Kiryśnik - tempo wzrostu.

Przedstawiciele: zbrojniki, kiryski, sumiki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
michal78
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Kiryśnik - tempo wzrostu.

#1

Post autor: michal78 »

Witam, od 2 miesięcy w moim akwarium przebywa młody kiryśnik (trafił nieco nieplanowo, przyjąłem go gdyż znajomy nie mógł go dłużej mieć) Jest jedynym przedstawicielem swojego gatunku ale dobrze dogaduje się ze stadem kirysków. Wiem że moje obecne akwarium 90 L (do tego dość wysokie , zatem o niezbyt dużej powierzchni dna) jest dla niego docelowo zbyt małe. Gdy kiryśnik do mnie trafił miał około 4 cm, tyle co kiryski, teraz po 2 miesiącach ma ok 7cm. Wiem że ryba ta osiąga niekiedy nawet 18cm, pytanie po jakim czasie stanie się zbyt duży by mógł przebywać w 90 L ? Biorę dość poważnie pod uwagę urządzenie zbiornika 2-3x większego niż obecny, jednak nie w tym roku.
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane...
Awatar użytkownika

Autor
michal78
Zapaleniec
Posty: 214
Rejestracja: czw sty 26, 2017 8:40 pm
Lokalizacja: Lublin
Płeć:

Kiryśnik - tempo wzrostu.

#2

Post autor: michal78 »

Odświeżę stary temat, na który na razie nikt nie odpowiedział. Ów kiryśnik nadal u mnie jest, zgodnie z planami o których pisałem , zmieniłem zbiornik na 200L, mam jednak wrażenie że kiryśnik już jakby specjalnie nie rósł. Ma teraz około 8cm (myślę że ma około roku, u mnie jest od kwietnia). Czy możliwym jest aby skarłowaciał przez to że przez 8 miesięcy trzymałem go w 90L i teraz pomimo większej przestrzeni stracił szanse na większy rozmiar ?
Ryby, moje ryby
Coście mi zrobiły
Hej ryby malowane
Cynicznie roześmiane...
Awatar użytkownika

aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Kiryśnik - tempo wzrostu.

#3

Post autor: aquilamp »

Raczej nie. Prędzej zmieniły się warunki żywieniowe i już tak łatwo nie ma aby zdobyć pokarm . Ale jak to w przyrodzie bywa wszystko się wyrówna i zdąży jeszcze urosnąć . Kiedyś w przedszkolu mojego syna dokarmiałem rybki żywym pokarmem. Warunki miały ubogie bo jedynie 60l. A kirysnik który tam pływał w 3 lata osiągnął z 15 cm .
ODPOWIEDZ