Tetra Cesarska

Przedstawiciele: neony, bystrzyki, błyszczyki, tetry, zwinniki, miedziki

Autor
Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Tetra Cesarska

#1

Post autor: Lucas »

Drodzy,

przeszukując sklepy akwarystyczne i internet natknąłem się na bardzo ładnie wyglądającą rybkę - pasującą zarazem do biotopu w ramach którego zamierzam utrzymać swoje akwarium.
Niestety opinie w internecie czy od sprzedawców są bardzo różne.. (podchodzę do tych opinii z dystansem bo żaden ze sprzedawców który mówił coś złego nie miał takiej rybki na stanie).
Od teorii że powinno trzymać się parkę - góra dwie - po stadko.

W jednym sklepie usłyszałem nawet, że stadka nie powinno się trzymać bo mogą zamęczyć większe ryby w grupie.

Czy ktoś posiadał takie rybki i mógłby się podzielić doświadczeniem w hodowli / zachowaniu?
Awatar użytkownika

aquilamp
Zapaleniec
Posty: 443
Rejestracja: czw mar 21, 2013 11:26 am
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Tetra Cesarska

#2

Post autor: aquilamp »

Bardzo efektowna ryba. Ale zdecydowanie stadna. Min 6 sztuk bym ci polecił. W grupie lepiej się prezentuje i chowa. Miałem je z rok. Oddałem i przez przypadek jedna sztuka mi się ostała. Zrobiła się bardzo płochliwa. Nie wykazywała agresji. Ale do momentu znalezienia dla niej domu trzymała się w krzakach.
Awatar użytkownika

kwiat
Gaduła
Posty: 149
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 3:01 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Na imię mam: Kwiat
Płeć:

Tetra Cesarska

#3

Post autor: kwiat »

Lucas pisze: sob mar 27, 2021 12:07 pm Czy ktoś posiadał takie rybki
Miałem 5 szt. w 112 L. Trafił się 1 samiec i 4 samice. Samiec lubił ganiać za samicami. Nie wiem czy to nie było tarło. Upatrywał sobie jedną, ona robiła się bledsza i tak wariowali. Samice między sobą też się przeganiały. Ryby zdominowały całe akwarium. Nie zrobiły jednak większej szkody innym gatunkom. Oddałem do gatunkowego komuś kto miał przewagę samców. Ryby bardzo zwinne, nie do odłowienia w urządzonym zbiorniku. Przy restarcie wyskakiwały ze zbiornika tymczasowego (niezbędna pokrywa). Do jakiego zbiornika planujesz zakup? Towarzyskie czy gatunkowe?
na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje

Autor
Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Tetra Cesarska

#4

Post autor: Lucas »

Dziękuję za odpowiedzi :)
aquilamp pisze: sob mar 27, 2021 7:12 pm Bardzo efektowna ryba. Ale zdecydowanie stadna. Min 6 sztuk bym ci polecił
Czyli raczej zamiast neonków a nie do neonków jako wypełnienie środka akwarium...
kwiat pisze: sob mar 27, 2021 9:30 pm Do jakiego zbiornika planujesz zakup? Towarzyskie czy gatunkowe?
144 / 168L - 80 x 40 lub 80 x 45 - w zależności od propozycji firmy która robi dla mnie akwarium + szafkę

Akwarium towarzyskie, myślałem o drobnoustkach + neonkach + kiryskach + otoskach + harem jakichś małych pielęgniczek (lub nawet parka) + ew. parę tetr ale z opisu wychodzi jakby to był zły pomysł
Awatar użytkownika

Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Tetra Cesarska

#5

Post autor: Lilek »

Zdecydowanie za małe akwarium na ilość ryb które wymieniłeś. Jedna ławica plus para pielęgniczek( ewentualnie 1+2 przy dobrze zagraconym akwarium). Kiryski ewentualnie, ale one tak jak pielęgnicami dolne rejony akwa i mogą sobie przeszkadzać chociaż niekoniecznie. Ogólnie zastanów się dobrze nad tym co chcesz mieć i jak to ma wyglądać póki jesteś w fazie planowania, może większe akwarium. Czy akwarium będzie otwarte, czy z pokrywą. Jakie światło, filtracja. Dobrze zaplanowane akwarium to połowa sukcesu i mniej problemów na starcie. Powodzenia.
Awatar użytkownika

kwiat
Gaduła
Posty: 149
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 3:01 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Na imię mam: Kwiat
Płeć:

Tetra Cesarska

#6

Post autor: kwiat »

