proszę o pomoc w zidentyfikowaniu

Przedstawiciele: zbrojniki, kiryski, sumiki
ODPOWIEDZ

Autor
olka220
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: ndz maja 14, 2017 7:13 pm
Lokalizacja: żyrardów
Na imię mam: ola
Płeć:

proszę o pomoc w zidentyfikowaniu

#1

Post autor: olka220 »

Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu tego zbrojnika i określenie jakiej jest płci , chciałabym dokupić drugiego do pary.
Obrazek
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika

Tygrys
Guru
Posty: 2422
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 3:12 pm
Lokalizacja: malopolska
Płeć:

proszę o pomoc w zidentyfikowaniu

#2

Post autor: Tygrys »

Nie wiem co to za zbrojnik ,ale podłoże do bani ,powinien byc piasek :!: :!: :!: :!: i jaki litraż tego akwarium :?: :?: :?: To jak go kupowałaś w sklepie nie pisało na szybie co to za ryba :?: :?: :?:
zawieszony profil

eratez
Zapaleniec
Posty: 344
Rejestracja: ndz lis 20, 2016 2:42 am
Lokalizacja: Z internetów

proszę o pomoc w zidentyfikowaniu

#3

Post autor: eratez »

L-201 :?: samica :?: nie wiem, nieznam się, ale się wypowiem :razz:

Autor
olka220
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: ndz maja 14, 2017 7:13 pm
Lokalizacja: żyrardów
Na imię mam: ola
Płeć:

proszę o pomoc w zidentyfikowaniu

#4

Post autor: olka220 »

Nie w sklepie nikt nie wiedział co to za cudo , co do podłoża od zawsze takie stosowałam i nie będę go zmieniać aczkolwiek nie twierdze że nie masz racji . U mnie zbrojniki mieszkają na takim i się rozmnażają więc chyba bardzo im nie przeszkadza.


W L201 samce nie mają rogów. Więc ciężko stwierdzić czy to samica ponoć samce mają smuklejsze pyski . Wyczytałam na necie .

Zbyszek
Zapaleniec
Posty: 440
Rejestracja: śr kwie 03, 2013 4:32 pm
Lokalizacja: Brwinów
Płeć:

proszę o pomoc w zidentyfikowaniu

#5

Post autor: Zbyszek »

Może to być l 201 - to jedne z najpopularniejszych zbrojników, ale jak dla mnie to l 201 ma większe i więcej kropek. Bardziej mi pasuje na l 28.
Najlepiej przejrzyj tę stronę i coś dopasuj :) http://www.l-welse.com/index.php?page=l1
Jeśli to taki mniej kropkowany l 201 to wygląda na samca.
Ostatnio zmieniony wt lip 11, 2017 7:00 pm przez Zbyszek, łącznie zmieniany 1 raz.

Autor
olka220
Gaduła
Posty: 151
Rejestracja: ndz maja 14, 2017 7:13 pm
Lokalizacja: żyrardów
Na imię mam: ola
Płeć:

proszę o pomoc w zidentyfikowaniu

#6

Post autor: olka220 »

Po wpuszczeniu do zbiornika widać jak wachluje płetwami samice chyba tego nie robią ? Też mi bardziej na samca wygląda i gania samca zbrojnika niebieskiego.
Już przeglądam link
Dziękuję za odpowiedzi
Dodano po przerwie do tego postu:
Już wszystko wiem to samiec z gatunku LDA31teraz szukam samiczek do towarzystwa, dziękuję za pomoc
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

proszę o pomoc w zidentyfikowaniu

#7

Post autor: Lech-u »

TYGRYS pisze: ale podłoże do bani ,powinien byc piasek
Tygrys, a wiesz o tym, że w Amazonce bardzo często na dnie jest żwirek? I tam właśnie żyje większość naszych zbrojników.
Skąd masz takie dane, że POWINIEN być piasek?
Awatar użytkownika

rudy1986
Guru
Posty: 2966
Rejestracja: śr kwie 06, 2011 9:57 pm
Telefon: 531694684
Lokalizacja: Goclaw/Legionowo
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

proszę o pomoc w zidentyfikowaniu

#8

Post autor: rudy1986 »

