Akara pomarańczowopłetwa identyfikacja płci

Przedstawiciele: pyszczaki, pielęgnice, pielęgniczki, paletki, skalary
ODPOWIEDZ

Autor
Wiwi
Gość
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 12:16 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Weronika

Akara pomarańczowopłetwa identyfikacja płci

#1

Post autor: Wiwi »

Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu płci rybek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na początku rybka nr 1 dominowała w stadzie, miała żywe barwy, jest największa w stadzie od samego początku, budowę ma krepą, obecnie pociemniała i kolor płetw nie jest taki żywy.
Rybka nr 2 w ciągu 2 tygodni przeszła metamorfozę: początkowo była ciemna, prawie czarna. Teraz jest jaśniejsza i ma dosyć intensywne ubarwienie, a płetwy urosły i znacznie się zaostrzyły. Na głowie pojawiło się małe zgrubienie. W porównaniu z rybką nr 1 jest płaska.
Obie ryby trzymają się razem, choć lubią się tłuc ogonami - ten mniejszy nr 2 zaczyna walki strosząc się i trzęsąc ogonem przed pyskiem nr 1. Razem urzędują w kokosie i razem zapobiegają konfliktom w stadzie - wcześniej tylko 1 rozdzielała pozostałe ryby.

Moje podejrzenia są takie, że to dwa samce, a młodszy w okresie dojrzewania postanowił zdominować drugiego. Ale mam wątpliwości patrząc na ich budowę i zachowanie. W drugim akwarium wszystkie samce są płaskie, a samiczki mniejsze, ciemniejsze i bardziej okrągłe - podobne do rybki nr 1.. Płetwy u obu płci są podobnie zaostrzone, więc tym nie mogę się sugerować.

robertwawa
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:36 pm
Lokalizacja: Wawa,Bemowo
Na imię mam: Robert
Płeć:

Akara pomarańczowopłetwa identyfikacja płci

#2

Post autor: robertwawa »

Jak dla mnie będzie parka.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Akara pomarańczowopłetwa identyfikacja płci

#3

Post autor: Lech-u »

Wiwi pisze:Moje podejrzenia są takie, że to dwa samce,
Myślę, że masz rację.
Obie ryby wykazują cechy charakterystyczne dla samców: Mają pomarańczowe obwódki na płetwie grzbietowej od jej dystalnej części ku tyłowi oraz na końcu płetwy ogonowej.
Oba mają guz tłuszczowy na czole, choć jeden z nich ma trochę mniejszy.
Zakończenia płetw odbytowej oraz grzbietowej są lekko szpiczaste, a nie okrągłe jak u samic.

Obstawiam dwóch facetów.

robertwawa
Zapaleniec
Posty: 367
Rejestracja: sob lip 21, 2012 4:36 pm
Lokalizacja: Wawa,Bemowo
Na imię mam: Robert
Płeć:

Akara pomarańczowopłetwa identyfikacja płci

#4

Post autor: robertwawa »

A tak naprawdę to u mnie było podobnie z tym że ja strzelałem z 5-7cm rybek i dobrałem parę. Lechu u mnie samica też miała takie fajowe czoło. U samic też płetwa może być ostro zakończona. https://www.facebook.com/agnieszka.ejch ... 492&type=3" onclick="window.open(this.href);return false; niżej jest zdjęcie pary.

Autor
Wiwi
Gość
Posty: 5
Rejestracja: śr wrz 24, 2014 12:16 am
Lokalizacja: Warszawa
Na imię mam: Weronika

Akara pomarańczowopłetwa identyfikacja płci

#5

Post autor: Wiwi »

Zagadka rozwiązana. Parka - mniejszy to samiec :)
ODPOWIEDZ