Lucas pisze: sob mar 27, 2021 9:46 pm myślałem o drobnoustkach + neonkach + kiryskach + otoskach + harem jakichś małych pielęgniczek (lub nawet parka)
U mnie przeganiały neony i otoski. Kirysków nie ruszały. Drobnoustki też pewnie ulegną. Pielęgniczka jak będzie większa od nich to raczej nie ruszą. Moim zdaniem obsada jaką wymieniłeś na akwa ok. 150 litrów jest jak najbardziej ok. Oczywiście przy założeniu że to będzie przykładowo 20-30 neonów, 15-20 drobnoustków, 10 otosków, 8-10 kirysków i pielęgniczki 1+3. Tetrę bym sobie darował. Jednym się podoba jak jest jedna duża ławica, a innym jak np. dwie mniejsze - kwestia gustu. Pamiętaj, że kupując ryby jest duże prawdopodobieństwo że jak kupisz np. ławicę 30 neonków to kilka może się nie zaklimatyzować i zostanie np. 20-25 szt.
na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje

Autor
Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Tetra Cesarska

#7

Post autor: Lucas »

Raczej zakładałem dużo mniejsze ilości neonków i drobnoustków. Jedynie otosków planowałem więcej.
Czyli kolejny minus. Szkoda, bo rybki bardzo urzekły mnie swoim wyglądem - chyba jako jedne z nielicznych były tak samo idealne jak na zdjęciach :)

Czy w przypadku płci faktycznie była możliwość odróżnienia rybek zwracając uwagę tylko na kolor tęczówki, czy to zbytnie uproszczenie?

krasnal
Guru
Posty: 2602
Rejestracja: czw sty 08, 2009 4:30 pm
Telefon: 537543206
Lokalizacja: Urlychów
Płeć:

Tetra Cesarska

#8

Post autor: krasnal »

Lucas pisze: ndz mar 28, 2021 12:54 am kolor tęczówki, czy to zbytnie uproszczenie?
Duże
Obrazek
małe to loteria
Awatar użytkownika

Karat
Uzależniony
Posty: 595
Rejestracja: pt lis 14, 2014 11:40 am
Lokalizacja: Warszawa - Zacisze
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Tetra Cesarska

#9

Post autor: Karat »

Awatar użytkownika

Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Tetra Cesarska

#10

Post autor: Lilek »

kwiat pisze: sob mar 27, 2021 10:56 pm U mnie przeganiały neony i otoski. Kirysków nie ruszały. Drobnoustki też pewnie ulegną. Pielęgniczka jak będzie większa od nich to raczej nie ruszą. Moim zdaniem obsada jaką wymieniłeś na akwa ok. 150 litrów jest jak najbardziej ok. Oczywiście przy założeniu że to będzie przykładowo 20-30 neonów, 15-20 drobnoustków, 10 otosków, 8-10 kirysków i pielęgniczki 1+3. Tetrę bym sobie darował. Jednym się podoba jak jest jedna duża ławica, a innym jak np. dwie mniejsze - kwestia gustu. Pamiętaj, że kupując ryby jest duże prawdopodobieństwo że jak kupisz np. ławicę 30 neonków to kilka może się nie zaklimatyzować i zostanie np. 20-25 szt.
Rozumiem że to żart prima aprilisowy, tylko parę dni wcześniej.

Autor
Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Tetra Cesarska

#11

Post autor: Lucas »

Karat pisze: ndz mar 28, 2021 10:39 am viewtopic.php?f=78&t=37293&p=330412#p330412
Dziękuję za link, widzę właśnie że umknął mi cały dział :)
Lilek pisze: ndz mar 28, 2021 11:34 am Rozumiem że to żart prima aprilisowy, tylko parę dni wcześniej.
Dlaczego uważasz że to żart? Pytam absolutnie poważnie, bo moja wiedza nie jest największa.
Awatar użytkownika

Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Tetra Cesarska

#12

Post autor: Lilek »

