Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

Przedstawiciele: pyszczaki, pielęgnice, pielęgniczki, paletki, skalary
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#31

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Ostatni post z poprzedniej strony:

To wobec tego może przyjmijmy zasadę, że w ogóle nie będziecie na tym forum pisać o pielęgniczkach.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#32

Post autor: Bożena »

Ale ja przepraszam niby dlaczego. Bo koledzy z apisto zapraszają na swoje forum??
owszem jestem tam zarejestrowana, ale... no właśnie rzadko zaglądam-raczej gościnnie i prawdę mówiąc jakoś lepiej czuję się tu.
I nie widze powodu żeby warszawscy akwaryści nie mieli możliwości rozmawiać na warszawskim forum o wszystkich gatunkach jakie mieli, mają i mieć będą.
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

dariusz.b
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 11:08 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#33

Post autor: dariusz.b »

Bożena jesteś mistrzem i wiesz co mówisz
PIERDOLĘ ADMINÓW
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#34

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Bożena pisze:I nie widze powodu żeby warszawscy akwaryści nie mieli możliwości rozmawiać na warszawskim forum o wszystkich gatunkach jakie mieli, mają i mieć będą.
Ja też nie widzę powodu, ale najwyraźniej koledzy z apisto tak, skoro tak stanowczo odmawiają dzielenia się swoją wiedzą tutaj.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#35

Post autor: Majszczur »

mpaw pisze: Wszystkie podstawowe informacje znajdują się na głównej stronie apisto.pl dział FAQ oraz więcej doświadczeń w dziale Artykuły

No oczywiście, że są, ale fawa chcialaby mieć swój dział pielęgniczkowy i nie widzę w tym nic złego. A jesli chodzi o wyważanie otwartych drzwi... hmmm... tak samo możnaby skomentować dyskusje na apisto i uznać je za niepotrzebne powielanie faktów już zauważonych, w końcu na cichlidae.com to wszystko zostało juz wcześniej napisane...

Naprawdę nie rozumiecie dlaczego fajnie byłoby dla niektórych debiutujących w apisto osób mieć taki pielęgniczkowy kącik na fawie? nie każdy jest apistomaniakiem z kilkunastoma baniakami z apisto. Ale jest wiele osób które pielędniczki mają, czy przy okazji lub którzy dopiero powoli łykająbakcyla. Czasem apisto.pl czy cichlidae.com to za wysokie progi a chciało by się pogadać i podzielić radościami oraz wątpliwosciami związanymi z gatunkami mniej wypasionymi niż niektóre ostatnie apistorarytasy. Takie jest moje zdanie. Ja tak to widzę.
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 10:00 am przez Majszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

bridżet

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#36

Post autor: bridżet »

Bożena pisze: prawdę mówiąc jakoś lepiej czuję się tu.
I nie widze powodu żeby warszawscy akwaryści nie mieli możliwości rozmawiać na warszawskim forum o wszystkich gatunkach jakie mieli, mają i mieć będą.
popieram.

Ewa.
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#37

Post autor: matka siedzi z tyłu »

To bardzo się cieszę, bridżet, że popierasz, mam nadzieję, że wobec tego zainaugurujesz tworzenie naszej bazy wiedzy o pielegniczkach.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#38

Post autor: Bożena »

dariusz.b pisze:Bożena jesteś mistrzem i wiesz co mówisz

Wiesz co? ja to juz nie wiem czy kpisz, czy o drogę pytasz, :razz: więc
albo mów na temat, albo wcale, proszę.
Komantatorzy są tu zbędni.
Jak obserwuję to prawie wszystkie Twoje wypowiedzi są tylko komentarzem do napisanych przez innych userów postów.
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#39

Post autor: Majszczur »

Poza tym jest jeszcze jeden aspekt.
Uczestnikom forum danego miasta łatwiej o spotkanie w realu.
Wyobraźmy sobie sytuację: mam jakiś dylemat, piszę o nim na forum, odpowiada mi ktoś kto zna się na rzaczy i na dodatek lubi dzielić się swoimi doświadczeniami. Pisze elaborat i w końcu pada propozycja "wiesz co, najlepiej jak do mnie wpadniesz to Ci to pokażę w moim zbiormiku" No chyba łatwiej mi będzie podjechać do sąsiedniej dzielnicy niż do Szczecina :-P
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

grab
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 9:42 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#40

Post autor: grab »