Lech-u pisze:
TYGRYS pisze: ale podłoże do bani ,powinien byc piasek
Tygrys, a wiesz o tym, że w Amazonce bardzo często na dnie jest żwirek? I tam właśnie żyje większość naszych zbrojników.
Skąd masz takie dane, że POWINIEN być piasek?
Z internetow:P i yutubow

telefonotapatalkniete

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

proszę o pomoc w zidentyfikowaniu

#9

Post autor: DanielP »

Ja również zgadzam się z tym,że dla zbrojasów najlepszy jest piasek. Owszem w naturze mają one żwirek ale jest też i piasek więc mają z czego ,,wybierać":-)Jeśli mowa o sposobie pobierania przez nie pokarmu to napewno lepszy dla nich jest piasek lub żwirek ale tylko ten z łagodnym krawędziami. Osobiście nigdy nie zamieniłbym piasku na sam żwirek,mieszanka tak. Po pierwsze mam ziemiojady i zbrojniki a one kochają to podłoże i łatwo jest utzymać a takim akwarium ,,porządek":-)

Wojtekxxx9

proszę o pomoc w zidentyfikowaniu

#10

Post autor: Wojtekxxx9 »

Moje zbrojniki na korzeniu 90% siedzą

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

proszę o pomoc w zidentyfikowaniu

#11

Post autor: rupert »

DanielP pisze: dla zbrojasów najlepszy jest piasek
DanielP pisze: one kochają to podłoże
Powiedziały Ci to 24 Grudnia?
Awatar użytkownika

marcinzabki29
Cesarz
Posty: 10975
Rejestracja: pn kwie 13, 2015 9:15 pm
Lokalizacja: Ząbki
Na imię mam: Marcin
Płeć:

proszę o pomoc w zidentyfikowaniu

#12

Post autor: marcinzabki29 »

DanielP pisze: w naturze mają one żwirek ale jest też i piasek więc mają z czego ,,wybierać"
U mnie też mają wybór - prawie zawsze wybierają żwirek.
Pozdrawiam Marcin

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

proszę o pomoc w zidentyfikowaniu

#13

Post autor: DanielP »

marcinzabki29 pisze:
DanielP pisze: w naturze mają one żwirek ale jest też i piasek więc mają z czego ,,wybierać"
U mnie też mają wybór - prawie zawsze wybierają żwirek.
Wybierają żwirek ponieważ w jego zakamarkach mogą znaleść resztki jedzenia:-)
Dodano po przerwie do tego postu:
rupert pisze:
DanielP pisze: dla zbrojasów najlepszy jest piasek
DanielP pisze: one kochają to podłoże
Powiedziały Ci to 24 Grudnia?
Kiepski żart. Ta parafraza jest zupełnie błędna.
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

proszę o pomoc w zidentyfikowaniu

#14

Post autor: rupert »

DanielP pisze: Kiepski żart
Przecież to nie jest żart. Tylko zapytałem bo jestem ciekawy skąd wiesz jakie podłoże kochają zbrojniki?

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

proszę o pomoc w zidentyfikowaniu

#15

Post autor: DanielP »

