Czarne wody 25l

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor
Patryk
Gaduła
Posty: 115
Rejestracja: ndz kwie 18, 2021 1:00 pm
Lokalizacja: Rybnik
Płeć:

Czarne wody 25l

#1

Post autor: Patryk »

Część :papa: chciał bym założyć akwarium czarnych wód :-D mam akwarium ogólne 180 l I krewetkarium 25l które chciał bym przerobić na biotopowe . Moje pytanie brzmi
- jakie zwierzęta do tego akwa ? Lub jakie są inne biotopy do których nada się te akwarium? Szukając natknąłem się na rybę z biotobu Malawi. Nazywa się ona muszlowiec wilopręgi dorasta do 4,5 cm może ona by się nadawała? I zrobił bym mini biotop Malawi ?
Awatar użytkownika

Ziemiojad
Guru
Posty: 2358
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 7:59 pm
Lokalizacja: Planet Earth
Płeć:

Czarne wody 25l

#2

Post autor: Ziemiojad »

25 litrów to na krewetki jest. Muszlowiec ale jeden chcesz trzymać? No i to nie ma nic wspólnego z czarnymi wodami.
Kup sobie 6 gupików Endlera. Same samce. Choć wody Wenezuelai też nie są czarne. Prawdziwy biotop czarnych wód i taki mały litraz to jedyne co mi do głowy przychodzi to na przykład Parosphromenus deissneri. Czyli sumatrzaki.
Ale to wymagająca rybka, niskich twardości i żywego pokarmu.
Ostatnio zmieniony ndz kwie 25, 2021 8:50 am przez Ziemiojad, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Czarne wody 25l

#3

Post autor: Lech-u »

Jeśli czarne wody to nie Malawi.
Czarne wody to dorzecze Amazonki A Malawi to jezioro w Afryce.

25 litrów nie daje prawie żadnych możliwości biotopowych. Bo jest za małe. Może zostaw tam krewetki?
Awatar użytkownika

JJP2
Noble
Posty: 642
Rejestracja: ndz sty 07, 2018 12:56 am
Lokalizacja: Ciupagi
Na imię mam: Piotr

Czarne wody 25l

#4

Post autor: JJP2 »

Lech-u pisze: ndz kwie 25, 2021 8:32 am Czarne wody to dorzecze Amazonki
A z tak postawioną tezą to ja się nie zgadzam. Czarne wody występują na całym świecie (no prawie całym) i wskazywanie tylko zlewni Amazonki jest niewłaściwe i wprowadzające w błąd.
Patryk
Poszedłbym w innym temacie za radą Lech-u. Załóż tam krewetkarium.
Awatar użytkownika

Kenross
Zapaleniec
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 04, 2017 3:35 am
Lokalizacja: W-wa Mokotów
Na imię mam: Krzysztof
Płeć:

Czarne wody 25l

#5

Post autor: Kenross »

JJP2 pisze: ndz kwie 25, 2021 2:39 pm Poszedłbym w innym temacie za radą Lech-u. Załóż tam krewetkarium.
A jak koniecznie chcesz rybki do tego to kilka razborek galaxy i będzie pięknie :)
ODPOWIEDZ