Ilość ryb jaką proponuje kwiat do tego akwarium to brak zachowania jakiejkolwiek równowagi. Dwie ławice po 20 i 15 sztuk rybek na 80 cm długości, to jest żart. Oczywiście da się to utrzymać, ale czy to będzie ładnie wyglądać? Nie mówiąc już o utrzymaniu równowagi biologicznej. Nie wypowiadam się często na forum (brak czasu), ale przeglądam je, i muszę powiedzieć że od dłuższego czasu widzę spadek rzetelnych wypowiedzi. Głos zabierają ludzie którzy mają akwaria od kilku lat, ale... i brak wyciągania wniosków nawet z własnych doświadczeń. Wracając do tematu pielęgniczki 1+3 może jakieś mniej agresywne typu borelli, ale to też przy zachowaniu odpowiednio oddzielonych stref. Kiryski są tak samo rybami przyjemnymi, mogą być, ale przy mniej agresywnych pielęgniczkach, ewentualnie przy większych np. sterby. Ogólnie musi być zachowana równowaga między fauną, florą(jeśli będzie, nie jest to konieczne, szczególnie przy niektórych biotopach) filtracją, a światłem, wielkością zbiornika. Niech moc będzie z Tobą ;).
Awatar użytkownika

kwiat
Gaduła
Posty: 149
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 3:01 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Na imię mam: Kwiat
Płeć:

Tetra Cesarska

#13

Post autor: kwiat »

Lilek pisze: ndz mar 28, 2021 1:19 pm Ilość ryb jaką proponuje kwiat do tego akwarium to brak zachowania jakiejkolwiek równowagi
Bez przesady. To są małe rybki. Zaproponowałem od 57 do 74 ryb, czyli od 2,5 do 2 litrów wody na rybę (przybliżenie). Po zakupie i aklimatyzacji niekoniecznie wszystkie przeżyją. Jeśli zapewni odpowiednią filtrację, wystrój, odpowiednio karmił i przeprowadzał regularne podmiany to nie będzie żadnych problemów. Jeśli nie ma czasu, żeby zadbać o to, to może warto się zastanowić czy decyzja o akwarium nie jest pochopna. Oczywiście przy mniejszej obsadzie można sobie pozwolić na rzadsze zabiegi ale wykonywać je trzeba. Ja lubię jak widać, że w akwarium coś pływa i mierzę parametry wody. Miałem też tetrę cesarską, widziałem, że nie pasuje do mojej obsady - oddałem. Teraz w zbiorniku jest spokój i harmonia.
Dodano do tego postu po 7 minutach 21 sekundach
Lucas pisze: ndz mar 28, 2021 12:54 am Czy w przypadku płci faktycznie była możliwość odróżnienia rybek zwracając uwagę tylko na kolor tęczówki, czy to zbytnie uproszczenie?
Zbytnie. Przy młodych nie odróżnisz. U większych 100% samiec będzie miał: oko niebieskie. wydłużone płetwy i pokaźny trójząb na ogonie, intensywniejszą kolorystykę, szczególnie żółć na płetwach i błękit wzdłuż ciała.
Dodano do tego postu po 8 minutach 55 sekundach
Lucas pisze: ndz mar 28, 2021 12:54 am Raczej zakładałem dużo mniejsze ilości neonków i drobnoustków. Jedynie otosków planowałem więcej.
Oczywiście możesz dać więcej otosków, a zmniejszyć ilość neonów i drobnoustków. Lilek na pewno się ucieszy jak zejdziesz z ilości ryb :) Otoski warto jednak wpuścić do zbiornika dojrzałego, w którym będą mogły skrobać glony. Ja bym je dołożył z czasem. W przeciwnym wypadku będziesz musiał im zapewnić odpowiedni pokarm. Zapytaj czym karmione są otosy, które kupujesz. Ja jak kupowałem swoje to nie chciały jeść pokarmów dennych i tylko skrobały szyby. Dopiero z czasem się przyzwyczaiły.
na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje
Awatar użytkownika

Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Tetra Cesarska

#14

Post autor: Lilek »

kwiat pisze: pn mar 29, 2021 1:18 pm Bez przesady. To są małe rybki. Zaproponowałem od 57 do 74 ryb, czyli od 2,5 do 2 litrów wody na rybę (przybliżenie). Po zakupie i aklimatyzacji niekoniecznie wszystkie przeżyją.
Podejście pana z zoologicznego, "Pan bierze będzie dobrze, napewno nie za dużo".
Awatar użytkownika

kwiat
Gaduła
Posty: 149
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 3:01 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Na imię mam: Kwiat
Płeć:

Tetra Cesarska

#15

Post autor: kwiat »

Lilek pisze: pn mar 29, 2021 5:52 pm Podejście pana z zoologicznego, "Pan bierze będzie dobrze, napewno nie za dużo".
Argument z doopy. Bardziej obraza niż doradzanie autorowi wątku. Zamocz głowę w zbiorniku i zacytuj Najmana "co wy p...cie, przecież tu nikogo nie ma".
na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje
Awatar użytkownika

Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Tetra Cesarska

#16

Post autor: Lilek »

kwiat pisze: pn mar 29, 2021 10:22 pm Argument z doopy. Bardziej obraza niż doradzanie autorowi wątku. Zamocz głowę w zbiorniku i zacytuj Najmana "co wy p...cie, przecież tu nikogo nie ma".
"To taka złota myśl z podręcznika dla akwizytorów". Buhahahhahahaha
Pokaż swoje akwarium.
Awatar użytkownika

kwiat
Gaduła
Posty: 149
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 3:01 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Na imię mam: Kwiat
Płeć:

Tetra Cesarska

#17

Post autor: kwiat »

Lilek pisze: pn mar 29, 2021 10:35 pm Pokaż swoje akwarium
Obrazek
112 litrów. W zbiorniku jest ok 50 ryb (neony, zwinniki, kiryski, otoski i para zbrojników). Ty pokaż swoje.
na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje
Awatar użytkownika

Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Tetra Cesarska

#18

Post autor: Lilek »

Grzecznie powiem mi się nie podoba.
Dodano do tego postu po 2 minutach 33 sekundach
kwiat pisze: pn mar 29, 2021 10:56 pmTy pokaż swoje.
viewtopic.php?f=15&t=39700[quote][b]Dodano do tego postu po 1 minucie 28 sekundach[/b][/quote]viewtopic.php?f=15&t=39737[quote][b]Dodano do tego postu po 6 minutach 8 sekundach[/b][/quote]]Dodano do tego postu po 8 minutach 42 sekundach[/b][/quote]Dlatego kwiatuszku nie wciskaj ludziom hulajnogi jak chcą kupić rower.
Awatar użytkownika

kwiat
Gaduła
Posty: 149
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 3:01 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Na imię mam: Kwiat
Płeć:

Tetra Cesarska

#19

Post autor: kwiat »

Lilek pisze: pn mar 29, 2021 11:25 pm Dlatego kwiatuszku nie wciskaj ludziom hulajnogi jak chcą kupić rower.
Masz swój styl, to się chwali. W salonie bym takiego zbiornika nie postawił. Wyraziłeś swoją opinię i na tym się kończy. Nie ty zdecydujesz tylko Lucas jaki zbiornik postawi i jaką obsadę wybierze. Mam nadzieję, że pochwali się zdjęciami. P.s. Czy ja mu coś wciskam? Piszę, że dokładnie tak ma zrobić? To raczej Ty mu wciskasz hulajnogę podczas gdy ma miejsce na rower ;-)
na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje
Awatar użytkownika

Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Tetra Cesarska

#20

Post autor: Lilek »

kwiat pisze: pn mar 29, 2021 11:34 pm Czy ja mu coś wciskam? Piszę, że dokładnie tak ma zrobić? To raczej Ty mu wciskasz hulajnogę podczas gdy ma miejsce na rower
Brak mi słów, ręce opadają. Lucas mogę tylko przeprosić za taką dyskusję w Twoim temacie.

Autor
Lucas
Gaduła
Posty: 129
Rejestracja: ndz mar 21, 2021 12:48 pm
Lokalizacja: Warszawa Białołęka

Tetra Cesarska

#21

Post autor: Lucas »

Oba akwaria mają swój urok - widać że zostało włożone w nie sporo pracy :)
Co do różnicy zdań rozumiem - i doceniam różne opinie.
By popełnić jak najmniej błędów pytam. Coś zadecyduje, sam jeszcze nie wiem co :) Mam jeszcze dość sporo czasu - dzisiaj się dowiedziałem że na akwarium i szafkę będę czekał około 3 tygodni :)
Awatar użytkownika

K-bomba
Zapaleniec
Posty: 227
Rejestracja: czw mar 18, 2021 8:53 am
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Tetra Cesarska

#22

Post autor: K-bomba »

Lucas pisze: wt mar 30, 2021 1:38 amakwarium
Pamiętaj, że jak masz zbiornik 80x45x40 to jego pojemnośc brutto jest 144l
W rzeczywistości nie nalejesz wody do pełna i dasz średnio 6cm podłoża.
To daje 80x45x30 = 108l
Dalej dasz kamienie, korzenie, może zostanie Ci 100l netto. Przy 80x40x30, nawet mniej.
Zakładając z grubsza 1cm ryby na 1l wody, daje to max 25 ryb typu neonek/kirysek.

