Identyfikacja zbrojnikow

Przedstawiciele: zbrojniki, kiryski, sumiki
ODPOWIEDZ

Autor
Sebzje
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: pn lis 23, 2020 10:46 am
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Seb

Identyfikacja zbrojnikow

#1

Post autor: Sebzje »

ObrazekDostałem w pakiecie kilkadziesiąt rybek a wśród nich takie oto okazy. Czy to pospolite ancistrusy sp czy może jakieś rzadsze L???:)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Identyfikacja zbrojnikow

#2

Post autor: Tygrys »

Pospolite ancitrusy,, masz tak 1 samiec i dwie samice.
zawieszony profil

Autor
Sebzje
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: pn lis 23, 2020 10:46 am
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Seb

Identyfikacja zbrojnikow

#3

Post autor: Sebzje »

W sumie mam 2 samce i 3 samice. Poprostu mają fajny żółtawy odcień kropek:)
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Identyfikacja zbrojnikow

#4

Post autor: Tygrys »

Tak się dzieje jeśli pochodzą od złotej pary.U mnie od złotej pary 10% narybku właśnie tak była.Teraz im daj dwie groty dla ancitrusa.
zawieszony profil
Awatar użytkownika

lwica79
Zapaleniec
Posty: 206
Rejestracja: ndz lis 29, 2009 11:37 pm
Lokalizacja: Biała Podlaska
Na imię mam: Edyta
Płeć:

Identyfikacja zbrojnikow

#5

Post autor: lwica79 »

ja bym powiedziała, że to bardziej mieszanka z LDA16 . Po krzyżowaniu "Niebieskich" i Albionosów wychodzą jedne i drugie, ale raczej nie takie. Kiedy pomarańcz zastępuje białe kropki to już coś właśnie z LDA16 - przy czym wzorcowe (czyste) LDA16 to już bez kropek a w łatki .
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Identyfikacja zbrojnikow

#6

Post autor: Tygrys »

lwica79
U mnie się krzyżowała samica ld16 ze złotym samcem i tez takie wychodziły jak ze zwykłym ancitrusem.

Na tej fotce, choć trochu nie ostra to lda 16 jest
zawieszony profil

Autor
Sebzje
Uczestnik
Posty: 42
Rejestracja: pn lis 23, 2020 10:46 am
Lokalizacja: Lublin
Na imię mam: Seb

Identyfikacja zbrojnikow

#7

Post autor: Sebzje »

ObrazekObrazekPostaram się ta Panią znowu sfotografować bo się skubana schowała pod domkiem i nie miałem kiedy jej cyknac fotki. Mam jaskinie ale jak narazie moje zbrojniki wycierała się tylko w statku. Plus że mają wiec j miejsca i 2 wyjścia minus że za każdym razem dowiaduje się o wytarciu dopiero gdy się orientuje że samca już nie widzę 2-3 dzień:D nie wiem jak wy ale mi się te zbrojniki coraz bardziej podobają i już nie mogę się doczekać jak będą dzieci tych rybek będą wyglądać. Wszystkie które teraz kupiłem są żółte ale zakładam że są młode jeszcze nie wybarwione.

Ten tatuś 2 razy się wytarl z pospolitym sp i 2 razy wszystkie z miotu wyszły czarne:( ach ta genetyka i geny dominujące mamusi
Ostatnio zmieniony pt sty 01, 2021 9:26 pm przez Sebzje, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

Identyfikacja zbrojnikow

#8

Post autor: Tygrys »

Zamek wywal bo to kicz i sam przyznałeś że nie wiesz kiedy jest tarło.Kup takie groty 2 ,żeby samce się nie biły o jedną.
groty jakich ja używam są mojej galeir .
Ostatnio zmieniony pt sty 01, 2021 9:25 pm przez Tygrys, łącznie zmieniany 1 raz.
zawieszony profil

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Identyfikacja zbrojnikow

#9

Post autor: DanielP »

Ancistrus sp i inne krzyżówki rozmnażają się łatwo i do rozrodu jest im potrzebna jakaś ciasna i najlepiej dopasowana do ich wielkości ,,szczelina". To prawda,że najlepsze do ich rozmnażania są groty ale równie dobrze mogą to być łupiny kokosa czy inne ozdoby. Najważniejsza jest praktyczność ich zastosowania a kwestia estetyczność i jej odbioru przez innych akwarystów to rzecz gustu :D
ODPOWIEDZ