A może eksperymentalnie założyć na tym forum dział związany wyłącznie z apisto. Ja rozumiem że jest kategoria itp ale chodzi mi o miejsce na tym forum gdzier kazdy kto ma pytanie dot apisto odrazu wiedzialby gdzie wejsc np
1.Apisto
1.1 warunki
1.2 zbiornik
1.3woda
1.4gatunki
1.5 itd
Albo inne rozwiązanie tak jak jest w dziale giełda mianowicie oznaczac na poczatku tematu w nawiazach [a] albo [apisto] i wiadomo ocb. Tylko ze w 2 rozwiazaniu bedzie wiekszy balagan, a pierwszym wszystko bedzie w jednym miejscu. Nie wiem czy sie powtarzam czy nie, bo przyznam ze czytalem lakoicznie i wyrywkowo.

dariusz.b
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 11:08 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#41

Post autor: dariusz.b »

Bożena

ja do Ciebie z sercem a ty do mnie z pazurami

[ Dodano: Pią Paź 29, 2010 10:13 am ]
Majszczur pisze:Uczestnikom forum danego miasta łatwiej o spotkanie w realu.
zapraszam wielu było
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 10:11 am przez dariusz.b, łącznie zmieniany 1 raz.
PIERDOLĘ ADMINÓW

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#42

Post autor: Majszczur »

dariusz.b pisze:
Majszczur pisze:Uczestnikom forum danego miasta łatwiej o spotkanie w realu.
zapraszam wielu było
jeśli to szczere zaproszenie, a nie kolejna ironia (niestety do tego mnie powoli przyzwyczajasz swoimi komentami) to skorzystalabym z wielką ochotą o ile niosłoby to jakąś korzyść w zakresie poszerzenia mojej wiedzy o apisto, bo podziwiać zbiorniki (a Twoje mi się szczerze podobają ) mogę wirtualnie :wink:
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

dariusz.b
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 11:08 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#43

Post autor: dariusz.b »

Majszczur pisze:Uczestnikom forum danego miasta łatwiej o spotkanie w realu.
zapraszam wielu było
Majszczur pisze:mogę wirtualnie
w budowie regał zapraszam po zakończeniu wszystkich zainteresowanych
4x50l+2x70L+90L
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 10:23 am przez dariusz.b, łącznie zmieniany 1 raz.
PIERDOLĘ ADMINÓW
Awatar użytkownika

Bożena
Maniak
Posty: 858
Rejestracja: pn lut 23, 2009 9:09 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#44

Post autor: Bożena »

dariusz.b pisze:Bożena

ja do Ciebie z sercem a ty do mnie z pazurami
Sorry, ale w Twoim przypadku nie mogę się przemóc do obiektywizmu, szczególnie, że akurat byłeś pierwszą osobą na tym forum(dawno temu) , która umówiła sie na wymianę i zlekceważyła wszystko nawet bez malutkiego przepraszam


Odnośnie działu,, to moze wydzielić pielęgniczki z temtu ogólnego "pielęgnicowate". Zresztą tam juz teraz chyba najwiecej wątków jest odnośnie pielęgniczek.
126l+60l+28l+ 25
( i dorywczo 700+160+120+80)
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#45

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Grab, i co dalej, skoro żaden miszczapisto* słowem sie tam nie odezwie?
W tym dziale, w którym teraz jesteśmy (Pielęgnicowate) kilka osób pozakładało tematy dedykowane poszczególnym odmianom i jakoś nie było chętnych znawców, żeby się tam udzielać.
http://www.fawa.pl/topics48/8648.htm
http://www.fawa.pl/topics48/7798.htm
http://www.fawa.pl/topics48/5939.htm
http://www.fawa.pl/topics48/3919.htm
http://www.fawa.pl/topics48/3737.htm

*copyright by froster :mrgreen:
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

bridżet

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#46

Post autor: bridżet »

matka siedzi z tyłu pisze: mam nadzieję, że wobec tego zainaugurujesz tworzenie naszej bazy wiedzy o pielegniczkach.
tylko że ja jej prawie nie posiadam. :oops: ( długo by tłumaczyć )

Ewa.

