Neon czerwony - dziwny wygląd

ODPOWIEDZ

Autor
dzemzeswini
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 27, 2020 1:33 pm
Lokalizacja: Służewiec
Płeć:

Neon czerwony - dziwny wygląd

#1

Post autor: dzemzeswini »

Ogólnie czasami organizuje post rybkom ale czasem też karmię z 2x dziennie, raz mięcho i potem płatki roślinne.

Wczoraj wygrzebałem coś z zamrażarki. Żona nazwała to polędwicą :). Starłem to na średnich oczkach i wrzuciłem. Naturalnie zjadły to neonki, kosiarki, glonojady i krewetki amano a bocje olały tradycyjnie temat czekając na roślinne płatki.

Dziś patrzę i widzę jasno-szare brzuchy u neonów i kupy wyglądające jak niestrawione nitki polędwicy jakby je połknęły. Jestem w stanie w to uwierzyć bo walcząc z zatoczkami rozgniatam je o akwarium i wrzucam neonkom na pożarcie. Połykają je w całości. Może mają niestrawność?

Obrazek
Dodano do tego postu po 1 minucie 10 sekundach
Sorry za nieostre zdjęcie ale wolałem je zrobić kiedy były przy szybie. Na 300 litrach mocno roślinnego akwarium nieczęsto widuje się zwierzaki z bliska.
Awatar użytkownika

Komarowa
Moderator
Posty: 3144
Rejestracja: pn lut 19, 2018 4:54 pm
Lokalizacja: Polska
Na imię mam: No name

Neon czerwony - dziwny wygląd

#2

Post autor: Komarowa »

Przeżarły się :razz:
Puchatku?
– Tak Prosiaczku?
– Nic, tylko chciałem się upewnić, że jesteś.

Autor
dzemzeswini
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 27, 2020 1:33 pm
Lokalizacja: Służewiec
Płeć:

Neon czerwony - dziwny wygląd

#3

Post autor: dzemzeswini »

Też tak myślałem ale nie zgadniesz co się stanie jak wrzucę im z 30-50 ślimaków. Będą wyrywać je sobie z pysków. Wieczorem i nad ranem wypływa ich spora ilość i nawet po tabletkowym, płatkowym czy robalowym objedzie dostają szalu na widok deszczu zgniecionych ślimaków :).
Dodano do tego postu po 3 minutach 36 sekundach
Ogólnie mam do wykarmienia tez inne gatunki i te inne gatunki żeby zdążyć coś zjeść to muszę zasypać akwarium żarciem. Takie amano przestało bać się bocji pręgowanych i wspaniałej ale glonojady nadal boją się kosiarek, które je odganiają. Jest jedna kosiarka alfa, która goni drugą choćby żarcie mało tam zgnić. Ale do krewetek czy krwiożerczych neonków nie podpływa :).
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Neon czerwony - dziwny wygląd

#4

Post autor: Lech-u »

dzemzeswini pisze: pt gru 04, 2020 11:43 am ona nazwała to polędwicą
Jeśli to polędwica wołowa, to całkowicie odradzam.
Podobno ryby nie trawią tego typu mięsa.

Lepiej dawać coś co jest pochodzenia "wodnego" (ryby, krewetki, ślimaki itp), a jeśli już ma być zwierzę lodowe to delikatniejsze, np. kurczak.

Autor
dzemzeswini
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 27, 2020 1:33 pm
Lokalizacja: Służewiec
Płeć:

Neon czerwony - dziwny wygląd

#5

Post autor: dzemzeswini »

Dzięki za info. Dziwi mnie czemu niektórzy polecają mrożone starte serca wołowe. Ja daje kurczakowe i po nich nie mają problemu.
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Neon czerwony - dziwny wygląd

#6

Post autor: Lech-u »

Serce ma inną strukturę mięśniową niż mięsień szkieletowy (np. polędwica). To nie takie somo mięso.

Są trzy rodzaje tkanki mięśniowej: mięśnie gładkie (np. w jelitach), poprzecznie prążkowane czyli szkieletowe (np. polędwica) i mięsień sercowy.
Każdy z tych mięśni jest inny.

Autor
dzemzeswini
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: wt paź 27, 2020 1:33 pm
Lokalizacja: Służewiec
Płeć:

Neon czerwony - dziwny wygląd

#7

Post autor: dzemzeswini »

Słyszałem o pokarmie krewetkowym i jak robię sobie grillowane szrimpsy i korci mnie żeby zetrzeć jedną i wrzucić do akwarium... to logicznie składając to w całość obawiam się, że jak zwierzaki poczują smak krewetek to nie będę mieć krewetek. Amano nie rozmnażają się w słodkiej wodzie a 15 sztuk po 10zł szkoda przepchać przez żołądki rybek. Gdybym je zamienił na redy, które namnażają się geometrycznie to spox. Nawet myślałem żeby kupić małego suma linowego (dorastającego do ok 20 cm), zanim dorośnie zmienię akwarium na większe przy przeprowadzce.
Dodano do tego postu po 2 minutach 57 sekundach
Co do rodzajów mięsa to ok czaję różnicę, w końcu chodziłem do liceum medycznego. Ale bardziej skupiłem sie na pochodzeniu mięsa bo jak napisałeś rybki lepiej zniosą mięso występujące w wodzie. A święte krowy z Gangesu? One występują w wodzie, może być? :)
Awatar użytkownika

Lech-u
Admin
Posty: 21839
Rejestracja: ndz paź 30, 2011 10:22 pm
Lokalizacja: Warszawa-Piaseczno
Na imię mam: Lech-u
Płeć:

Neon czerwony - dziwny wygląd

#8

Post autor: Lech-u »

dzemzeswini pisze: pt gru 04, 2020 1:27 pm A święte krowy z Gangesu?
Nigdy nie widziałem krowy w Gangesie mimo, że miałem okazję moczyć w tej rzece swoje części ciała.
ODPOWIEDZ