rupert pisze:
DanielP pisze: Kiepski żart
Przecież to nie jest żart. Tylko zapytałem bo jestem ciekawy skąd wiesz jakie podłoże kochają zbrojniki?
Słowa ,, kochają" użyłem jako przenośnie i nie należy traktować go dosłownie:) Chciałbym zaznaczyć tez, że nie będę upierał się przy niczym na siłę gdyż nie jestem akwarystycznym ortodoksem. Kierujmy się własnymi poglądami i sumieniem. Jeśli piszemy na temat warunków hodowlanych zbrojników to na starcie należy podzielić je na dwie grupy:
- pierwsza z nich to warunki jakie zapewniamy zbrojnikom w akwariach. To jaki mamy wystrój zbiornika zależy od nas samych, od tego czy chcemy mieć akwarium biotopowe czy nie. Na efekt końcowy duży wpływ mają: prasa, książki, internet oraz doświadczenia innych akwarystów. Początkujący akwaryści często pomijają kwestię biotopowości( naturalnych warunków) i kierują się tym co jest ładniejsze(kolorowe podłoża, ryby- hybrydy itp.). Sytuacje tą nakręca rynek. Dojrzały i świadomy akwarysta wszystko dobiera starannie.
- druga to naturalne warunki w jakich żyją ryby i zbrojniki.
Swoją wiedzę o akwarystyce posiadam jak większość akwarystów z prasy, książek, internetu i doświadczeń innych. Niekiedy ta wiedza uzyskiwałem od znajomych akwarystów, którzy sami podróżują i poławiają ryby w najdalszych zakątkach świata np: w Amazonce z której pochodzi większość naszych zbrojników. Tak więc np. zbrojnik L 183 występujący w biotopie czarnych wód o parametrach ph- 4.5-6 ma w naturze jako podłoże piach, glinę i butwiejącą materię organiczna. Należy pamiętać również o tym, że podłoże ma również istotny wpływ na parametry wody. W Amazonce mamy również wody przejrzyste i wody białe. Jako podłoże możemy spotkać tam również glinę i piasek ale także żwirek i skałki. W erze internetu wszystko możemy tam znaleźć. zachęcam wszystkich do zagłębiania się w wiedzę:) Natura potrafi być zmienną i zbrojniki czy ryby dotychczas spotykane w wodach z podłożem piaszczystym możemy spotkać, w wodach z podłożem, którego głównym składnikiem jest żwirek. Podsumowując chciałbym napisać to, że nie chcę przekonywać nikogo na siłę do swoich racji. Dla swoich zbrojników wybrałem piasek ponieważ uważam to za stosowne i adekwatne do zdobytej wiedzy ale także na ten wybór miały wpływ walory estetyczne czyli łatwość czyszczenia dna itp...
Awatar użytkownika

rupert
Uzależniony
Posty: 630
Rejestracja: sob sty 17, 2015 11:47 am
Lokalizacja: Warszawa, Tarchomin
Na imię mam: Hubert
Płeć:

proszę o pomoc w zidentyfikowaniu

#16

Post autor: rupert »

DanielP pisze:nie chcę przekonywać nikogo na siłę do swoich racji Dla swoich zbrojników wybrałem piasek ponieważ uważam to za stosowne i adekwatne do zdobytej wiedzy
Ktoś inny na podstawie zdobytej wiedzy a także podczas kilkunastoletniej praktyki może uznać, że najodpowiedniejszym podłożem dla zbrojników jest żwirek kwarcowy. I też może mieć racje.
Wiec dla mnie bez sensu jest pisanie, że zbrojniki muszą mieć piasek bo one to kochają, są szczęśliwe, zadowolone i uśmiechają się dzięki niemu przez szybę.

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

proszę o pomoc w zidentyfikowaniu

#17

Post autor: DanielP »

rupert pisze:
DanielP pisze:nie chcę przekonywać nikogo na siłę do swoich racji Dla swoich zbrojników wybrałem piasek ponieważ uważam to za stosowne i adekwatne do zdobytej wiedzy
Ktoś inny na podstawie zdobytej wiedzy a także podczas kilkunastoletniej praktyki może uznać, że najodpowiedniejszym podłożem dla zbrojników jest żwirek kwarcowy. I też może mieć racje.
Wiec dla mnie bez sensu jest pisanie, że zbrojniki muszą mieć piasek bo one to kochają, są szczęśliwe, zadowolone i uśmiechają się dzięki niemu przez szybę.
A gdzie ja napisałem,że zbrojniki ,,muszą mieć piasek"??Poza tym myślałem,że kwestia użytego przeze mnie słowa ,,kochają" też jest już wyjaśniona. Uważam,że nie Potrafisz czytać ze zrozumieniem i upierasz się przy swoim używając dziwnych określeń:,,są szczęśliwe,zadowolone i uśmiechają się...". Ja o czymś takim wogóle nie wspominałem.Dla mnie ta kwestia jest wyjaśniona. Ja dla swoich zbrojników zawsze będę używał jako podłoże piasku lub mieszanki piasku i żwirku.Dlaczego tak robię?Odpowiedź napisałem we wcześniejszych wątkach a każdy niech używa takiego podłoża jakiego chce!
ODPOWIEDZ