Zbrojniki

Przedstawiciele: zbrojniki, kiryski, sumiki
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
LESZEK
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 7:13 pm
Telefon: 661952074
Lokalizacja: Garwolin
Na imię mam: Leszek
Płeć:

Zbrojniki

#1

Post autor: LESZEK »

Mam pytanie.Czy temp.30#C nie jest za wysoka dla glonków??ostatnio [od ok miesiąca] pokolei ,,odlatują,,.Nawet tatuś moich wszystkich małych które kiedyś miałem[wsumie ok1000 szt]20 cm odleciał.Inne ryby bardzo ok.Proszę o podpowiedz.
Leszek
Awatar użytkownika

KWIATEK
Zapaleniec
Posty: 258
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zbrojniki

#2

Post autor: KWIATEK »

Ja mam od 2tyg 33 i nic się nie dzieje a mam 8-L134,5-L201,2-L015
http://www.forumzbrojnikowe.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

KWIATEK
Zapaleniec
Posty: 258
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zbrojniki

#3

Post autor: KWIATEK »

No ja akurat dogrzewam je tak celowo.
http://www.forumzbrojnikowe.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Autor
LESZEK
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 7:13 pm
Telefon: 661952074
Lokalizacja: Garwolin
Na imię mam: Leszek
Płeć:

Re: Zbrojniki

#4

Post autor: LESZEK »

No to już niewiem.Padł duży samiec,niedawno kilka małych,ok3-4 cm,teraz widze że jedna samiczka jest jakaś chuda i dostała jakiś jasnych plam,kropek czy cuś takiego.Reszta załogi ok.woda co tydzień podmieniana na odstaną powietrza full,anubiasy rosną i kwitną jak głupie.Poczekamy zobaczymy.
Leszek
Awatar użytkownika

Autor
LESZEK
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 7:13 pm
Telefon: 661952074
Lokalizacja: Garwolin
Na imię mam: Leszek
Płeć:

Re: Zbrojniki

#5

Post autor: LESZEK »

Kochana .ospa przy 30#C.Raczej niemożliwe.nigdy się z tym nie spotkałem.A poza tym skąd?Nic nowego.Dla mnie chemia to już naprawde ostateczność,nic nie leje na ogół.
Leszek
Awatar użytkownika

Autor
LESZEK
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 7:13 pm
Telefon: 661952074
Lokalizacja: Garwolin
Na imię mam: Leszek
Płeć:

Re: Zbrojniki

#6

Post autor: LESZEK »

Nieeeeeeeeee
Leszek
Awatar użytkownika

ryba
Bywalec
Posty: 70
Rejestracja: pt cze 24, 2011 11:36 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zbrojniki

#7

Post autor: ryba »

Rozumiem, że przez miesiąc czasu utrzymuje Ci się tak wysoka temperatura? Czemu masz taką wysoką, na dworze przecież wczesna wiosna zamiast lata ;). Przydadzą się testy. Czy coś zmieniałeś ostatnio w akwarium? Jakieś nowe ryby? Dekoracje? Jaki litraż akwarium i pełna obsada? Napisz coś więcej o akwa.
Awatar użytkownika

Autor
LESZEK
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 7:13 pm
Telefon: 661952074
Lokalizacja: Garwolin
Na imię mam: Leszek
Płeć:

Re: Zbrojniki

#8

Post autor: LESZEK »

Temp.mam taką bo mam 4 szt.niedużych jeszcze paletek.Są neonki chyba 10 szt,3 kosiarki,3 kiryski. i to na tyle.Baniak 200l.Światło ok,8 godz.dziennieRyby te są ze sobą ok.pół roku.Nowości wszelakich daaaaaaaawno nie było.Właśnie zmieniam wode
Ostatnio zmieniony śr sie 10, 2011 5:10 pm przez LESZEK, łącznie zmieniany 1 raz.
Leszek
Awatar użytkownika

KWIATEK
Zapaleniec
Posty: 258
Rejestracja: czw sty 21, 2010 4:43 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zbrojniki

#9

Post autor: KWIATEK »

A paletki nie mają żadnych pasożytów wewnętrznych?Ja niestety z zakupionymi altumami w kwietniu przytargałem sobie nicienie z którymi walczę.
http://www.forumzbrojnikowe.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika

Hornet
Fanatyk
Posty: 1108
Rejestracja: wt lip 07, 2009 3:17 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Płeć:

Re: Zbrojniki

#10

Post autor: Hornet »

