Możliwe lub pewne konsekwencje..?

Przedstawiciele: brzanki, danio, kardynałki, razbory, welony ...
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Ravsos
Uczestnik
Posty: 49
Rejestracja: ndz sie 30, 2015 11:36 am
Lokalizacja: Sosnowiec
Na imię mam: Rav
Płeć:

Możliwe lub pewne konsekwencje..?

#1

Post autor: Ravsos »

Witam ponownie w nowym temacie.

Od dwóch dni nie mogę się odnaleźć jednej z brzanek mszystych. Pokrywa w ciepłe dni uchylona (wyskoczyło jej się i leży w miejscu tak niedostępnym aż znajdę ja przy dużym sprzątaniu po odsunięciu szafek?), wpadła za tło strukturalne? (nie, tło prześwietlone latarką) a wiec padła i inne rybki (5 brzanek mszystych i 5 sumatr plus kirysek) opędzlowały w krótkim czasie trupka? I jeśli ta ostatnia opcja jest prawdą to mam do was eksperci pytanie: czy niewidoczny dla mojego wzroku, poobgryzany szkielecik z resztkami ciałka stanowi swą rozkładającą się materią zagrożenie dla innego życia w 54 litrowym zbiorniku? Czeka mnie śmierć innych rybek od zatrucia, czeka mnie restart akwarium? Czy natura sobie poradzi z ewentualnym nieboszczykiem?
Awatar użytkownika

qpnix
Uzależniony
Posty: 654
Rejestracja: pn gru 21, 2015 9:44 pm
Lokalizacja: Piaseczno
Na imię mam: Lukasz
Płeć:

Re: Możliwe lub pewne konsekwencje..?

#2

Post autor: qpnix »

Bez obaw. Obawiać się można, gdyby padł w 54l karp królewski

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika

ziabak
Guru
Posty: 2115
Rejestracja: pt wrz 11, 2009 7:37 pm
Lokalizacja: Bielany
Na imię mam: Monika
Płeć:

Możliwe lub pewne konsekwencje..?

#3

Post autor: ziabak »

Po to właśnie w akwarium przydatne są ślimaki :) ja bym w życiu w moich zarosnietych baniakach nie znalazła trupka endlera czy innego drobiazgu, chyba że by mi leżał przy przedniej szybie. Brzanka wieksza, ale jeśli ma ją co obgryźć nic się nie stanie.
Ameca splendens, Xenotoca eiseni, P.wingei standard, snake skin, japan blue, blond, red scarlet, El Tigre, Limia tridens, drobniczka, Limia nigrofasciata, Poecilia gillii, C.pygmaeus, L.multifasciatus, wieloplamka, Gambusia affinis.
ODPOWIEDZ