ROZKŁADANIE SIĘ RYBY W WODZIE

ODPOWIEDZ

Autor
DonPapa
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: czw kwie 22, 2021 2:26 pm
Lokalizacja: Mokrzyska

ROZKŁADANIE SIĘ RYBY W WODZIE

#1

Post autor: DonPapa »

Witam . Mam pytanie ile może się rozkładać ryba bojownik normalnej wielkości w wodzie?
Ktoś z doświadczenia wie jak to wygląda ? Mam małą ekipe w akwarium 4 kiryski , mały glonojda , 4 prętniki (nieduże ) i kilka gupików i 6 zwinników .
Ostatnio jak mi padł gupik to żadna ryba się nim nie zainteresowała , są dobrze karmione .


Ewentualnie jeśli dochodzi do rozkładu jakie parametry wody powinny skoczyć do góry bo coś na pewno powinno się dziać ?

pozdrawiam

DanielP
Moderator
Posty: 1925
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 9:52 am
Lokalizacja: Jazgarzew
Na imię mam: Daniel
Płeć:

ROZKŁADANIE SIĘ RYBY W WODZIE

#2

Post autor: DanielP »

Moim zdaniem kwestia rozkładania się ryby w akwarium jest kwestią złożona i zależną odod wielu czynników takich jak wielkość ryby czy temperatura wody. Moim zdaniem nie ma co eksperymentować z mierzeniem parametrów i usunąć martwą rybkę ze zbiornika.

Autor
DonPapa
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: czw kwie 22, 2021 2:26 pm
Lokalizacja: Mokrzyska

ROZKŁADANIE SIĘ RYBY W WODZIE

#3

Post autor: DonPapa »

Proszę o odpowiedź na konkretne pytanie
Bojownik normalnej wielkośći , temperatura 25 stopni , akwa 112 l
Wiadomo że nie przybliżycie mi dokładnego czasu rozkładu ale pytam tak na oko ile to może trwać ? 12h ?24? 2 dni czy dłużej ?

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

ROZKŁADANIE SIĘ RYBY W WODZIE

#4

Post autor: r10 »

DonPapa pisze: pn maja 24, 2021 4:55 pmile to może trwać?
Samo w sobie np. 3 tygodnie. Ale jak ktoś zje, to zniknie przez noc. Z tym że zwykle i w pierwszym i drugim przypadku szkielet lub pozostałości szkieletu zostają (no ale możesz mieć piranie).

Autor
DonPapa
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: czw kwie 22, 2021 2:26 pm
Lokalizacja: Mokrzyska

ROZKŁADANIE SIĘ RYBY W WODZIE

#5

Post autor: DonPapa »

A to co piszesz jest poparte twoim doświadczeniem ? Mam na myśli to zjedzenie przez noc ryby ?Czy to twoje "widzimi się"?
Na innym forum robił ktoś eksperyment odnośnie martwej ryby w akwarium i zjedzenie samca gupika i cały rozkład go w wodzie trwał tydzień .
Inne głosy też były że 2-3 dni przy dobrej obsadzie znika ryba z akwarium.
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

ROZKŁADANIE SIĘ RYBY W WODZIE

#6

Post autor: Komarowa »

A pytasz w jakimś konkretnym celu ? Czy to Twoje " widzimisię " ?
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

Autor
DonPapa
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: czw kwie 22, 2021 2:26 pm
Lokalizacja: Mokrzyska

ROZKŁADANIE SIĘ RYBY W WODZIE

#7

Post autor: DonPapa »

No tak pytam z konkretnych powodów ponieważ tak jak w temacie mam zbiornik 112 l , bojownik (największa rybka w akwarium ) , 4 prętniki małe , 4 kiryski młode , glonojad młody , 6 zwinników i 6 gupików i posprzątałem akwarium w piątek ok 18 jeszcze fotke zrobiłem z bojownikiem i rano w sobote wstałem i bojownika nie ma do dzis . I pytam bo istnieje możliwość że rodzeństwo majstrowało przy akwa jak wieczorem w piątek opuściłem dom .

