świetlówki? czy może coś samemu lepiej jest skleić z pasków led, plexi, profil aluminiowy? zależałoby mi, żeby oświetlenie było budżetowe dodam, że akwarium ma 100cm długość 50 wysokość. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :pifffo:
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

200l oświetlenie

#2

Post autor: Lech-u »

edwardo pisze: pn sty 25, 2021 12:02 am żeby oświetlenie było budżetowe
Ile chcesz wydać na świeczki do tego akwarium?

Dav_id
Uczestnik
Posty: 47
Rejestracja: pt sty 15, 2021 9:20 pm
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Dawid
Płeć:

200l oświetlenie

#3

Post autor: Dav_id »

Ja u siebie chwilowo zrobiłem oswietlenie z naświetlaczy LED 30W. Początkowo były 4 szt. 120W) ale rośliny nie rosły do góry tylko się kładły. Podejrzewam brak jakiegoś składnika. Teraz gdy zmieniłem na 3 szt. Rośliny aż tak bardzo nie bąblują nie mam efektu wody gazowanej w akwarium a rośliny nareszcie ruszyły do góry. Wyszło prosto i tanio chociaż jakbyś tak chciał na stałe to trzeba popracować nad estetyka i wysokością od lustra wody. Obrazek

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka


Autor
edwardo
Gość
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 24, 2021 11:52 pm
Lokalizacja: Lublin

200l oświetlenie

#4

Post autor: edwardo »

Lech-u pisze: pn sty 25, 2021 8:11 am
edwardo pisze: pn sty 25, 2021 12:02 am żeby oświetlenie było budżetowe
Ile chcesz wydać na świeczki do tego akwarium?
Zależy ale myślę, że 250-300zł jakoś max chyba;p.
Dodano do tego postu po 10 minutach 42 sekundach
Dav_id pisze: pn sty 25, 2021 8:34 am Ja u siebie chwilowo zrobiłem oswietlenie z naświetlaczy LED 30W. Początkowo były 4 szt. 120W) ale rośliny nie rosły do góry tylko się kładły. Podejrzewam brak jakiegoś składnika. Teraz gdy zmieniłem na 3 szt. Rośliny aż tak bardzo nie bąblują nie mam efektu wody gazowanej w akwarium a rośliny nareszcie ruszyły do góry. Wyszło prosto i tanio chociaż jakbyś tak chciał na stałe to trzeba popracować nad estetyka i wysokością od lustra wody. Obrazek

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
Na czym je masz przymocowane? i oprócz kosztów naświetlaczy to w jaki musiałbym się wyposażyć zasilacz? zakładając, że zamonowałbym 3x30w
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

200l oświetlenie

#5

Post autor: Lech-u »

edwardo pisze: pn sty 25, 2021 11:58 am Zależy ale myślę, że 250-300zł jakoś max chyba;p.
To nie kombinuj tylko kup gotową lampę AquaEl Slimm na przykład w jednym ze sklepów internetowych

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

200l oświetlenie

#6

Post autor: DanielP »

Ja spróbowałbym samodzielnie zrobić na aluminiowym profilu oświetlenie z modułów led. Profil kosztuje grosze a moduły również. Możesz wybrać sobie barwy jakie chcesz i będzie tanio i dobrze, tym bardziej, że jak zaznaczyłeś, nie będziesz miał wymagających roślin.
ODPOWIEDZ