Naprawa belki LED - potrzebny spec ;)

Rodzaje. Ilość. Moc. Przeliczniki. Koszty.
ODPOWIEDZ

Autor
Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Naprawa belki LED - potrzebny spec ;)

#1

Post autor: Dejw »

Kilka lat temu kupiłem zestaw w skład którego wchodziła belka LED autorstwa kolegi Rafik
.
Niestety część LEDów (jedna sekcja) przestała świecić, a ja nie znam się na elektronice na tyle, żeby samemu w tym grzebać.
Belka ma 48W, składa się z 48 LEDów - 40 białych i 8 kolorowych. Białe są podzielone na 4 sekcje po 10 sztuk i jedna taka sekcja przestała świecić, najprawdopodobniej na skutek pryskania wody na spód belki.
Niestety z Rafik'iem nie mogę się skontaktować przez forum, na SMS też nie odpowiada. Szukam więc kogoś, kto ogarnia temat i byłby mi w stanie pomóc. Ewentualnie jeśli posiadacie jakiś alternatywny kontakt do Rafała, będę wdzięczny za podesłanie namiarów lub skontaktowanie mnie z nim.
Awatar użytkownika

JJP2
Noble
Posty: 642
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 12:56 am
Lokalizacja: Ciupagi
Na imię mam: Piotr

Naprawa belki LED - potrzebny spec ;)

#2

Post autor: JJP2 »

A na pomiarze napięcia się znasz?

Autor
Dejw
Zapaleniec
Posty: 394
Rejestracja: ndz maja 17, 2015 12:13 am
Telefon: Samsung
Lokalizacja: Miasto, dzielnica, ulica
Na imię mam: Mam
Płeć:

Naprawa belki LED - potrzebny spec ;)

#3

Post autor: Dejw »

Dałbym radę, ale nie mam miernika... No i największym problemem jest rozebranie tej belki, bo ona ma z centymetr grubości i nie mam pojęcia, jak jest zmontowana - czy sklejona, czy jakoś poskręcana, czy na jakieś zaczepy...
Dlatego chciałem się skontaktować z jej autorem, ale to trudne (chociaż widzę, że na OLX ma wystawione podobne belki i podany ten sam telefon...).
ODPOWIEDZ