Zazdrosna samiczka?-bojownik

Przedstawiciele: bojowniki, wielkopłetwy, gurami, prętniki
ODPOWIEDZ

Autor
Patryker1
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: śr lis 18, 2020 8:06 pm
Lokalizacja: Nysa
Na imię mam: Patryk

Zazdrosna samiczka?-bojownik

#1

Post autor: Patryker1 »

Witam czy jest taka możliwość że jedna z samiczek bojownika jest zazdrosna o drugą i dlatego atakuje samca?
dodam tylko że ta spokojna samica zrobiła się trochę grubsza tak jakby do rozmnażania się zrobiła gotowa
Ostatnio zmieniony czw lis 26, 2020 1:51 pm przez Patryker1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Zazdrosna samiczka?-bojownik

#2

Post autor: aquilamp »


Patryker1 pisze:Witam czy jest taka możliwość że jedna z samiczek bojownika jest zazdrosna o drugą
Jest jak najbardziej. Jeśli jest pełna ikry, a samiec nie da rady zbudować gniazda. To może go zamęczyć. Ciężko utrzymać harem bojownika w pełnej zgodzie. Min dla haremu to 54l. Ale i takie akwarium nie gwarantuje sukcesu w hodowli.


Wysłane z mojego telefonu


Ostatnio zmieniony czw lis 26, 2020 3:16 pm przez aquilamp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Zazdrosna samiczka?-bojownik

#3

Post autor: Lech-u »

Dobieranie się par wśród ryb (ale nie tylko) często jest poprzedzone walkami o partnerów.

Wiele ryb musi mieć zapenione odpowiednie terytorium, na którym po dobraniu się w parę dzielnie broni granic.

To nie jest dziwne zachowanie. Proponuję zapewnić jakieś "dyskretne" obszary, gdzie para może się schować przed zazdrosną samicą. Na przykład rośliny pływające lub wysokie trawy lub inne.

Autor
Patryker1
Uczestnik
Posty: 38
Rejestracja: śr lis 18, 2020 8:06 pm
Lokalizacja: Nysa
Na imię mam: Patryk

Zazdrosna samiczka?-bojownik

#4

Post autor: Patryker1 »

Rozumiem dziękuje bardzo aktualnie samiec odpoczywa a agresywna samica została przetransportowana do innego akwarium
ODPOWIEDZ