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#47

Post autor: Majszczur »

Bożena pisze: Odnośnie działu,, to moze wydzielić pielęgniczki z temtu ogólnego "pielęgnicowate"
Tak było by najrozsądniej i przejrzyscie :)
matka siedzi z tyłu pisze: W tym dziale, w którym teraz jesteśmy (Pielęgnicowate) kilka osób pozakładało tematy dedykowane poszczególnym odmianom i jakoś nie było chętnych znawców, żeby się tam udzielać
trzeba by podpinać wątki opisujące dany gatunek z możliwoscia dodawania kolejnych tematów z konkretnymi problemami pytaniami relacjami.
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 10:29 am przez Majszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"

dariusz.b
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 11:08 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#48

Post autor: dariusz.b »

powiem tak nie każdy spędza 100% swojego czasu na forum i wiele rzeczy może zostać nie pominięte
PIERDOLĘ ADMINÓW

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#49

Post autor: Majszczur »

dariusz.b ale piszesz tak jakby na innych pulsujących forach tematycznych użytkownicy nie mieli nic innego do roboty jak siedzieć 24 godziny na dobę na danym forum :roll: Wystarczy przejrzysty projekt działu i jak kto bedzie chciał sie uaktywnić to wszystko na fawa znajdzie :wink: :smile:
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

grab
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 9:42 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#50

Post autor: grab »

mszt mozna sprobowac albo zostawic tak jak jest, z jednej strony jak sa przeprowadzane rozmowy nt apisto jak wiadomo jest wtedy dosc hmm zywiolowo:) to swiadczy o niejakim zainteresowaniu, ale skoro przez tyle czasu nikt nie wypowiadal sie na powaznie w tym dziale to jest oznaka paradoksalna - braku zainteresowania. Moim zdaniem, jezeli mozna tak powiedziec to wsrod akwarystow hobbystow jest trend na apisto - wiem zle to brzmi bo tak jakbym traktowal ryby przedmiotowo ale tak nie jest - te rybki sa w modzie podobnie jak to chyba Paulina wspominala o labradorach - tylko te zazwyczaj trafia do innych rodzin, a nieodpowiedzialnie traktowane rybki albo kopna w kalendarz albo zostana spuszczone do wisly.
Samo kompedium wiedzy nie wystarczy, bo najlepszym srodkiem edukacji sa inni ludzi, dlatego jest sporo tematow o tresci "co sie dzieje bo mam..." "jakie swiatlo do takiego zbiornika ..." a z tego co wiem w dziale dla poczatkujacych akwarystow temat glonow, swiatla i wielu innych spraw jest wyjasniony, a mimo to takie posty powstaja.
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#51

Post autor: Tomacha »

Odnosze wrazenie, ze pielegniczki to wiedza tajemna:)
szkoda, bo rybki zdobywaja coraz wieksza popularnosc. Ze wzgledu na duza roznorodnosc, latwosc hodowli ( nie oburzac sie, ale kazdy sredniozaawansowany akwarysta moze je trzymac bez trudu - i to jest prawda ktora w oczy kole), wdziecznosc ( latwo je rozmnozyc ) i koszty ( sa tanie, nie wymagaja duzych zbiornikow, itd).
Nie sa to plaszczki, zbrjniki, palety, ktore kosztuja po kilkaset zlotych i wymagaja zbornikow ktore kosztuja kilkadziesiat tysiecy. Ale nie popadajmy w paranoje, ze apisto to jest Bog wie jaka ryba i wymaga nieziemskich warunkow...Warto o nich na pewno pisac ale nie bardziej niz o np. zbrojnikach, ktore sa o wiele trudniejsze i wymagaja wiecej cierpliwosci. dlatego wlasnie sa mniej popularne.
http://www.lotniczybilet.com" onclick="window.open(this.href);return false;

dariusz.b
Gaduła
Posty: 168
Rejestracja: śr kwie 14, 2010 11:08 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#52

Post autor: dariusz.b »

Tomacha pisze:latwosc hodowli
to kup dzikusy i zapewnij warunki rozmnóż i odchowaj

[ Dodano: Pią Paź 29, 2010 10:51 am ]
Tomacha pisze:Odnosze wrazenie, ze pielegniczki to wiedza tajemna:)
to nauka
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 10:51 am przez dariusz.b, łącznie zmieniany 1 raz.
PIERDOLĘ ADMINÓW
Awatar użytkownika

grab
Zapaleniec
Posty: 249
Rejestracja: ndz cze 20, 2010 9:42 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#53

Post autor: grab »

Dzikie to rozumiem że są trudne, a hodowlane urodzone w niewoli też są trudne? Wiem że to zależy od gatunku napewno, ale pytam tak z czystej ciekawości. Sam chciałem kupić jakieś apisto, ale wiem że narazie nie stworzę im odpowiednich warunków więc nie będę ryb męczył.
Sorry za Off topic
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#54

Post autor: Tomacha »

Rozmnozylem i odchowalem. Tak samo moze wielu zrobic - czego dowodem jest rosnaca popularnosc tych ryb.
A z nauka nie przesadzajmy...na Uniwersytetach jeszcze nie otwieraja apistologii... :)
http://www.lotniczybilet.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#55