Dlatego najpierw pytam czy istnieje możliwość że w ciągu 12h taka obsada zjadła taką rybke jak bojownika tak że nie ma szkieletu , parametry wody w normie ogólnie całe akwa tętni życiem bez bojownika.
Bojownik nie przejawiał żadnych dziwnych objawów był zdrowy normalnie a moje rodzeństwo młodsze się nim interesowało .

Dlatego pytam czy z czysto biologicznego punktu widzenia ryba może zniknąć w takim akwa , z taką obsadą do zera czy przyczyny jego znikniecia należy szukać gdzie indziej
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

ROZKŁADANIE SIĘ RYBY W WODZIE

#8

Post autor: Komarowa »

Nie ma takiej możliwości. 12h to zdecydowanie Za mało żeby nastąpił całkowity rozkład martwej ryby w warunkach jakie podałeś.
Twoja obsada nie byłaby w stanie zjeść dorosłego bojownika bez zostawienia śladów.
Piszę z doświadczenia.
Dla przykładu, truchło samicy gupika leżało w zbiorniku 7 dni. Po tym czasie zostało usunięte. Było białe, opuchnięte i miękkie, brakowało oczu i części brzusznej, ale wciąż było widać, że to ryba i jaka to była ryba.
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

Autor
DonPapa
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: czw kwie 22, 2021 2:26 pm
Lokalizacja: Mokrzyska

ROZKŁADANIE SIĘ RYBY W WODZIE

#9

Post autor: DonPapa »

No właśnie też mi się wydaje że jest to niemożliwe żeby taka ryba została zjedzona w 12h przez taką obsade zwłaszcza że była to zdrowa ryba nie przejawiała żadnych oznaków choroby . Padł mi ostatnio gupik w tej obsadzie i normalnie rano znalazłem go pływającego (żadna rybka nie była nim zainteresowana ) stąd wyciągam wniosek że bojownik nawet jakby padł w nocy to przecież niemożliwe żeby go takie rybki zjadły przez 14h (o 17.00 mam zrobione zdjęcie wyprzątanego akwa z bojownikiem ) a o 8 rano już go nie ma i nie ma śladu po nim . Parametry w normie , szkieletu nie ma nic przeczesałem całe akwa bo akurat mam dosyć widoczną całość . Czyli jesteś pewna że niemożliwe by zjadły go w taki tempie nie zostawijąc nic a nic ?
pozdrawiam
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

ROZKŁADANIE SIĘ RYBY W WODZIE

#10

Post autor: Lech-u »

DonPapa pisze: pn maja 24, 2021 6:48 pm 2-3 dni przy dobrej obsadzie znika ryba z akwarium
Ta dobra obsada może sobie poradzić bardzo szybko z takim maluchem jak bojownik.

Autor
DonPapa
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: czw kwie 22, 2021 2:26 pm
Lokalizacja: Mokrzyska

ROZKŁADANIE SIĘ RYBY W WODZIE

#11

Post autor: DonPapa »

Lech-u pisze: pn maja 24, 2021 8:24 pm Ta dobra obsada może sobie poradzić bardzo szybko z takim maluchem jak bojownik.
To był cytat z innego forum do innej sytuacji i była tu mowa o innej rybie i zapewne innej obsadzie i akwarium .
A mógłbyś się wypowiedzieć co myślisz o mojej konkretnej sytuacji którą opisałem wyżej ?
Awatar użytkownika

kwiat
Gaduła
Posty: 149
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 3:01 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Na imię mam: Kwiat
Płeć:

ROZKŁADANIE SIĘ RYBY W WODZIE

#12

Post autor: kwiat »

Jeśli nie leży gdzieś wysuszony poza zbiornikiem, to możesz zacząć przesłuchiwać rodzeństwo :hah: P.S. Nawet mając pokrywę może się zdarzyć sytuacja, że ryba lub krewetka dokona tak niefortunnego skoku, że wyleci przez otwór na węże i kable. Miałem takie przypadki.
na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje

Autor
DonPapa
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: czw kwie 22, 2021 2:26 pm
Lokalizacja: Mokrzyska

ROZKŁADANIE SIĘ RYBY W WODZIE

#13

Post autor: DonPapa »

Przyjacielu .
Wielka tajemnica bojownika rozwikłana .