Zbrojniki nie tyle są wrażliwe na wysoką temperaturę co zbyt małą zawartość tlenu który może się wtedy rozpuścić w wodzie... praktycznie wszystkie zbrojniki to ryby wód szybko płynących i skalistego dna więc wody dobrze natlenionej... i tu szukałabym przyczyny zgonów rybek... wysoka temperatura nie pozwala na rozpuszczenie odpowiedniej ilości tlenu... U mnie jeśli temperatura zaczyna przekraczać 29 st. to wszystkie filtry są ustawiane na maksymalny przepływ a napowietrzacze na maksymalne obroty natomiast jeśli temperatura jest powyżej 32 st. to do każdego zbiornika wkładam dodatkowe silne napowietrzanie... Niestety wszystkie te urządzenia robią mi "pralki" ze zbiorników tym bardziej że mam przeciętną 3-krotną nadfiltrację w każdym zbiorniku ale nawet lorcie które są wrażliwe dają wtedy radę i nie zauważyłam żadnego padnięcia rybci związanego ze zbyt wysoką temperaturą...
Warchoł! - krzyczą. Nie zaprzeczam tylko własnym prawom ufam...

Wola moja jest jak szabla nagniesz ją za mocno - pęknie.
A niewprawną puścisz dłonią w pysk odbije stali siła
Tak się naucz robić bronią by naturą swą służyła.
Awatar użytkownika

Autor
LESZEK
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 7:13 pm
Telefon: 661952074
Lokalizacja: Garwolin
Na imię mam: Leszek
Płeć:

Re: Zbrojniki

#11

Post autor: LESZEK »

Do tej pory objawów nicieni nie zauważyłem.Hornet, Powietrze mam non stop na full z atmana 201.a i lorcie od Ciebie mają sie ok,urosły i są piękne.A pralke to i ja mam,w moim 200l chodzi jbl e 1500 i ten atman na dużej gąbce.
Leszek
Awatar użytkownika

Hornet
Fanatyk
Posty: 1108
Rejestracja: wt lip 07, 2009 3:17 pm
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Płeć:

Re: Zbrojniki

#12

Post autor: Hornet »

To może jednak zbyt długotrwała wysoka temperatura szkodzi glonkom... albo przyczyna jest rzeczywiście zupełnie inna... może coś w "chemii" zbiornika zostało zaburzone i np uwalnia się w taki sposób że akurat zbrojniki są na to najbardziej narażone...
Warchoł! - krzyczą. Nie zaprzeczam tylko własnym prawom ufam...

Wola moja jest jak szabla nagniesz ją za mocno - pęknie.
A niewprawną puścisz dłonią w pysk odbije stali siła
Tak się naucz robić bronią by naturą swą służyła.
Awatar użytkownika

Autor
LESZEK
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 7:13 pm
Telefon: 661952074
Lokalizacja: Garwolin
Na imię mam: Leszek
Płeć:

Zbrojniki.

#13

Post autor: LESZEK »

Powracając do tematu.Chyba znalazłem przyczynę padania moich zbrojników,mianowicie ,ok miesiąca lub lepiej padł mi duży samiec,tatuś,ale chyba ze starości.A do tej pory wyleciały,dziś ostatnie z czterech,samice.Tylko zadziwiające było to że każda zanim znalazłem ją padniętą,miała już rozpruty brzuch,a w nim resztki ikry bo reszte reszta zjadła.Wniosek ,one poprostu potrzebowały chłopa.Tak mi się wydaje. :?:
Leszek

dziama
Gaduła
Posty: 161
Rejestracja: sob lut 26, 2011 5:36 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Zbrojniki

#14

Post autor: dziama »

A to nie jest tak, że ciało po śmierci puchnie i może dlatego miały pęknięte brzuchy? Tak się zastanawiam bo trochę przerażające jest to, że z braku chłopa pęka brzuch :x
Awatar użytkownika

Autor
LESZEK
Gaduła
Posty: 141
Rejestracja: ndz paź 17, 2010 7:13 pm
Telefon: 661952074
Lokalizacja: Garwolin
Na imię mam: Leszek
Płeć:

Re: Zbrojniki

#15

Post autor: LESZEK »

No nie aż tak dosłownie.Wróciłem z pracy dziś a ona już była padnięta a z brzuszka wystawały jej złoto żółte jajeczka.reszta też tak miała.OKROPNE ale prawdziwe
Leszek

Aleksander Stefaniak
Bywalec
Posty: 58
Rejestracja: sob sty 05, 2013 8:32 pm
Telefon: 502678377
Lokalizacja:

Zbrojniki

#16

Post autor: Aleksander Stefaniak »

Chłopaki i Panie - wysoka temperatura nie jest przyczyną padania zbrojników.
Nie wiem jaki gatunek posiadasz Leszku ale znając życie jest to popularny Ancistrus sp. Temp nawet 33 przyśpieszy metabolizm i oczyści organizm ryb i przy okazji usunie patogeny jak ospa, mykoza itd.
Podpowiem że w temp 31-33 niektóre gatunki się wycierają a mam 86gatunków zbrojników chyba że jutro dojdą mi nowe gatunki to będę mieć 87 :) tak więc trochę doświadczenia mam w tej dziedzinie.
ODPOWIEDZ