Post autor: Majszczur »

Ja mam dzikusy. Rozmnożyłam i odchowałam. Nie jest to niemozliwe nawet dla poczatkującego. Inna sprawa to ilosć odchowanego narybku. Tu dla mało doświadczonych moga zacząc sieschody. Paradoksalnie od dzikusów zaczęłam. Przyznaję, może niemadrze, ale dzięki temu łyknęłam bakcyla. Ale niemal do wszystkich obserwacji muszę dochodzić sama, bo mając małe dzieci nie mam aż tak dużo wolnego czasu na wertowanie neta w poszukiwaniu informacji. Książek o apisto na naszym rynku nie uświadczysz, pytania na forach zadawałam (nawet wczoraj) i rzadko kiedy otrzymuję odpowiedzi. I CO? Mam w związku z tym zrezygnować z hobby i zakopać się w pieluszkach i grysiku :x
Chciałabym móc nauczyć się czegoś od bardziej doświadczonych apistospeców. Widocznie mój wątek umknął uwadze osób z wiedzą, a może w stosownym osobnym apistodziale ktoś udzieliłby mi odpowiedzi czy dobrym rozwiązaniem jest niegaszenie światła w pierwszych dobach po wyprowadzeniu lęgu u kakadu wf żeby uchronić larwy przed pożarciem (u skalarów to działa)
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 11:09 am przez Majszczur, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

Tomacha
Zapaleniec
Posty: 349
Rejestracja: śr lip 29, 2009 11:43 am
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#56

Post autor: Tomacha »

Wg. mnie, jesli chodzi o odchowanie narybku apisto to jest to duzo latwiejsze niz np. u wspomnianych przez Ciebie skalarow.
Ksiazek nie ma o apisto tak samo jak nie ma o innych rybach. Jest wiele pozycji ogolnych typu akwarium dla poczatkujacego. Niestety. Pozostaja atlasy mergusa.
http://www.lotniczybilet.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Majszczur
Uzależniony
Posty: 687
Rejestracja: wt kwie 21, 2009 11:02 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#57

Post autor: Majszczur »

Tomacha pisze:Pozostaja atlasy mergusa.

atlasy i... forum! I właśnie o to chodzi, żeby mieć skąd tą "wiedzę tajemną" czerpać :wink:
"Kto prawdę mówi ten niepokój wszczyna"
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#58

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Majszczur pisze:
Bożena pisze: Odnośnie działu,, to moze wydzielić pielęgniczki z temtu ogólnego "pielęgnicowate"
Tak było by najrozsądniej i przejrzyscie :)
matka siedzi z tyłu pisze: W tym dziale, w którym teraz jesteśmy (Pielęgnicowate) kilka osób pozakładało tematy dedykowane poszczególnym odmianom i jakoś nie było chętnych znawców, żeby się tam udzielać
trzeba by podpinać wątki opisujące dany gatunek z możliwoscia dodawania kolejnych tematów z konkretnymi problemami pytaniami relacjami.
Wszystko to pięknie, ale co z tego... Z pewnością takie rozwiązanie nie przysporzyłoby Adminowi jakichś szczególnych problemów technicznych, problem z zawartością. No chyba, że odsyłacze do forum apisto... bo jakoś znawcy tej tematyki nie są wyrywni do przekazywania swojej wiedzy i doświadczeń tutaj. I to jest bardzo przykre i dla mnie niezrozumiałe, bo po to jest forum, żeby się na nim wymieniać wiedzą i dyskutować, a nie odsyłać na inne fora. W sieci istnieje ogromna ilość for akwarystycznych, w tym specjalistycznych, nie tylko o apisto, również o krewetkach, rakach, ślimakach, bojownikach, żyworódkach, zbrojnikach... można by tak wymieniać bez końca. Czy zatem, kiedy ktoś będzie miał problem, czy będzie chciał zasięgnąć tutaj informacji o którymś z tych stworzeń, mam go odesłać na któreś z tych for? W takim razie istnienie forum ogólnoakwarystycznego nie miałoby żadnego sensu.
Żeby było jasne - ja uważam, że jak najbardziej ma sens, bo wiele osób trzyma różne ryby i chciałoby miec możliwość podyskutować o nich w jednym miejscu, a nie miotać się po całym internecie. I chciałoby mieć możliwość znaleźć przynajmniej podstawowe informacje.
Tomacha pisze:Odnosze wrazenie, ze pielegniczki to wiedza tajemna:)
No właśnie ja też. W sumie mnie akurat ta wiedza do niczego potrzebna nie jest, ale dziwi mnie samo zjawisko; jakoś "specjaliści" od innych dziedzin akwarystyki nie mają takich oporów w dzieleniu się swoją wiedzą i doświadczeniem.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

