Glonojad albino, prośba o poradę..

Przedstawiciele: zbrojniki, kiryski, sumiki
ODPOWIEDZ

Autor
Sogobi
Bywalec
Posty: 55
Rejestracja: sob sie 30, 2014 11:14 am
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Magda
Płeć:

Glonojad albino, prośba o poradę..

#1

Post autor: Sogobi »

Witam. Mam nietypowe pytanie do bardziej doświadczonych zbrojnikowców. Czy młode na zdjęciach są osobnikami weloniastymi? Czy rzeczywiście glonojady weloniaste mają kilka rodzajów? To znaczy sa welony normalne i welony "long tail"?
Już tłumaczę o co chodzi. Zakupiłam z netu 5 szt. "glonojadów Albino welon". Po dostarczeniu okazało się że 2szt mają ładne długie ogony i płetwy, a 3 pozostałe wyglądają normalnie. Jak napisałam z reklamacją, to osoba sprzedająca się na mnie wydarła że jestem ignorantką i się nie znam i że są welony normalne, które dostałam 3 i welony "long tail" które są dużo droższe i których nie powinnam dostać.. Czy rzeczywiście? Chcę dopytać.. Są Glonojady normalne, glonojady welonowe i glonojady welonowe "long tail"? Bo do tej pory nigdy o tym nie słyszałam..
Poniżej zdjęcia.. Z góry przepraszam za kiepską jakość, ale te maluchy są strasznie szybkie..
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony pt cze 12, 2020 5:21 pm przez Sogobi, łącznie zmieniany 1 raz.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

Glonojad albino, prośba o poradę..

#2

Post autor: DanielP »

Być może taki jest efekt zdjęć ale jak dla mnie są to zwykle albino a nie weloniaste. Z tego co wiem to nie ma odmian form weloniastych. Moim zdaniem jest to jakiś chwyt marketingowy. Wiem,że każda ryba jest piękna ale to są zwykle kundelki więc nie wiem czym sprzedawca się tak zachwycał mówiąc,że nie powinnaś ich dostać.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Glonojad albino, prośba o poradę..

#3

Post autor: Lech-u »

To na pewno nie są weloniaste. Normalne, zwykłe "glonki"
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Glonojad albino, prośba o poradę..

#4

Post autor: Ziemiojad »

DanielP pisze: pt cze 12, 2020 10:58 pm Być może taki jest efekt zdjęć ale jak dla mnie są to zwykle albino a nie weloniaste. Z tego co wiem to nie ma odmian form weloniastych. Moim zdaniem jest to jakiś chwyt marketingowy
Weloniaste niestety są. Ale mają takie rozszerzone końcówki pletw. Twoje wyglądają na 99 procent na zwykłe chociaż kto wie co z nich wyrośnie...
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Glonojad albino, prośba o poradę..

#5

Post autor: Komarowa »

Jak teraz wyglądają maluchy ?
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.
ODPOWIEDZ