IMHO: Na początek kup to stadko 6 ryb co Ci się podobają i dwa kiryski. Zostaw przestrzeń, i za kilka miesięcy zastanów się czy warto coś dodać.
Jak będziesz chciał Ancistus sp., to daj znać, wyłowię Ci jakąś małą parkę, żeby od razu Ci się nie namnożyła :D
Awatar użytkownika

kwiat
Gaduła
Posty: 149
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 3:01 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Na imię mam: Kwiat
Płeć:

Tetra Cesarska

#23

Post autor: kwiat »

K-bomba pisze: wt mar 30, 2021 8:17 amdwa kiryski
A może 1,5? To jest ryba stadna. Zbiornik 144 litry lub 168 litrów na 8 rybek? :keep:
na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje
Awatar użytkownika

Lilek
Zapaleniec
Posty: 497
Rejestracja: wt wrz 30, 2014 9:43 pm
Lokalizacja: Warszawa, Wawer
Płeć:

Tetra Cesarska

#24

Post autor: Lilek »

K-bomba pisze: wt mar 30, 2021 8:17 am Na początek kup to stadko 6 ryb co Ci się podobają i dwa kiryski.
Kiryski to ryby stadne lubią pływać w grupach minimum 5 szt.
Awatar użytkownika

K-bomba
Zapaleniec
Posty: 227
Rejestracja: czw mar 18, 2021 8:53 am
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Tetra Cesarska

#25

Post autor: K-bomba »

kwiat pisze: wt mar 30, 2021 9:10 amA może 1,5?
Po co te złośliwości? Wystarczy napisać, że zaleca się stadko min 6 sztuk.
Ja zalecam obsadę dobierać powoli.
Awatar użytkownika

kwiat
Gaduła
Posty: 149
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 3:01 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Na imię mam: Kwiat
Płeć:

Tetra Cesarska

#26

Post autor: kwiat »

K-bomba pisze: wt mar 30, 2021 9:18 am Po co te złośliwości? Wystarczy napisać, że zaleca się stadko min 6 sztuk.
Ja zalecam obsadę dobierać powoli.
Lilek mnie nakręcił :). A widzisz, to trzeba napisać, żeby np. kupował kiryski stopniowo z różnych źródeł, żeby nie były spokrewnione do osiągnięcia odpowiedniej ich ilości. Inaczej ktoś kupi i będzie trzymał 2 szt.
na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje
Awatar użytkownika

K-bomba
Zapaleniec
Posty: 227
Rejestracja: czw mar 18, 2021 8:53 am
Lokalizacja: Radzymin
Na imię mam: Pawel
Płeć:

Tetra Cesarska

#27

Post autor: K-bomba »

Dobrze też wziąć pod uwagę, że jak się już kupi te [x] np. kirysków, to przez następne 10 lat minimum, na dnie będą kiryski.
Oddać (np. 10 sztuk) trudno, a ubić nieetycznie.
Awatar użytkownika

kwiat
Gaduła
Posty: 149
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 3:01 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Na imię mam: Kwiat
Płeć:

Tetra Cesarska

#28

Post autor: kwiat »

K-bomba pisze: wt mar 30, 2021 9:36 am Dobrze też wziąć pod uwagę, że jak się już kupi te [x] np. kirysków, to przez następne 10 lat minimum, na dnie będą kiryski.
Oddać (np. 10 sztuk) trudno, a ubić nieetycznie.
Nie rozumiem. A jak kupisz 2 kiryski to nie będą przez 10 lat? Czy że dokupisz sobie później 2 piskorki, 2 otoski i 2 co tam jeszcze wymyślisz? Jak już ich nie chcesz to sprzedaj/oddaj. To nie jest trudne (fora, olx), chyba że mówisz o przywiązaniu. Ale przecież oddajesz, bo ich nie chcesz. Tylko debile zabijają zdrowe ryby bo ich nie chcą. Za każdym wprowadzeniem nowych ryb do zbiornika niezbędna jest ich 2 tyg. kwarantanna. Jeśli nie masz na to warunków i nie zależy Ci na tym, żeby nie były spokrewnione to lepiej kupić od razu całe stadko.
na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Tetra Cesarska

#29

Post autor: Ziemiojad »

Tak się jakoś niefajnie zrobiło.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Tetra Cesarska

#30

Post autor: Lech-u »


!

Apeluję o merytoryczne dyskusje. Bez złośliwości.
Mówmy o faktach, własnych doświadczeniach i szanujmy zdanie innych. Nikt z nas nie posiadł wszystkich rozumów świata i prawdopodobnie każdy ma swoje argumenty merytoryczne.

Bądźmy bardziej przyjaźni wobec siebie, a na pewno wszyscy zyskamy.

No i warto trzymać się wątku. Bo Moderatorzy wkroczą do akcji.
ODPOWIEDZ