Pello

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#59

Post autor: Pello »

A ja znalazłem coś takiego co zaprzecza to co piszecie:
http://www.fawa.pl/topics48/7435.htm
Awatar użytkownika

Autor
matka siedzi z tyłu
Miszcz
Posty: 3549
Rejestracja: ndz lis 16, 2008 11:48 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#60

Post autor: matka siedzi z tyłu »

Owszem, jerrymagu założył kilka takich wątków, podobnie marcus383, i bardzo dobrze, ale jakoś nie widzę, żeby jakikolwiek inny miszczapisto cokolwiek tam dodał od siebie, a z pewnością byłoby co.
Ostatnio zmieniony pt paź 29, 2010 11:47 am przez matka siedzi z tyłu, łącznie zmieniany 2 razy.
-Mieliście zamiar z zimną krwią strzelać do tych ludzi?
-Nie, sir. Tylko ostrzegawczy strzał w głowę, sir.

mpaw
Bywalec
Posty: 56
Rejestracja: pn cze 28, 2010 4:51 pm
Lokalizacja:
Płeć:

Re: Poszukiwani twórcy pielęgniczkowego ABC

#61

Post autor: mpaw »

matka siedzi z tyłu pisze:To wobec tego może przyjmijmy zasadę, że w ogóle nie będziecie na tym forum pisać o pielęgniczkach.
Mam wrażenie, że następuje tutaj popadanie w skrajności :mrgreen:
matka siedzi z tyłu pisze: Ja też nie widzę powodu, ale najwyraźniej koledzy z apisto tak, skoro tak stanowczo odmawiają dzielenia się swoją wiedzą tutaj.
matka siedzi z tyłu pisze:
Bożena pisze:I nie widze powodu żeby warszawscy akwaryści nie mieli możliwości rozmawiać na warszawskim forum o wszystkich gatunkach jakie mieli, mają i mieć będą.
Ja też nie widzę powodu, ale najwyraźniej koledzy z apisto tak, skoro tak stanowczo odmawiają dzielenia się swoją wiedzą tutaj.
Jeśli podanie źródła, gdzie znajdują się zgromadzone przez innych informację, są potraktowane jako "odmawianie podzielenia się swoją wiedzą tutaj" - to przepraszam, zresztą nie wiem skąd ta liczba mnoga ??.
dariusz.b pisze:
Tomacha pisze:latwosc hodowli
to kup dzikusy i zapewnij warunki rozmnóż i odchowaj

[ Dodano: Pią Paź 29, 2010 10:51 am ]
Tomacha pisze:Odnosze wrazenie, ze pielegniczki to wiedza tajemna:)
to nauka
Bez popadania :) w przesadę w jedną lub drugą stronę, są gatunki dzikich apisto, które rozmnażają się bezproblemowo,
inne wymagają więcej doświadczenia i kombinacji z wodą (temperatura, twardości, pH), na szczęście domowe filtry RO pozwalają na uzyskanie dowolnej twardości wody.
Inna kwestia to odchowanie młodych, a w szczególności zapewnienie takich warunków, aby uzyskać w miarę proporcjonalny rozkład płci.
Majszczur pisze:Chciałabym móc nauczyć się czegoś od bardziej doświadczonych apistospeców. Widocznie mój wątek umknął uwadze osób z wiedzą, a może w stosownym osobnym apistodziale ktoś udzieliłby mi odpowiedzi czy dobrym rozwiązaniem jest niegaszenie światła w pierwszych dobach po wyprowadzeniu lęgu u kakadu wf żeby uchronić larwy przed pożarciem (u skalarów to działa)
Kto ma pożerać larwy ??, jeśli matka to nie spotkałem się z takimi przypadkami, jeśli światło gaśnie cały czas o tej samej porze (automat) to samica kilkanaście minut wcześniej zbiera larwy i chowa je w bezpiecznym miejscu :)
Apistogramma WF:
allpahuayo, baenschi, diplotaenia, , elizabethae, erythrura, panduro, cf. personata, sp. Tefe, sp. Miua, sp. D12
Inne:
Dicrossus maculatus, Hypancistrus zebra, Tucanoichthys tucano, Nannostomus anduzei
ODPOWIEDZ