Leży pod szafką wysuszony ładnie .
Masz racje są takie sytuacje , też mam pokrywe a jak widać wyskoczył ;o ogólnie szok .;o

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

ROZKŁADANIE SIĘ RYBY W WODZIE

#14

Post autor: r10 »

Mnie potrafiły wyskakiwać z akwarium przykrytego szybą przez szczelinę na wylot wody filtra kaskadowego - to była jedna z przyczyn, dla których zlikwidowałem kaskadę (po obniżeniu lustra wody żeby rybcie miały trudniej była za głośna nocą).
Bardzo lubię akwaria otwarte, ale nie wiem jak ich posiadacze radzą sobie z wyskakiwaniem obsady.
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

ROZKŁADANIE SIĘ RYBY W WODZIE

#15

Post autor: Kenross »

U mnie tak samo już kilka ryb opuściło zbiornik przez mały otwór na rury od filtra kubełkowego. W pokrywie mam też zamontowane panele ledowe... i oddzielone są pleksą. Raz znalazłem rybkę miedzy pokrywą a pleksą.

Krolic
Moderator
Posty: 785
Rejestracja: śr paź 19, 2016 9:54 am
Lokalizacja: Warszawa - Białołeka
Na imię mam: Kamil
Płeć:

ROZKŁADANIE SIĘ RYBY W WODZIE

#16

Post autor: Krolic »

r10 pisze: pn maja 24, 2021 11:29 pm nie wiem jak ich posiadacze radzą sobie z wyskakiwaniem obsady.
uzupełniają na bieżąco ;)

r10
Uzależniony
Posty: 674
Rejestracja: czw mar 18, 2021 7:47 pm
Lokalizacja: Bielany/Bemowo
Płeć:

ROZKŁADANIE SIĘ RYBY W WODZIE

#17

Post autor: r10 »

Kenross pisze: śr maja 26, 2021 4:37 amkilka ryb opuściło zbiornik przez mały otwór na rury od filtra kubełkowego
Macie patent, jak uszczelnić? Jakąś siatką, rzadką watą?
Awatar użytkownika

kwiat
Gaduła
Posty: 149
Rejestracja: czw wrz 25, 2014 3:01 pm
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Na imię mam: Kwiat
Płeć:

ROZKŁADANIE SIĘ RYBY W WODZIE

#18

Post autor: kwiat »

r10 pisze: śr maja 26, 2021 9:55 am Macie patent, jak uszczelnić? Jakąś siatką, rzadką watą?
To są raczej dość rzadkie przypadki, więc ja nie zatykam niczym. Poza tym zależy też jaką masz pokrywę. W diversa aristo np. jest tylne wentylowanie więc można spróbować. W takich bez wentylatora to chyba zatykanie nie będzie dobrym rozwiązaniem.
na pochyłe drzewo to i Salomon nie naleje
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

ROZKŁADANIE SIĘ RYBY W WODZIE

#19

Post autor: Kenross »

r10 pisze: śr maja 26, 2021 9:55 am Macie patent, jak uszczelnić? Jakąś siatką, rzadką watą?
Tak jak kwiat napisał Trzeba zacząć od kwestii wentylowania. Jak mamy wentylację to ja np myślałem nad przyczepieniem tam kawałka gumy w kształcie dopasowanym na otwory. Podczas otwierania gumy by się uginały a po zamknięciu tworzyły szczelną płaską powierzchnię. Jednak nie wykonałem tego z tego samego powodu co kwiat czyli : Dość sporadyczne przypadki.
ODPOWIEDZ